Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Ijk #48 üzenetére

    ha a jelenlegi használattól nem égett be a tv akkor "monitorként" sem fog :)
    mint mondottam volt, bármelyik lcd bármikor megmakkanhat szintén, attól h beégés veszélye nincs ugyanúgy max reménykedni lehet abban h 5-10 évig gond nélkül megy, de alapozni nem lehet rá - ha annyira atomiztos lenne nem 2-3 év garral adnák őket, hanem 10-zel, tápoknál már nem ritka a 10 év gar, de monitoroknál? ((( : -
    először én is reménykedve indultam az olednek, jó lenne ha elketyegne 5 évet, aztán rájöttem kár hitegetni magam, tömegtermelés van, használom aztán eladom, anno montam is a barátomnak én nem tartom meg gar lejárta után az biztos, de annyiba kerülő monitort sem tartanék meg ami lcd ( :
    350 körül van ips ami nagyjából hozza a szintet, 38" körüli wide 3440x1440, talán 144hz-en, szóval pffffffff
    a va va marad, tn-nél jobb, ips-nél rosszabb, volt egy 32" lg 4k itt, 100e körüli kategória, nem estem hanyatt tőle, de ahogy láttam a okkal drágábbaktól sem kell hanyatt esni, ami egy szintet hoz a samu qledes trükkje, de abból nincs sík, és ha lenne is az is ott lenne 350 körül fentebbi kombóban, természetesen tökéletes fekete nélkül, és nem bevilágítás mentesen
    lehet ezt cifrázni, azért stornóztam le a gépet mert ugyan nagyon jó h van, csak minek ha nincs kijelző hozzá amiért pénzt adnék? ( : most majd szépen veszek egy filléres' 32" fhd-t átmenetre, aztán majd egyszer csak beesik a 48" oled
    32"-nál volt a wááób+ érzésem, alatta hiába vennék bármit, nincs wáób+ - ez nyilván szubjektív -
    34" uw még épp határeset, túl sokkal marad el a magassága a 32" 16:9-hez képest
    nekem a doom a _játék_ - mindenkinek meg kell küzdenie a démonjaival ((( : - , direkt miatta raktam össze pc-t 8-10 év után mert konzolon vicc az fps irányítása, esetleg majd az eternal esik be mellé, tehát fps egér+billzettel, mellé a forza - és ott is még talán a következő -, többi nem érdekel, ha multizni akarok akkor quake 3 ( : de ezek akkor úgy fognak menni h minden alkalommal úgy ülök oda, hogy wáób+
    ez nekem bőven megéri a rizikót, akinek meg nem de nem sajnálja pénzt hasonló árú lcd-re azt veszi, nekem melóra itt van a 14-es fhd ips notebook, igaz csak 60hz-zel, de nem sírom el magam ha az oled mellé oda kell tenni, a va-nál majdnem elsírtam, de nem az ips miatt ( :
    filmre meg meglátjuk, 65" oled/qled, de van egy érzésem h forzát 70-80cm-ről fogom tolni a 48-ason kontrollerrel :d

    Balika911
    pont erről beszélek, b8-nál nem merült fel egyszer sem h ez szebb lehet, hanem állam leesik minden alkalommal amikor forzázok rajta, te monitorod már 200e körüli kategória, és ha azon tolnám a doomot ahogy előző monitornál is volt, azon járkálna az agyam milyen lenne ez az oleden...és vagy állítok feketéhez minél közelebbit és semmit nem látok a játékból, vagy átengedem szürkésebbre h lássak is és fekete jeleneteknél nézem a szép feketét..jah nem, a szürkét ( : meg a bevilágítást, és ez pont ott van a 300-400e ft-os monitoroknál is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • dabadab

    titán

    válasz Chaser #51 üzenetére

    "bármelyik lcd bármikor megmakkanhat szintén, attól h beégés veszélye nincs ugyanúgy"

    A különbség az, hogy a monitor szinte biztosan nem fog meghalni, az OLED viszont biztosan be fog égni.

    DRM is theft

  • #72042496

    törölt tag

    válasz PuMbA #50 üzenetére

    Igen, és az állítás az volt, hogy játékra az 1000:1 IPS is megfelelő. Én viszont azt állítom, hogy a sima VA is nagyon-nagyon gyengusznak látszik ha van mellette OLED, vagy, most hozzáteszem, komolyabb FALD LCD.

    (Volt Asus PG279Q-m és Samsung 49KS8000-em is, mindegyik kalibrált, és ezekre is érvényes, amit eddig írtam. Csak ezeket a kijelzőket inkább nem reklámozom, mert sok mindent tudok róluk írni, jót viszont csak nehezen.)

    Az LG monitort egyébként szeretem, jó döntés volt. A mostani felhozatalból is ezt venném, pedig már ismerem a hülyeségeit.

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz #72042496 #49 üzenetére

    Biztos nulla, amikor nincs a képen tartalom csak feketeség. Kb 1:1000-es kontraszt felett már alig érzékelsz különbséget normál tartalomnál sötét szobában (világos szobában fekete képnél sem), 1:1000 feletti kontraszt tipikusan a feketeszint miatt kell teljesen sötét szobában, ami elsősorban filmeknél szükséges mivel jellemzően sötétebbek mint a játékok. Egy moziban az on-off kontraszt kb 1:2000-1:3000 ami már megfelelő feketeszint sötéthez, VA ennek a duplája, plazma kb. 4-6-szorosa. Szerintem 1:6000 a határ a jó és kiváló szint között, plazmák 1:16.000-20.000-es kontrasztja már ezt is kicsit felülmúlja, ezután jönnek a top kategóriás D-ILA projektorok, majd az OLED.
    Nyilván mindenkinek más a feketeszint igénye, csak ugye rengeteg más képi jellemző is létezik. VA sajnos messze elmarad az OLED és IPS betekintési szögeitől, viszont relatíve olcsó és igénytelen. IPS elfekszik a sötétben mozizásnál (glow, alacsony kontraszt), viszont igánytelen, legmagasabb a fényereje, kiváló a betekintési szöge, minimális környezeti fénynél is remek képet ad.
    Én mindenesnek VA-t vennék, amúgy meg monitornak IPS, filmre-játékra OLED külön. Vagy lehet vágyakozni örökké az olcsó, beégésmentes OLED után.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Chaser #51 üzenetére

    Japp, csak az 55" monitornak már nagy nekem. A 48" lenne a határeset, a 32" pedig a legkényelmesebb méret számomra. A 32" mellé ráadásul odafér a két Phase R6, így marad az. Pár év múlva pedig ha OLED nem is, egy mini LED-es valami biztos lesz ekkorában, ha szeretnék még asztali gépen játszani.

    (#54) Ijk:
    Minden sötétebb szakasznál meglátszik, FPS-eknél és horrorjátékoknál például gyakori az ilyen. A HDR-t pedig be se dobtam még a mixbe, pedig az igazán durva különbség ott jelentkezik igazán.

    De mindenesnek ettől függetlenül nekem is VA van amint látod, elsősorban a méret miatt. Jó kis készülék amúgy az is. Ha meg annyira OLED kell, akkor átülök a nappaliba. :)

    [ Szerkesztve ]

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz Ijk #54 üzenetére

    Csak a Micro-LED elterjedéséig kell várni, bár lehet hogy az az örökkétől nem lesz távol. :)

    Sajnos minden jelenlegi panel típusnak van hátránya. A kérdés most csak az, hogy ki miben köt kompromisszumot az egyéni preferenciáit figyelembe véve.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #54 üzenetére

    A VA legnagyobb hiánya szerintem a lomha kristály. Nem tudom ezen mennyit javítottak, de már a Samsung gamer monitornál is volt probléma.

    A nem gamer meg orbitálisan visszataszító volt. Megette az apró részleteket mozgásnál.

    Ez fizikából adódik, a gamer monitornál ráraknak egy strobingot, és kevésbé látszik hogy elpusztítja a finom kontúrokat mozgásnál.

    OLED ebben a response time miatt verhetetlen.

    Picit borongósabb játékoknál meg nagyon is számít a kontraszt a VA-hoz képest.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #52 üzenetére

    "A különbség az, hogy a monitor szinte biztosan nem fog meghalni, "
    lehet dolgoztál szervizben, én biztos, sajnos nem tudom ezt megerősíteni :)
    de mondok jobbat, mindketten biztosan meg fogunk halni, sőt, minden ember, de azért berizikózzuk az életet ((( : na én meg az oledet, aki meg nem az nézi az lcd-t, és örül h sohanemégbe' és sohanemromlikel', de az is biztos soha nem lesz olyan élménye mint egy oled előtt
    szóval mindenki vegye amit akar, nekem arra pont jó volt a b8 h tudjam nincs ami ilyen élményt ad és attól biztos nem ég be monitorként sem ahogy én használom

    Balika911
    55" nekem is nagy, fps-hez 60-80 cm-ről ( : de 1-1,2m-ről forzához már kicsi is
    48" meg pont jó, mert forzához közelebbről 60-80cm-ről hozza amit az 55" 1-1,2m-ről, sőt valszeg jobb is lesz, ppi is nagyobb mint 55" 4k-n
    - 40" már kicsi volt hozzá, míg fps-hez nagy, 32" fps-hez volt jó, de forzához kicsi ( : -
    de mint mondtam, 48" 16:9 4k 92 körüli ppi kb 106x60cm, ebből natívan ezeket lehet csinálni:
    - > 32" 16:9 2560x1440 71x40cm
    - > 40,5" uw 21:9 3440x1440 95x40cm
    a nem használt területeknél fekete sávok, mint filmek esetében is legtöbbször
    kipróbáltam sok méretet, nekem ez a 48-as oled lesz a megoldás, milyen monitor van ami tud 32" 120hz 92 ppi 1440p-t sync mellett ilyen képpel? semmilyen ( : 1-2 sík va 200e körül van ilyen paraméterekkel, de köszönőviszonyban sincs a minősége oleddel - mint nyilván tudod - asszem a látványt ami a doomban van ez kihajcsa' :d és még atomerőmű sem kell hozzá, de ez egyben 40,5" uw 1440p is, ennek az ára már lazán 400e lenne monitorban, és persze 48" 4k is
    csak ne csesszék el mint a qledeknél, hogy nem lesz sync 55" alatt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #57 üzenetére

    Mivel nem jatszom fps-t nekem ez nem volt hátrány. Inkább a betekintési szögei. Hiába neztem szemből, sarkok felé peremsotetedett, valtozott a kontraszt. Persze messze nem zavaró szinten csak egy ips-hez hasonlitva. A valaszido is visszautott, eleg gorgetni böngészés kozben.
    Hiába szebb az oled, senki nem akar 1-2 ev után beegett kezelősavokat nezni a leggyakrabban használt programokból.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • #27070592

    törölt tag

    válasz Ijk #59 üzenetére

    €1000-ért talán érdekelne is. A most használt "tv"-m is 49 collos, nem volna nagy törés egyel kisebb méretet használni. Tévéadásokat soha nem nézek, csak filmeket és YT videokat, vagyis a beégés sem fenyegetne túlságosan. Viszont a most használt LG-n látható IPS-glow az eléggé zavaró néha.

  • Chaser

    titán

    válasz #27070592 #60 üzenetére

    akörül esélyesen lehet majd lőni, most néztem 55" b9-c9 árakat, mm-ben c9 400e, b9 20-30e-rel van olcsóbban más helyeken, én oda datálom árban a 48" c9-et, ezer eur-nál több, de ilyen tételnél 100 eur sztem már nem sokat számít, figyelgetni kell, tavaly tavasz környékén-nyár elején lehetett jó áron lőni a 8-as szériát, de utána még év végén is volt 1-2 jó ajánlat
    egyik euronicsban néztem egy kiállított b8-at, még el is filóztam rajta h megveszem a spéci ár miatt, végül letettem róla - később ui. discount áron jött az új máshonnan -, de beégésnek semmi jelét nem láttam, pedig ott ahogy láttam max fényerőn tolták napi 10 órában 8-10 hónapon keresztül, a ledek fényereje csökkenhetett

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák