Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adamyno

    tag

    válasz ncc1701 #14 üzenetére

    Tiszta sor. Jelen esetben nem erről volt szó. Szerintem egyébként így vagy úgy mindenhez lehet akkut szerezni. Vagy simán itthon webes vagy fizikai boltban vagy pedig épp kínából de ha egyik sem opció (amire kicsi esélyt látok) akkor valamilyen hivatalos vagy partner szervizben biztos megcsinálják olcsóbban mintha új eszközt akarnál venni. Ez amúgy tipikus magyar mentalitás, hogy mindent meg akarunk kendácsolni, még a legegyszerűbb dolgokat is :D Én is így vagyok ezzel de van egy olyen pont, amikor az ember (ha) mérlegel, és nem biztos, hogy megéri a kockázat mert nagyságrendekkel nagyobb kárt is okozhatsz vele, mint amennyi az esetleges haszon ideális esetben. Volt már pár necces dolgom így. Pl. amikor nekiálltam házilag a BMW motorját megjavítani. 2 napomba telt, 3x kültem vissza a hibás, de új alkatrészeket de sikerült. Rengeteg idő, de sokkal olcsóbb volt, mintha mással cisnáltattam volna és tudom milyen munka lett elvégezve. Ugyanez a másik autómmal, szelepfedéltömítés, olajcsere, stb... még belefér. De mondjuk egy vezérlés cserének még akkor sem mernék nekiállni ha minden alkatrész meglenne hozzá.

    Ez a Lithium akku b..sztatás is hasonló kategória nálam. A komfortzónámon kívül esik amióta volt 3 balesetem ezzel. 2x pukkant el Li akku a fejem közelében és 1x "csak" felpuffadt és füstölni kezdett. Utólag belegondolva persze tudom hol hibáztam de ott és akkor csak az a fajta eljárás volt számomra hozzáférhető és bíztam a szerencsében is. Azóta inkább ha lehet, akkor biztosra megyek. Az autónak azért nem állok neki mert előfordulhat, hogy nem lesz kéznél olyan szerszám ami épp kellene és már nem tudom visszacsinálni, az akkunak meg azért mert lehet, hogy épp elromlik a műtét közben az egyetlen kínai multiméterem vagy hirtelen szükség lenne egy ponthegesztőre vagy neadjisten balul sülnek el a dolgok és kigyullad a cucc, akkor a lakáson belül nincs is mivel eloltsam, a füstje pedig rendkívül mérgező. Ezek ugye a fentebb említett dolgok... a mérlegnek 2 nyelve van: lehetséges/remélt haszon és lehetséges kockázatok. Szerintem ez pont az a kategória, amivel nem biztos, hogy megéri házilag szórakozni.

    Az más, ha valaki ezzel foglalkozik évek óta és szinte minden eshetőségre fel van készülve, Vannak műszerek, szerszámok, balesetvédelmi eszközök. Számára adott esetben akár előnyös is lehet a dolog. De lássuk be... ritkán van olyan háztartás ahol minden körülmény adott egy ilyen manőverhez. Főleg nem egy irodai környezet.

    [ Szerkesztve ]

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Új hozzászólás Aktív témák