Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    válasz isakamay #39 üzenetére

    Én csak a technológia részletesebb bemutatására lennék kíváncsi, mert attól, hogy vékony, attól még az üveg rideg, és törik. Szóval akkor ez tényleg egy innováció. Viszont a fizika, az fizika. A Gorilla Glass évek óta ezzel küzd, hogy csak úgy tudnak karcállóbb üveget csinálni, ha ridegebb, de akkor könnyebben törik. Mivel a mai telefonok nagy felületen használnak üveget, ezért a cég is inkább amellett döntött a GG6-nál, hogy legyen kicsit lágyabb, de cserébe rugalmasabb. Azért pl a GG5 karcállóbb, mint a 6. Márpedig ott valószínűleg a világ üvegtechnológiai Sheldon Cooperjei ülnek a fejlesztőasztaloknál.
    És azért van egy furcsaság.
    A Samsung az ennél kisebb innovációkat is hatalmas csinnadrattával szokta bejelenteni egy új csúcs cuccon alkalmazva először. Nem így, viszonylag csendben, egy második hajlítható készüléken. Ezt a Fold-on kellett volna eladni. Tudom, elsőnek kellett lenni, nem értek rá, de az első verzió blamája után ezzel tudtak volna nagyot szakítani. Mondhatták volna, hogy oké, az elsőt elb@sztuk, de nem csak, hogy kijavítottuk, hanem egyenesen megtaláltuk a kijelzővédelem szent grálját.
    Kb a világ összes üveggyártója ezzel a problémával küzd, hogy nem sík üveget csak "formakészen" tudnak gyártani, mert utólag nem lehet hajlítgatni. Ha ezt a Samsung megoldotta mindenkinél előbb a világon, akkor az Nobel díj esélyes.
    Szóval komolyan érdekel, hogy mi a titka, mert önmagában a vékonyság nem elég, ebben biztos vagyok.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák