Hirdetés

2017. szeptember 24., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

HWSW cikkéből: "Jól illusztrálja ezt a minimalizmust, hogy a lapkáról kimaradt a Qualcomm Hexagon DSP-modulja, amely a hang-, video- és képfeldolgozás feladatait gyorsítja. A grafikus egység is alapszintű, a meghajtott kijelző maximális felbontása mindössze 640 x 480 lehet. "

Nem értem, mért kell ez. Az S210 nem elég olcsó? Akkor tegye olcsóbbá a QC. Bár gyanítom, hogy ha igaz az, amit a HWSW lehozott, ez okosórákban, meg egyéb okosbaromságokban lesz megtalálható.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#2) sh4d0w

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Mar latom az erre epulo, 100K-s HTC telefonokat...

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#3) szemy94 válasza janeszgol (#1) üzenetére

szemy94
(fanatikus tag)

Az a 640*480 komoly? szerintem 480*800-nál kisebb felbontású kijelzőt már nem gyártanak, nem is fognak emiatt.

(#4) schawo válasza szemy94 (#3) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Irány 2009

Win7 Pro (6,5k) Win10 Pro (17,5k) Office 2013 Business (22k) Office 2016 Business (29k) Server2012R2 Std Datacenter SBS2011 SBS2008 Project2010 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/LRwqgW

(#5) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Ez meg mi a szar...?

Gondolom bántja a Qualcommot, hogy mindent a Mediatek happol el az alsó szegmensben, erre kiadnak egy ilyet?

-> Hardveraprón - FSP 350-60 EPN Bronze belsős golyóscsapágyas táp - 3990 Ft fél év gar |

(#6) hokuszpk

hokuszpk
(fanatikus tag)

a nokia 3310 remix editionba pont jo.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7) szemy94 válasza schawo (#4) üzenetére

szemy94
(fanatikus tag)

Nem lenne rossz (méretben) :D 3-3,5' mobiltelefon oda elég (nekem) 320*480 is, AMOLED, 1-2GB RAM, 16GB ROM, nem lenne gáz. Nah de úgyse ebbe az irányba mennek, hanem az 5' 480*800 max 1GB RAM...

[ Szerkesztve ]

(#8) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Most jól értem hogy egy két éve kiadott SOC-t butitottak le?

(#9) doooo válasza janeszgol (#1) üzenetére

doooo
(senior tag)

"Bár gyanítom, hogy ha igaz az, amit a HWSW lehozott, ez okosórákban, meg egyéb okosbaromságokban lesz megtalálható."

Hát nem tudom... max. valami "butább" karperecbe lenne való... S400, Wear 2100, Exynos 7270, Apple S2 (vagy mi is a neve az órás procijuknak) , ilyesmiket használnak mostanában az okosórákban. Nem hinném, hogy visszafejlődnének a továbbiakban. Márpedig ez gyengébbnek tűnik mindtől.
Telefonba pláne nem tennék ilyet (2017-ben!!!), akármilyen olcsó is lenne.

(#10) janeszgol válasza doooo (#9) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ha minden igaz, legalábbis ebben reménykedek, a fejlődő országokban fognak ezek landolni. Tehát mi nem találkozunk ezekkel, legalábbis itthon.

szemy94, hát nem tudom. Ha Adreno304 lesz benne, az viszi a HD felbontást is. Viszont a QC oldalán megtalálható info szerint VGA felbontást támogat. Ja és a HWSW kiemelte és a QC weboldalán is szerepel, hogy Linuxos eszközökhöz lesz. Amire én gondolok: router (mifi meg ilyesmi), okoshűtők és társai, biztonsági rendszerek.

[ Szerkesztve ]

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#11) ablack

ablack
(senior tag)

Max 3 MP kamera hátul, VGA elől, max 640 x 480 kijelző felbontás, 2 db 1,1 GHz A7 processzormag. :U
Miért venné ezt bárki egy MediaTek helyett?
Az alső kategóriában általában azt választják.

Amúgy a cikk hibás szerintem, a Qualcomm oldala szerint max 3 MP kamerát támogat. [link]

[ Szerkesztve ]

(#12) Matada2.3 válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

Katasztrofális ez a hozzáállás. Hol itt a logika, vagy mire jó ez az egész?

Finn the human --> Huawei G8

(#13) wesder

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ezmiez emberek? :W

Bring us the girl and wipe away the debt

(#14) aprokaroka87 válasza ablack (#11) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Ott van pl a sláger 32 bites alsó kategóriás SOC,Az Mtk6580

4 cortex a7 mag 1.3 ghz magonként
gpu viszont gyengébb (mali400 mp2)

HEVC gyorsitás van..720p-ig még jó is.

De ami durvább hogy a Mediatek alsó kategoriában is ad 64 bites cpu-t (cortex a53)

[ Szerkesztve ]

(#15) XtremLor válasza wesder (#13) üzenetére

XtremLor
(őstag)

Jovohet szombat! ;)

"Legen...Wait for it...Dary"

(#16) alevan

alevan
(őstag)

Ez kicsivel okosabbnak mondható butatelefonokba van szánva. Amelyeken nem Android van. Pl. strapatelefonok. Lényeges plusz a 4G és a VoLTE támogatása, mivel a 2G hálózatok sok új szolgáltatónál (pl. Digi) nem lesznek kiépítve. Így nem kell lemondani a butatelefonokról. Pl. ez az amit legjojbban hiányoltam a 3310ből.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#17) zizi7229 válasza sh4d0w (#2) üzenetére

zizi7229
(tag)

made my day

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#18) kenwood válasza alevan (#16) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szerintem is ez a megoldas.

Esetleg szolgaltatoi "0ft-os" alap android keszulekekbe.
Csak ugye ott az a gond,hogy van a launcher,felmegy a messenger,viber es meg 2 app,aztan mar a 1.5 giga ram is kezd necces lenni.
Sajat os-nel,butiott appokkal meg az 512 mega ram is eleg lehet.

(#19) Klaus Duran válasza sh4d0w (#2) üzenetére

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

És mégis gyorsabb lenne mint a Samsung.
Troll OFF

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. :) / Gnome 3

(#20) SkyLine3000

SkyLine3000
(őstag)

Az amúgy is harmat gyenge (értsd: szar) 210et még jobban lebutítják... Khirály! Előre a fejlődés útján! :D

Lg G3 3/32 Titan

(#21) RaveForce válasza szemy94 (#7) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

Azert nemar :D 8 eve is mar 480*800at hasznaltam 3collon.... 8 eve(ennyire rosszabbul elunk?!) :DD

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#22) *Mukeey*

*Mukeey*
(senior tag)

Lehet az ezekkel szerelt eszközöknek piaca ám.India,Afrika stb.,ahol tènyleg pár tíz dollárnyi pènzből "használható" kèszülèkeket adhatnak majd.Alap netre meg ilyesmikre elèg.
Feljett piacokon persze kuka,nálunk már egy snap 430 a belèpő.

#2:Tènyleg egyedül a HTC-nèl lehet majd kèpben ez,valami felső-közèp kategóriában,180ezres kezdővel😈

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge & Xiaomi Mi Max (Miui9 Global dev.)

(#23) slimshady válasza janeszgol (#1) üzenetére

slimshady
(senior tag)

Okoskütyükbe nem ártana kisebb csíkszélesség a még jobb energiatakarékosság érdekében.

üdv.: SlimShady

(#24) csongi

csongi
(PH! kedvence)

Azert mert fejlodik, szemetet kell rajuk sozni? Fejlodo tokom. Tisztan a profit szamit. Azt az OP-t amit ez a soc kihajt nem neveznem fejlodesnek. Miert nem maradhat a 210 es, Es kezdhetnek Froyoval, es szepen haladnanak felfele. Jaaa hogy nem az Indiai emberek fejlodese a lenyeg, hanem a gyartok penztarcajanak a fejlodese. Hogy erre mert nem gondoltam. :W :W

(#25) kenwood

kenwood
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szomoru latni,hogy mennyi ember van,aki beszukul a sajat kis vilagaba.

Mintha Nemetorszagban azert sirnanak,mert szegeny magyarokra rasozzak semmire nem jo daciat meg suzukit,mikor mar 8-10 millioert van normalis merci meg bmw.

Miert olyan nehez megerteni, hogy van aki annyiert vesz telefont,mint amennyiert sok magyar szilikontokot?

Egy 5-10 dollaros soc eseten megis milyen lehuzasrol lehet beszelni ?
Ez pont arrol szol, hogy akinek eddig csak olyan telora futotta,amin max a Snake fut,annak most hasonlo aron mar lehet email,web es akar messenger vagy skype is.

Az Mtk millioszamra ad el hasonlo cuccokat,es szeretne a qualcomm is betorni ide.

(#26) schawo válasza kenwood (#25) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Németországban sokmilliós nagyságrendben vásároltak Daciákat.

Win7 Pro (6,5k) Win10 Pro (17,5k) Office 2013 Business (22k) Office 2016 Business (29k) Server2012R2 Std Datacenter SBS2011 SBS2008 Project2010 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/LRwqgW

(#27) Duliee válasza schawo (#26) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Elég hamar le is cserelgetik. :D

Majd hozzák ide, és akkor csökken a járműpark átlagéletkora

-> Hardveraprón - FSP 350-60 EPN Bronze belsős golyóscsapágyas táp - 3990 Ft fél év gar |

(#28) szemy94 válasza RaveForce (#21) üzenetére

szemy94
(fanatikus tag)

A 640*480 maximum felbontásra reagáltam :D
Volt nekem LG P500 3,2' 320*480 felbontással, aránylag szép kijelzője volt (megvan ma is, bár már csak a fiók legeslegmélyén) Egyébként szerintem is vicc, de nem kell mindenkinek fullhd, 4,3'-as Ace4 (AMOLED) 480*800-as felbontása nekem már elég, nem érzem annyival jobbnak az 5'-os fullhd telefonomat sem.

(#29) kenwood válasza schawo (#26) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Euróban vagy darabban? Loganbol 55 ezer darab ment el tavaly. Egesz europaban.

[ Szerkesztve ]

(#30) haxiboy válasza szemy94 (#3) üzenetére

haxiboy
(PH! addikt)

Nem hiszem hogy mondjuk egy hőmérőbe vagy, időjárás központba, vagy vérnyomásmérőbe kéne nagyobb felbontású kijelző. Az ilyen chipek pont ilyen felhasználásra tökéletesek. :U

Ha az alkoholizmusnak van határa, akkor én kettős állampolgár vagyok.

(#31) schawo válasza kenwood (#29) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

2010 környékén évekig fix mértékű álllami támogatás járt minden újonnan vásárolt autóra. Szinte ingyen lehetett Daciát vásárolni, alig kellett kiegészíteni a dotációt. AAz így vásárolt autók nagy része Dacia volt. Ezért is szüntetették be a támogatási rendszert, amit eredetileg a német autógyártás 2008-as sokkból való felébresztésére találtak ki.

(#32) schawo válasza haxiboy (#30) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Az ilyenekbe Cortex-M (vagy MIPS) mikrokontrollereket tesznek. Azok sokkal alkalmasabbak a feladatra.

[ Szerkesztve ]

(#33) Duliee válasza schawo (#26) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Mondjuk egy a sokmilliós eladás téves :D Vagy nekem legalábbis túlzó

OFF nagyon , szóval off :R

[ Szerkesztve ]

(#34) schawo válasza Duliee (#33) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Valóban egy nullával eltévedtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Béééla válasza janeszgol (#1) üzenetére

Béééla
(őstag)

Minden fillér számít nagy tételben.
Ha nem telóba megy hanem apró IoT kütyübe aminek nem kell 4k kijelző és 8k felvétel, annak tökéletes.
Például egy ilyet megnéznék ezzel a SoC-al feltéve ha van SIM foglalat.

@schawo:
Van amikor már nem érdemes mikrokontrollerrel bohóckodni, a frásznak van kedve például IP stacket (hát még alkalmazást) reszelni amikor egy ilyenen fut egy pingvin és köszöni szépen "mindent elintéz".

[ Szerkesztve ]

Bélabá - https://www.youtube.com/mod4 - Egy kis infó, egy kis programozás, egy kis Arduino

(#36) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Ennek az utódjába lehet, hogy majd beteszik, és az oké is lenne, csak tudnám remélni, nem rakja egy gyártó sem ezt a SoC-ot normálisnak hazudott okostelóba! :D

[ Szerkesztve ]

transhumanism █h+█

(#37) darvinya

darvinya
(Jómunkásember)

Jajjaj…jönnek a müzlis okosmobilok, amit aztán horror áron 2 éves hűség mellett elvihető.

Vernee Mars 4/32 v7.0

(#38) szemy94 válasza haxiboy (#30) üzenetére

szemy94
(fanatikus tag)

Olvasd el a cikket. Más oldalon lehet erről volt szó, de itt nem, ezért is írtam azt amit.

(#39) t72killer

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Nem tudom, mekkora egy ilyen chip, de egy nano-simmel értelmes felhasználás lenne gyereknek jeladó, okosórába vezérlő. Persze ultraalacsony energiafogyasztás is dukálna mellé, hogy egy 2450-es elemmel hónapokig menjen.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#40) kenwood

kenwood
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Tovabbra sem ertem,hogy 80-100 ezer forintos telefont birtoklo embereket miert zavarja,hogy indiaban 9 ezer helyett mar 7 ezerert is lehet ezutan "okostelefont" venni ?
Vagy az,hogy a karkotokbe,orakba,Iot cuccokba olcsobb Qualcomm megoldas erkezik.

Vagy ez ilyen "nem tudom mirol beszelek,de azert megkritizalom,mert attol okos leszek" kategoria ?

Ha mondjuk valamelyik gyarto belerakna ezt Galaxy S2 SoC-nal alig gyengebb cuccat valami androidos mobilba,akkor mi tortenne ?
Behatolna egy fegyveres osztag a lakasodba es rakenyszeritene,hogy lecsereled az S7 edget arra ?

[ Szerkesztve ]

(#41) t72killer válasza kenwood (#40) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

"Behatolna egy fegyveres osztag a lakasodba es rakenyszeritene,hogy lecsereled az S7 edget arra ?"

Tűzoltóság? :DDD

(Disclaimer: elégedett S7e tulaj vagyok:)))

#42: pláne, ha Texasi :Y. Viccen kívül: a gyerkőcöknél+időseknél szívesen látnék egy FILLÉRES 4G-képes kütyüt, amin probléma esetén segítséget tud hívni helye megadásával, alkalmasint egy kép/videó/bármilyen egészségügyi adat real-time felszinkronizálásával. A gyengékre utazó bűnözőket nagyon gyorsan el lehetne így kapni (helyszín - és még álarc esetén is minimum hangminta azonnal rendelkezésre áll) vagy az eltévedt öreget/gyereket nem kellene három falunak keresnie az erdőben.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#42) kenwood válasza t72killer (#41) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Na, mondjuk egy fureszes tuzolto meg a fegyveresnel is durvabb :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.