Hirdetés

2018. november 18., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) sheratan

sheratan
(Jómunkásember)

Érdekes adatok, igen jól megy a Nokia név láthatólag, ez kicsit meglepett.

(#2) Csapoati

Csapoati
(PH! nagyúr)

Szerintem a Xiaomi eddig is jól állt, csak a kínai webshopos rendelések nem voltak itt láthatóak.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#3) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Emiatt kellett a Xiaominak a hivatalos forgalmazás megkezdése, mert így legalább hivatalos adatokat is tudnak közölni...

Nem érdekük a szürkeimport, mert ott aztán vannak cifraságok, és erősen ferdítik az eladásokat.

Szép a Nokia jelenléte is, gondolom a szolgáltatói kínálat is sokat lendített ezen.

A következő pár évben érdekes lesz a piac alakulása.

FSP600-80TBN 600W 9490 FT | FSP350-60HHN - 4390 FT - garanciával / FSP SFX és TFX tápok is 230-300W-osak

(#4) Solten

Solten
(őstag)

Xiaomi elorelepese brutalis, a Huawei meg lassan befogja az almat? Wow.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#5) Silenzio

Silenzio
(PH! addikt)

Az új Nokia képvisel számomra MINDENT, amit rühellek a tech világban. Unalmas formaterv, egyedi fícsörök teljes hiánya, és indokolatlan ár. Elhiszem, hogy minőségi, és hogy a vanilla Androidnak van létjogosultsága, de... Ilyen konkurencia mellett labdába sem szabadna rúgnia. A név adja el, nem vitás. Szánalmas.

(#6) kbyte1024

kbyte1024
(PH! addikt)

én simán lendítek a Nokia eladáson ha megjelenik a 8810 4g :K

(#7) ollie

ollie
(MODERÁTOR)

a Xioami továbbra is is egy magántulajdonban lévő vállalat

Miért, a többi piaci szereplő állami tulajdonban van? Tudtommal mindegyik magánkézben van.

(#8) Quqesz válasza ollie (#7) üzenetére

Quqesz
(PH! nagyúr)

Igen, ezen én is meglepődtem.

A xiaomi nem veletlen akar egyre jobban jelen lenni európában és van is esélye. A nokia lehet a név miatt halad, de most voltam MM-ben es a nokia7 már tetszett. A szolgaltatós elérhetöség is sokat lendít rajta. Kezd megint színes lenni a piac, ami jó.

Samsung Galaxy S8+/LG G2/G4/ Honor 8 & Samsung Tab A6 10,1

(#9) Solten válasza ollie (#7) üzenetére

Solten
(őstag)

Szerintem a(z egyeb) kinai vallalatokrol van szo. A Huawei valoszinuleg nem lenne ilyen sikeres allami protekcio es hatszel nelkul.

Saor Alba

(#10) .mf válasza ollie (#7) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Ha jól sejtem, mire gondolt a cikkíró: a többi Rt, így ha veszteségesek, akkor a részvényesek egyből leszavazzák, leváltatják a vezetőséget.

(#11) #52588800

(törölt tag)

Jó látni, hogy a Nokia magára talált.

(#12) Luck Dragon

Luck Dragon
(PH! kedvence)

Meglepődtem hogy alakulnak a gyártók sorai, drukkolok a Xiaomi és Huawei párosnak.
Nokia külön meglepetés.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. Xiaomi Redmi Note 4 & Redmi 4X & MI A1 B20. Logout összehasonlítás.

(#13) Fabianus válasza Silenzio (#5) üzenetére

Fabianus
(tag)

Nem hinném, hogy a név adja el. Lehet ám ezt teljesen más oldalról is nézni.
Unalmas formaterv = konzervatív szép és nagyon jó minőségű kialakítás
Egyedei fícsörök hiánya = alap jól működő hulladékoktól mentes rendszer
Indokolatlan ár = magas kezdőár, majd pár hónap múlva már egész jó vételek. (Mindegyik tavalyi modellt túlárazottnak találták itt az MA tesztekben, de a karácsonyi ajánlóban már mind ajánlott lett.)

Ehhez jönnek a gyakori frissítések, a tulajok felől egyértelműen jobb visszajelzések, mint az első tesztekben és bővülő elérhetőség és termékkínálat.

Utálni meg szánalmasnak találni annyi mindent lehetne. Szerintem nem érdemes. Mások a perferenciáid, neked nem tetszik, ennyi. Ettől még nem szánalmasabb, mint sok egyéb a piacon jelenlévő viselkedés, választási mód.

(#14) Duliee válasza Fabianus (#13) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Szerintem is inkább ezek a döntő tényezők mellette.

FSP600-80TBN 600W 9490 FT | FSP350-60HHN - 4390 FT - garanciával / FSP SFX és TFX tápok is 230-300W-osak

(#15) sheratan válasza .mf (#10) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

A Huawei sem Rt, illetve egyfajta zRt, ahol csak a kínai dolgozók birtokolhatnak részesedést, de azt sem tőzsdén jegyezett módon, hanem valami belső rendszer szerint. A kínai cégeknél amúgy sem annyira jellemző a tőzsdézés valamiért, ha jól emlékszem, akkor a többiek sem nagyon jegyzettek.

Silenzio: A módosítatlan* Android önmagában egy vonzó ajánlat, nem is vennék olyan telefont már, ami tele van gyártói bloatware-rel, meg ilyen-olyan kezelőfelülettel. Legyen minimalista, majd telepítem én, amire szükségem van.

* ez nem teljesen igaz persze, mert magában az AOSP mára szinte használhatatlan, kell bele egy csomó kiegészítő app, hogy az alap funkcionalitást elláthassa, mint például egy Gapps csomag, kamera, stb

[ Szerkesztve ]

(#16) Ricardo válasza Silenzio (#5) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Nekem pozitív meglepetést okozotak az új Nokiák.

Amikor megjelentek minden attól volt hangos itt a fórumon, hogy ez a Nokia már nem az a Nokia, és tucat kínai lesz........stb

Ennek ellenére a készülékeik minőségiek, és a szoftveres támogatásuk/ frissitésük példás.
Azzel egyetértek, hogy szerintem is dárgán adják őket.

[ Szerkesztve ]

(#17) judas13

judas13
(őstag)

Minnél több MI storet akkor ha kérhetnénk!👍😀 :C

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz." TWD

(#18) Bembee12 válasza judas13 (#17) üzenetére

Bembee12
(fanatikus tag)

Jelenleg 105.000ft a Nokia 8. QHD Amoled kijelző, Snap835
Ennyiért mi az ami jobb nála? Én Oneplus fan vagyok, de amit a Nokia csinál (azonnali frissítések, minden készüléken Oreo) az szerintem parádés. A stock rendszernek, illetve 7 Plusnál az Android One-nak kifejezetten örülök.
Az alsó kategóriás készülékek (1-5ig)ről feledkezzünk el, ott a Xiaomi tarol árban Nokiát nem választanék. (Családban van 4X, A1, redmi 5 plus, mindent visznek középkategóriában)

Ha lesz hivatalos Mi store stb, akkor a Xiaomi árak is emelkedhetnek.

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 3 *** Xiaomi MiBand 1S *** Ingress Resistance *** Viber (ejtsd: Vájber) *** Win10=Spyware beépített operációs rendszerrel.

(#19) 7Heads Drago

7Heads Drago
(PH! addikt)

Érdekes... Pár napja az Iphone felhasználók majd kiugrottak a bőrükből. Ezek szerint vaszeg csak otthon voltak jók az eladási listán, vagy pedig itt valaki hazudik és félrevezetik az embereket....

Kevés vagy, mint Mackó sajtban a brummogás.

(#20) altecsóka válasza Silenzio (#5) üzenetére

altecsóka
(lelkes újonc)

Aha.

(#21) Ujfelhasznal

Ujfelhasznal
(kvázi-tag)

Engem érdekelne egy olyan statisztika is érdekességképpen, hogy az EU egyes tagállamaiban ki hol áll.

A Nokiák pedig nekem is tetszenek, pláne, hogy itthon nincs Pixel, így ha nem akarom a legújabb biztonsági frissitést hekkelve felrakni, akkor is megkapom. Lehet, hogy jövőre egy ilyenre fogok beruházni, addig úgyis fejlődnek tovább.

(#22) ollie válasza Bembee12 (#18) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Hoppá, ez nagyon jó ár! Hol kapható ennyiért? MM?

(#23) emeritusz válasza ollie (#22) üzenetére

emeritusz
(újonc)

Árukeresőn 101 ezer + 1000ft posta

(#24) Bembee12 válasza ollie (#22) üzenetére

Bembee12
(fanatikus tag)

Családomból már sokan vettek itt telefont és megbízhatónak tűnik, ingyen szállítanak: [link]

De nem kapok érte semmit hogy "reklámozom" őket :D :(

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 3 *** Xiaomi MiBand 1S *** Ingress Resistance *** Viber (ejtsd: Vájber) *** Win10=Spyware beépített operációs rendszerrel.

(#25) Duliee válasza Bembee12 (#24) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Vegyes vélemények vannak róla, sőt még valami jogi oldalon is volt már link róluk... Óvatosan kezelném inkább.

(#26) Fabianus válasza ollie (#22) üzenetére

Fabianus
(tag)

Ott kb 136 ezer FT.

Elindul kb 95-től a legzugabb zug gsm-ekben, kb 100-120 között az árukeresőn, olcsóbbat.hu-n árgépen fentlévő "normálisabb" bolti garanciális helyeken, és kb 130-140 ezer rendes két éves hazai garanciával nagyobb forgalmazóknál, mint MM, ED, Euronics, stb. E fölötti áron már nem érdemes venni.

(#27) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

A HMD sikerenek orulok. Kellenek a piacra.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#28) Matada2.3 válasza sheratan (#1) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

Nem is a név, hanem hogy elég jó minőségű és a One projekttel átgondolt készülékeket dobtak a piacra, tisztelet 1-2 kivételnek. Engem a 2018-as 6-tal és a 7 plusz-szal győztek meg, és nem azért mert kötődöm a brandhez, vagy a zeiss-hoz, csak simán jók a készülékek.

Finn the human --> S8

(#29) joelke HU válasza Bembee12 (#18) üzenetére

joelke HU
(senior tag)

A sima Nokia 8 az nem amoled... Hála az égnek.

Nokia 8 - blue

(#30) joey04

joey04
(Jómunkásember)

1: engem az lepett meg, hogy csak most fut be újra a név...

4: azt hittem már most előznek. Elég ciki, hogy még mindig nem, hiszen ők nem csak a felsőkategóriában vannak jelen, ráadásul kínai. A mondat első része mondjuk minden gyártóra igaz akik nem csak drága telefonokat árulnak, de a htc, sony, lg teljesítménye mondjuk hosszú évek óta ciki... ;]

Bazinga!

(#31) Duliee válasza joey04 (#30) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Az Alma sem egyik pillanatról a másikra került oda, hosszú évek kellettek :)

Elég képlékeny a piac. 2 éve vicces lett volna az, ha valaki olyat mondd, hogy a Nokia képbe kerülhet még..

(#32) Fall-N válasza joey04 (#30) üzenetére

Fall-N
(őstag)

Nem hiszem, hogy a Nokia név adja őket el. Azt még a HMD előtt lerontották rendesen. Inkább a stock droid és az ezzel járó jó támogatás és a konzervatívabb, de jó általános minőség adja el. A Nokia 7 Plus meg kifejezetten jól sikerült.

(#33) joey04 válasza Fall-N (#32) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Dehogynem a név. Csak úgy látszik lassabban sikerült visszaverni az emberek fejébe.

Bazinga!

(#34) aelod válasza Bembee12 (#18) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

Nem fognak emelkedni. ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#35) NumberGuy válasza Ricardo (#16) üzenetére

NumberGuy
(kvázi-tag)

Olyan, mint ha nem olvastad volna itt a teszteket a Mobilarénán.

(#36) NumberGuy válasza Fabianus (#13) üzenetére

NumberGuy
(kvázi-tag)

Nekem elsőre ez olyan volt, amit írtál, mint egy nyálas promóciós anyag.

(#37) Fabianus válasza NumberGuy (#36) üzenetére

Fabianus
(tag)

Látom átjött a lényeg, vagy mégse.

(#38) Duliee válasza NumberGuy (#36) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Kötekedni jársz ide? :U

(#39) judas13 válasza Bembee12 (#18) üzenetére

judas13
(őstag)

Xiaomi mi mix 2. Lényegében nagyságrendileg ugyanannyi ha az itteni árat nézzük akkor is....De alapjaiban más dizájn ebben gondolom megegyezhetünk, kerámia ház meg keretnélküliség....maradnék ennél..és ez nem is a 2s...

Majd meglátjuk az árakat csak nyíljon meg egy:)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz." TWD

(#40) NumberGuy válasza Fabianus (#37) üzenetére

NumberGuy
(kvázi-tag)

Esetleg vélekedhetek másképpen is?

[ Szerkesztve ]

(#41) NumberGuy válasza Duliee (#38) üzenetére

NumberGuy
(kvázi-tag)

Duliee, Duliee, te kis mókameser, nem változol soha.

(#42) Inclitus_pv

Inclitus_pv
(kvázi-tag)

Megdöbbentő adat, noha a Canaly elemzése szerint a RAM mérete nem meghatározó, hogy a készülékek 82,7%-ának esetében az operatív memória meghaladja a 4 GB-ot, ami igen kedvező trendként konstatálható.

Az valóban megdöbbentő lenne. Az infografika azonban azt mondja, hogy mint 2018 első negyedéves trend, 82.7%-al NŐTT a 4 GB RAM- os telók aránya, nem pedig a részesedésük ennyi.

(#43) Duliee válasza NumberGuy (#41) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Döbbenet

(#44) Fabianus válasza NumberGuy (#40) üzenetére

Fabianus
(tag)

Már hogy a búbánatba ne vélekedhetnél másképp. Épp ezért írtam azt a hozzászólást, amire először reagáltál. Az ott nem személyes vélemény, hanem egy reakció arra, hogy más is lehet egy véleményen vagy nézőpont. Olvasd vissza mire ment az a válasz!

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.