Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    Egy kis adalék:

    Jó másfél éve beszélgettem egy IT területén mozgó kínai szakemberrel. Elmondta, hogy közel 10 évnyi európai tartózkodás alatt arra már rájött, hogy az mire jó, hogy a szerződéseket betartjuk. Azt viszont képtelem megérteni, hogy mi a fenét akarunk az adatvédelmi mániánkkal. Elmondta, hogy látja, hogy ez itt számít, de ő bizony képtelen megérteni, hogy bárkinek a személes adatai miért is lennének védettek. Szerinte teljesen rendben van az (és tényleg így gondolta), hogy egy alkalmazás bekacsolja a webkamerát, rögzítve annak a képét, átkutatja a telefont, számítógépet.

    Ha nem akarod, hogy más meglássa, hogy mit csinálsz a hálószobádban, akkor védd meg az intim szférádat, de ha valaki ügyesebb, és behatol abba, akkor ne panaszkodj, hiszen a titkaidon nem lehet tulajdonjogod.

    Egyedül a konkrétan anyagi hátterű adatokra (pl. banki jelszavak, biztonsági kódok, stb.) ismerte el, hogy van értelme a titkosságuknak, de az, hogy a Nagy Testvér figyel, szerinte teljesen rendben van, sőt, szerinte az nincs rendben, ha a Nagy Testvért nem engedem be a hálószobámba.

    És ez nem irónia vagy költői túlzás. Ilyenek a kulturális különbségek.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz MaCS_70 #1 üzenetére

    Szvsz ez nem kulturális különbség, hanem (nem lehet szebben fogalmazni) agymosás eredménye. Azért mondta azt, amit, mert bele van kényszerítve és nincs választási lehetősége, mint neked, vagy nekem.

    Az a kínai hatalom, ami a célpontokat megfigyeli, az egyébként saját magát is hagyná megfigyelni, ő is ugyanilyen könnyelműen lemondana a privát szférájáról? Nyilván nem.

    Az egész megfigyelősdi konklúziója, hogy végső soron azért működik, hogy egy nagyon vékony réteg ki tudja elégíteni kielégíthetetlen kapzsiságát akár azon az áron is, hogy nyomorba taszítja az egész lakosságot. Máskülönben nem tűnnének csak úgy el a kínai kormány Kína határain belül tartózkodó kritikusai.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • moleculez

    veterán

    válasz MaCS_70 #1 üzenetére

    Ehhez nem kell kínainak lenni. A világ más pontján élő átlagembereknek nem érték az adat. A családtagjaimmal hosszas vitám van (ilyen hidegháborús jelleggel néha előtör :DDD ) a témáról, és azt a tipikus álláspontot viszik, hogy ha már úgyis kell néznem reklámokat, legalább releváns legyen. Meg hogy nincs titkolni valóm. Nézegessék merre járok nem érdekel. Az, hogy ez másnak pénz mi nem kapunk érte semmit, csak likeokat az egy dolog.
    Az elv, hogy az adatainknak nincs értéke számunkra az egy nagyobb probléma. Ez később változni fog, ahogy elkezd ez majd visszaütni.

    Sokan kritizálják az Applet, hogy csak árnyéka régi önmagának, Steve Jobs próféta volt a korában, és szinte nulla innováció.
    Nos, az van, hogy ott nagyon nem hülyék dolgoznak, és elkezdtek egy "Privacy first" arculatot kialakítani, látják ők merre megy a vonat, és már most helyezkednek. Persze ez is csak színház, de marketinget lehet már most is építeni rá. Ha ők (a világ legprofitorientáltabb vállalata) így választanak oldalt, ebbe így beleállnak akkor az kétségtelen hogy ez később jelentős tényező lesz, most kell komolyan venni.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • akaido

    addikt

    A Huaweihez hasonló tiltás itt nem lesz bevezetve, és/vagy figyelik tovább a TikTok-ot?

    [ Szerkesztve ]

    Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz moleculez #3 üzenetére

    "Nos, az van, hogy ott nagyon nem hülyék dolgoznak, és elkezdtek egy "Privacy first" arculatot kialakítani, látják ők merre megy a vonat"

    Ahogy egyre nehezebb védeni a magánéletünket, úgy lesz egyre értékesebb ez az arculat. :K Az emberek is változnak, lassacskán nekik is nagyon fontos szempont lesz a privacy. Olyasmi ez kicsit, mint a tévézés: az én generációm már maximum Netflixet néz tévén, vagy bármi olyasmit, amit reklám nélkül tud és szeretne. A korábban megszokott módon történő, reklámcunamis tévézést már csak a 60 fölöttiek tolerálják -és közülük se mindenki. Vagy ott a FB. Szüleim rajta vannak, én már nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Mustaros

    aktív tag

    Tiktok telepítése után első üzenet : Minden adatodat átadod nekem te kis buta magyar, hogy ezt a sok buta videót megnézd?
    Átlag ember : LOL persze, csak hadd nézzem már az a sok hülye videjót!! KÉRLEK!!!
    Kicsit okosabb ember : kell nekem ez a szar? Törlés..

  • waccamár

    senior tag

    én kíváncsian várom, hogy lesz-e valami ebből a new web dologból. Kb. arról szól, hogy lesz egy "Pod-od", amiben/ahol tárolva lesznek a saját adataid, te felügyeled őket, és max. hozzáférést adhatsz cégeknek. Nem rossz elképzelés. Persze a technikai megvalósítása nehezebb, csomó kérdést még felvet, stb. de nem rossz irány.

Új hozzászólás Aktív témák