Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

(#1) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Na ez marha jó ötlet. Mint a munkaasztal váltás, csak itt a kijelzőt váltjuk úgy mond. Viszont akku kell neki. :)

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#2) Juhaszatti

Juhaszatti
(senior tag)

Huhh, ezt még nehéz elképzelnem egy működő készülékben.

(#3) janeszgol válasza Juhaszatti (#2) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Gondolom vagy fizikai gombbal vagy szoftveresen lehet váltani majd a képernyők között. Mint amikor asztalt váltasz. :)

(#4) tixem

tixem
(PH! addikt)

wow, végre kiadnak egy értelmes telefont ami nincs lemaradva 20 évvel a konkurencia mögött? :D

Galaxy Note 8 ||| Vivotab Note 8 W10 ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■) ||| Origin / Uplay - tixem

(#5) hombre[EU] válasza tixem (#4) üzenetére

hombre[EU]
(senior tag)

Miért, az XZ3 az 20 évvel le van maradva a többi gyártó telefonjaitól? :U Vagy mit szerettél volna mondani?

you must be the change you wish to see in the world

(#6) Polarstar

Polarstar
(PH! nagyúr)

Szokatlan és érdekes koncepció. Meglátjuk mi lesz ebből.
Eddig a két kijelző egy mobilban szalonképesen csak az orosz Yotának sikerült. :R

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#7) janeszgol válasza Polarstar (#6) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

De az kétoldalt volt. A Sony-n ha jól értelmezem csak egy oldalon, mint most, csak egymáson. Izgalmas ötlet, nem tudom kinek jutott az eszébe. Azt hittem a Sonynak Sanyi, de ezek szerint nem.

[ Szerkesztve ]

(#8) tixem válasza hombre[EU] (#5) üzenetére

tixem
(PH! addikt)

gagyi kamera, vastag tejes zacskó design, ennek ellenére nuku jack és az akku sem egetrengető. Folyamat kullognak a többi után, evvan.

Galaxy Note 8 ||| Vivotab Note 8 W10 ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■) ||| Origin / Uplay - tixem

(#9) #81733120

(törölt tag)

Kíváncsi vagyok mit fognak kihozni. Már ideje lenne, hátha ad valami kis löketet a Sony-nak. :)

(#10) morgyi

morgyi
(PH! kedvence)

Nekem valaki elmondhatná hogy ez miért jó. Minek két kijelző egymáson, ha szoftveresen is válthatsz virtuális asztalt, és szoftveresen bármit egymás fölé pakolhatsz halványíthatsz el tartalmat stb...

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#11) syn7h37ic válasza morgyi (#10) üzenetére

syn7h37ic
(PH! nagyúr)

Pl. azért, mert a felső kijelző lehet akár e-ink jellegű, ami nem igényel energiát, a tartalom mutatásakor, és igen alacsony a frissítéshez szükséges energia is. Ez jól jön e-book-nál, vagy akár navigációnál is. A hátsó aktív panel meg mutatná a telefon aktuális dolgait, így egyszerre is látható lenne mondjuk a térkép, és egy bejövő hívás. Vagy bármilyen olyan dolog, ahol a fontos, hogy az előtérben maradjon mindig a kijelölt app, és a háttérben is látható legyen a következő folyamat. Ez jó ötlet, kíváncsi leszek hogy oldják meg.
Navigációnál úgy is a legtöbbet az életben tartott kijelző zabál.

[ Szerkesztve ]

(#12) prolad

prolad
(őstag)

Érdekes koncepció. Egyelőre az XZ4et várom tőlük, azt pletykálják 21:9-es kijelzőt kap. Nem szeretem a nyújtott kijelzőket, de annak még értelme is lenne.

(#13) hombre[EU] válasza tixem (#8) üzenetére

hombre[EU]
(senior tag)

Gagyi kamera? ok, lōsz nekem egy 1080p@960fps videót?
Egyébként meg az elsō oled paneljük jobb,mint a piac 99% :K
és biztosra veheted,hogy nem robban fel a zsebedben :P

you must be the change you wish to see in the world

(#14) gproject válasza Polarstar (#6) üzenetére

gproject
(fanatikus tag)

a nubia x-szel mi a baj?

Huawei p20, Acer 15 Chrombook, Acer 14 Chromebook, Nvidia Shield TV, Xbox One S(g4BorG lvl1 noob)

(#15) Polarstar válasza gproject (#14) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Ha nem maradt meg bennem, akkor a "futottak még" kategória része az a mobil.

[ Szerkesztve ]

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#16) Maxxy10

Maxxy10
(senior tag)

Erdekes ev lesz a 2019 mobilok szempontjából

(#17) nordo

nordo
(tag)

Végre megint egy jó ötlet a sony-tol.

(#18) Hieronymus válasza nordo (#17) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Azt nem látom át, hogy az ötlet mennyire jó.
Nyilván a kevert valóság megjelenítésnek szintjeit biztosítja a Sony megoldása.
A tartalommal feltöltésen fog múlni a siker.

Nincs

(#19) NandorHUN

NandorHUN
(PH! addikt)

Persze hogy azon dolgozik, design-on kívül nagyon mással már nem fogja tudni eladni az új készüléket.
Még bejön az ujjlenyomat olvasó és ennyi.

Hajtogatható kijelző meg sokaknak nem kell.

(#20) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)

Erre kíváncsi leszek. Még nem látom a gyakorlatban mi haszna lesz, de attól még nem biztos hogy nem lesz hasznos. Annak viszont örülök, hogy végre valami újdonságot próbálnak.

(#21) Swinegod

Swinegod
(senior tag)

Ezis olyan lesz, mint a hajlítható, talán egy hétig nézed mekkora jó aztán ráunsz és onnantól csak simán szar lesz és cseréled vissza egy normálisra

Meizu Pro 7, P25, 4/64 | Acer Aspire Nitro (17,3") Black Edition [2016]

(#22) Soleco

Soleco
(tag)

Innováció helyett inkább ki kellene adni egy normális telefont elfogadható árazással... :))

(#23) janeszgol válasza Soleco (#22) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

XZ2C.

(#24) tomboy0013 válasza hombre[EU] (#13) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Mert ugye a 960Fps videó az akkora tömeg igény, hogyha kamerás képességekről beszélünk akkor nem a fotózásból kell kiindulni hanem abból....

"és biztosra veheted,hogy nem robban fel a zsebedben :P"

Szerintem ezt addig nem vehetjük sehol biztosra ameddig akkumulátorok vannak az eszközökben. Bár gondolom ez inkább trollkodás volt a részedről amihez nyugodtan fel lehetne hozni a Sony púposodó akkujait régebbről ami elroppantotta az üveg hátlapokat.

(#25) Robert07 válasza syn7h37ic (#11) üzenetére

Robert07
(fanatikus tag)

Na igen, viszont az, hogy egyszerre ket dolog lehessen lathato, szoftveresen is teljes mertekben megoldhato, tehat egyedul az e-ink beiktatasanak lenne valami ertelme, de szerintem, ha azt a vastagsagot, amit a dupla kijelzoreteg jelent inkabb egy nagyobb akksira forditanak, jobb lenne a vegeredmeny.

突き出る釘は打たれる。

(#26) Phülöp válasza tixem (#4) üzenetére

Phülöp
(őstag)

itt egy 20 évvel ezelőtti telefon
[link]
szerinted itt tart ma a Sony

Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: www.phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

(#27) tomboy0013 válasza Phülöp (#26) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Áhh itt még azért nem tart ;]

[ Szerkesztve ]

(#28) somogyib

somogyib
(őstag)

A feltekercselhetős érthető, én jobb megoldásnak is tartom, mint az összehajthatósat. De ezt a dupla kijelzőset nem tudom elképzelni sehogy. :F

[ Szerkesztve ]

(#29) syn7h37ic válasza Robert07 (#25) üzenetére

syn7h37ic
(PH! nagyúr)

A mostani telefonok rákfenéje szerintem a túlzott vékonyítás. Két okból is. Az első, hogy jóval könnyebben hajlik, a második az ebbe préselhető akku mérete. A kamera szenzorok sok telefon esetében kiállnak, a ház vékonyabb, mint amit a kamera minimális mérete igényelne. Sokkal jobban tetszik egy kicsit vastagabb telefon, amin semmi sem áll ki. A hajlítás elleni extra erősítés pedig szintén helyet lop az akku kárára.
A hajlítható kijelzőt, mint funkciót jelenleg erős marketing húzásnak ítélem, mint ténylegesen kihasználható képességnek. Egyrészt a hajlítással elveszik egy igencsak fontos dolog, a megfelelő karcállóság. Mert akárhonnan is nézzük, az üveg, sokkal keményebb akármilyen másik műanyaggal szemben. márpedig hajlítható üveg még nem létezik olyan formában, amit bátran lehetne használni kijelzőnek. Másrészt, hiába lesz nagyobb a képenyő, a nem szokványos képátló miatt a tartalmak egy része nem lesz kétszer akkora, mint összehajtott állapotban. A kvázi szabvány jelenleg a 16:9. Terjed a 18:9. Ha a 18:9 arányt megduplázzuk széthajtással, akkor 1:1 arány lesz, amin igencsak rosszul fog mutatni egy 16:9 arányú videó pl. De Intagramra pont jó.
Azért kíváncsi lennék egy tartós tesztre, hogy az összehajtható készülékek a valós életben mennyire lesznek használhatóak.

(#30) Polarstar válasza syn7h37ic (#29) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

A legutolsó P széria volt a Sony kommunikációs csodája. Mind méretben, mint tudásban ott volt.

Ezt kellene szerintem picit feldolgozni valakiknek. Nem mondom, hogy a Sonynak, mert ők ugye messze vannak, úgy sem olvassák ezeket a szösszeneteket... Nem vetemednek olyasmira, hogy esetleg meghallgassák, vagy olvassák fehér felhasználók gondolatait.

Teljesen szépen, kellemesen és vonzóan el lehetne készíteni egy modernebb P szériát.
Jog-Dial, infraport.... flip klaviatura...

A modernebb is maradhat klaviaturás. Príma kamera, természetesen ezerszer jobb kijelző, hatalmas akksi, asztali desktop kompjuter funkciók. A vastagabb ház lehetővé tenné a speciális kijelzőt is,

(#31) Smiro

Smiro
(fanatikus tag)

Az átlátszó kijelzőt fotózásnál tudnám elképzelni. Amit látsz, azt lövi, legfeljebb az élességállító célkeresztet lehet vezérelni. Aksiidőben sokat nyernének.

[ Szerkesztve ]

(#32) syn7h37ic válasza Polarstar (#30) üzenetére

syn7h37ic
(PH! nagyúr)

Régi szép idők. Nekem a SE X1 volt a kedvencem, főzött rommmal. Imádtam azt a telefont. A Gyári rom vacak volt, de volt rá igazán jó XDA-s rom, azzal nagyon használható lett.

(#33) tixem válasza Phülöp (#26) üzenetére

tixem
(PH! addikt)

Nehezen tudom elhinni, hogy ketten is szó szerint értették ezt a nyilvánvaló túlzást :N

[ Szerkesztve ]

(#34) Crafter32

Crafter32
(őstag)

A Sony vagy nagyot durrant és az nagyon betalál, vagy mindenáron próbálja csinálni a hülyeségét amivel bár megmarad a különc dolgai, de nem biztos pozitív értelemben. A két dolgot mindig egy hajszál választja el.
Lehet forradalmat csinálnak, lehet csak követik a népet, majd kiderül, mindenesetre megvan hozzá a tudásuk.

(#35) Kopi31415 válasza tomboy0013 (#24) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Sony akku is robbant már, elég nagyot is szólt, tán nagyobbat a Samunál.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#36) somogyib válasza Kopi31415 (#35) üzenetére

somogyib
(őstag)

Az ha jól rémlik notebook akku sztori volt.

(#37) blagolf válasza tomboy0013 (#24) üzenetére

blagolf
(senior tag)

Mondjuk az akku puposodástól senkinek nem lett baja, és nem érintett annyi készüléket mint a samunál.

Üdv, Zoli

(#38) tixem válasza blagolf (#37) üzenetére

tixem
(PH! addikt)

Mert a Samsungnál mennyit érintett? Pontosabban mennyi volt a hibás akkuval szereltek aránya? Nem biztos, hogy a hangos médiavisszhang egyenes arányban van a probléma tényleges méretével. A Samsung ellen szaftos kis fikahadjáratot lehetett indítani. Rengeteg cikk, sok kattintás, óriási hype, sok komment, még azok is beleszálltak a témába akik amúgy nem igazán vannak otthon benne (lásd a mainstream hírportálok akkori cikkeinek kommentszekcióit)
Hatalmas cég, piacvezető, de legalábbis erősen meghatározó versenyző a mobil szegmensben, az Apple legnagyobb ellenfele.

Ha ugyanez a HTC-nél jön elő vagy a Sony-nál, feleekkora sem lett volna az a lufi amit a téma köré fújtak. Ráadásula a Samsung teljesen korrekten kezelte a helyzetet visszavásárlással, visszahívással. A púposodó akku pedig ugyanúgy potenciális veszélyt hordoz magában, ott is már valami komoly gebasz van. Normális akku nem púposodik.

[ Szerkesztve ]

(#39) göle válasza blagolf (#37) üzenetére

göle
(újonc)

A három éves Z3-asom akksija most kezd puposodni, annyira, hogy a kijelző ragasztója egy vonalban eleresztette a keretet, és mozog :D De lassan kicserélem az akksit :D

[ Szerkesztve ]

(#40) Kopi31415 válasza somogyib (#36) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Nagyobbat is szólt. Csak itt sokan felejtenek szelektíven.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.