Hirdetés

2018. november 14., szerda

Gyorskeresés

(#1) Ádám16

Ádám16
(őstag)

Az infráért kár. A többi viszont ennyiért brutál jó.

(#2) wesder

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Snapdragonos jöhetne globalba.

This is Super Saiyan Rosé Goku Black!

(#3) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Soha sehol nem fogjuk megkapni a feltüntetett áron, de tényleg vissza fogok térni a gyártóhoz szerintem egy MI8cal

Nagyon szimpatikus és most már kamerát is tesznek a telefonokba

Ha tehetetlenek akarunk lenni akkor a xiaomi még egy 4" körüli telefont csinálhatna és bankot robbantanának

[ Szerkesztve ]

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#4) Viktor0610 válasza wesder (#2) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Szerintem lesz snapdragonos verzió.

Mivel ebből is kiadnak majd vagy 38372626273848372762 verziót "jó" Xiaomi szokáshoz mérten. :((( :))

Ami a legeslegeslegjobban tetszik, hogy NINCS notch! :R

"Bármennyiért adják ezeket a gyenge kínai kacatokat, úgyse kell. Ebben nincs meg a jóságnak az a foka ami az Apple termékeiben megvan." - LOL :-DDD

(#5) dzsi23

dzsi23
(senior tag)

"A kameraképességek sem egyformák, mert a Redmi 6A mindössze egy darab 13 megapixeles, LED villanóval támogatott szenzort tud felmutatni a hátlapon és egy 5 megapixeles szelfikamerát, viszont a 8.1-es Androidra épülő és a lapkakészlet által támogatott AI kamerafunkciók ugyanúgy elérhetőek, mint a Redmi 6 esetében. Csak ott a hátlapon két darab szenzor dolgozik 12 és 5 megapixeles felbontással."

Vagyis mindkettőben 1 használható szenzor van hátul. :U
Egyébként miért jöttek most ezek? Még most gondolkodom, hogy megvegyem-e Redmi Note 5-öt (vagy a Mi A1-et), vagy a Redmi 5-öt, ha előbbit túl nagynak találom, erre már itt a Redmi 6...

(#6) roli543

roli543
(senior tag)

Tök jó telefonok, de az 5ös széria szinte még elég friss... nem értem mire ez a siettség. Az uj procikra kiváncsi leszek nagyon.

Apple iPhone SE + iPad 2017

(#7) Carline válasza roli543 (#6) üzenetére

Carline
(őstag)

Azért szeretem a Redmiket, mert snapdragonnal gyorsan ráálltak a lelkes fejlesztők a custom romokra. Mediatekes telók erről nem voltak híresek.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#8) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Magyarország jobban teljesít, meg erős és büszke ország is, szóval most már mindenki boldog lehet, hogy jött új néptelefon is! :))

(#9) Duliee válasza Viktor0610 (#4) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Elképzelhető, hogy lesz, mert a Snapdragonéknál a 429 és a 439 is megjelent, viszont szerintem itt az MTK lobbizott, hogy bekerülhessen esetleg.

Vagy nagyon mélyen ár alá kellett kínálniuk.

Szerintem még az 5-ös szériában lehetett volna tartani a lelket jó fél évig.

[ Szerkesztve ]

FSP600-80TBN 600W 9490 FT | FSP350-60HHN - 4390 FT - garanciával / FSP SFX és TFX tápok is 230-300W-osak

(#10) ZephX válasza roli543 (#6) üzenetére

ZephX
(tag)

Igen az 5-ös széria jóformán ki sem hűlt. :D Itt is csak mos jelent meg a Note-ről egy cikk. :D

(#11) Upo

Upo
(PH! addikt)

El tudom képzelni hogy mondjuk indiában kinyomják redmi6 néven snapdragon 625-el vagy 450-el (ami ugyanaz mint a 625 csak párszázzal alacsonyabb órajelen), esetleg még redmi 6x néven a mediatekest, rutinosan ügyelve arra hogy a tök ugyanolyan nevű kínai tök más hardver legyen, esetleg mégglobal-ba 6x néven snapdragont ami olyan mint az indiai redmi6 csak más frekikkel... :N :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#12) Duliee válasza Upo (#11) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Téged is megsütött a nap ;] :DDD

FSP600-80TBN 600W 9490 FT | FSP350-60HHN - 4390 FT - garanciával / FSP SFX és TFX tápok is 230-300W-osak

(#13) margithid válasza dzsi23 (#5) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Global verzió i tudja mikor jön, lehet év vége.

(#14) Duliee válasza dzsi23 (#5) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Ha gondolkozol, sose lesz telefonod.

Ez nem az a telefon, amikkel hasonlítottad... Ez egy olcsó készülék, amiket meg írtál drágább vonal.

Mire kitalálod, az A1-nek már a gyártása is megszűnt/szűnik.

(#15) Dr.NX válasza Upo (#11) üzenetére

Dr.NX
(senior tag)

Nemnem, rosszul tudod. Ki fog jönni egy 6X, egy 6 Pro (Indiában Prime), de a Pro az ugyanaz lesz, mint a 6 Global, MTK chipsettel. Az International lesz Snapdragon, de az csak Kínában, B20 nélkül, de csak a 3/32GB verzió, mert a 4/64GB verziós 6X Global Prime Pro lesz, de az MTK-val, ujjlenyomatolvasó nélkül, notch-csal.

Trust me, I'm a doctor

(#16) Viktor0610 válasza Dr.NX (#15) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

6X Global Prime Pro. :Y

Mondd, hogy ez csak vicc.

OK. Leesett. :))

[ Szerkesztve ]

"Bármennyiért adják ezeket a gyenge kínai kacatokat, úgyse kell. Ebben nincs meg a jóságnak az a foka ami az Apple termékeiben megvan." - LOL :-DDD

(#17) Dr.NX válasza Viktor0610 (#16) üzenetére

Dr.NX
(senior tag)

:DDD

Trust me, I'm a doctor

(#18) dzsi23 válasza Duliee (#14) üzenetére

dzsi23
(senior tag)

Jogos. Ha kényszerből kellene telefont vennem, könnyebb lenne a döntés, de amíg a mostani teszi a dolgát, addig nem egyszerű kitalálni, melyikre érné meg jobban váltani. Mindegyikben találok valami hiányosságot, de így jár, aki túl sokat akar kevés pénzért. :D

(#19) Matada2.3 válasza Duliee (#14) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

A szokásos gyorsasággal jött megint az új széria. Bár ezzel sem fogunk karácsonyig találkozni. (ami mondjuk nem baj)

Finn the human --> S8

(#20) HUNNIA1920

HUNNIA1920
(őstag)

Sáomi nyelvről lefordítva: "Kezdjük azzal, hogy a Xiaomi Redmi 6 két memóriaopcióval lesz elérhető június 15-től, 3/32 GB-os és 4/64 GB-os formában. Előbbi kb. 50 ezer forintnak megfelelő összegbe kerül Abszurdisztánban, utóbbit pedig kb. 65 ezer ÁFÁS forintért vesztegetik, a szerényebb képességű, 2/16 GB-os konfigurációban bemutatott Redmi 6A ára pedig nem éri el a 40 ezer Forintot."

A fordítás nem pontos, de nagyjából fedi a valóságot.

"Nagy-Magyarország te sosem maradsz árva, mindig szívünkben élsz, szeretetbe zárva" - EF.

(#21) Roaming

Roaming
(senior tag)

Tetszik. De nem értem, hova ez a nagy sietség? :F Az 5-ös széria teljesen friss, új, minek rögtön hozni a 6-osat?

Amúgy dicséretes, hogy egy kicsit kisebb, 5,45"-os kijelzőt raknak kompakt házba, végre van más gyártó is, aki feleszmélt, hogy milyen jó ötlet lenne ezt megvalósítani. Ez nálam óriási plusz pont.
A microUSB szerintem nem baj, főleg ebben az árkategóriában nem, én jobban szeretem, mivel bárhol találok hozzá töltőt, valahogy nekem szimpatikusabb, nem érzem, hogy nagyon kellene az a Type-C. Oké, sokkal kényelmesebb a használata a Type-C-nek, meg lehet hozzá átalakítót venni, de én még mindig jobban szeretem a microUSB-t. :)
A kamerára leszek nagyon kíváncsi: vajon jobb lesz a kamerája, mint az elődöknek? Mert ha igen, akkor kell az egyik modell! :D

(#22) Upo válasza Roaming (#21) üzenetére

Upo
(PH! addikt)

Miért lenne jobb? Szerintem belenyomják a redmi 5 vagy 5a vagy 4a kameráját oszt jónapot.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23) Roaming válasza Upo (#22) üzenetére

Roaming
(senior tag)

"Miért lenne jobb?"

Nem kizárt, hogy jobb lesz, ezt majd a tesztek, képek fogják pontosan megmondani. Én kíváncsi vagyok a végeredményre.
Amúgy mostanában a Xiaomik kamerája egyre jobb.

(#24) margithid

margithid
(PH! kedvence)

Olyan sok előrelépést nem látok mondjuk 5-ös sorozathoz képest.
Ha a 6A mondjuk 3/32-es kiszereléssel jönne, Sanpdragon 460nak, akkor tökéletes lenne 100$ körül.
2 GB-os mobilt lassan a belépőkategóriában is el kellene felejteni. Nem beszélve a 16 GB tárolóról.
Elég sokat leharap a MIUI, marad már GB szabad hely. 1 év múlva jön egy nagyobb frissítés és nem tud települni.
Tapasztalat, családban van egy 8 GB-os samsung, ott a play alkalmazások már nem tudnak frissülni, mivel betelt a tárhely...

(#25) Duliee válasza margithid (#24) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Bilibe lóg a kezed. ingyen csak jobb lenne

[ Szerkesztve ]

(#26) Viktor0610 válasza Duliee (#25) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Én havidíjat AKAROK kapni a Xiaomitól, amiért a készülékeiket használom! :))

(#27) margithid válasza Duliee (#25) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Miért?
Igazából Snapdragon 460 simám meglehet és kiadhatnak 3/32-es változatot is. Redmi 5 is 130$, igaz a 2/16os.
De előbb utóbb meg kell lépniük, hogy a belépő legyen 3/32...

(#28) Duliee válasza margithid (#27) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

NA látod, mondom hogy bilibe ér az a kéz. :D

(#29) margithid válasza Duliee (#28) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Jó, akkor legyen 120$ :W
A lényeg, hogy leakciózhatják.
Redmi 4A vagy 5A is volt 90$ alatt!
A mondandóm lényege, hogy 2/16ost ma már nem szabad venni.

[ Szerkesztve ]

(#30) trassher

trassher
(PH! addikt)

Ez megint kapufa. Hd kijelző ebben a méretben minimum kellett volna, hogy ne csak egy túl korai redmi 5 facelift legyen. Miért csak a nagy tepsik kiváltsága a magas felbontás? Type-C-t nem is említem és az egyre zsugorodó akkut sem.

Redmi 3 Pro

(#31) Roaming válasza trassher (#30) üzenetére

Roaming
(senior tag)

Hogy erted, h HD kijelzo minimum elvaras? Ha jol olvastam, ezekben HD+ kijelzo lesz.

(#32) trassher válasza Roaming (#31) üzenetére

trassher
(PH! addikt)

Én fejeztem ki rosszul magam. :R Note 5 szintű felbontással lenne érdekes például nekem redmi 3 pro-ról váltva. A probléma ott van, hogy nem találkozik a méret és a felbontás. Ennek a mérete lenne ideális de a felbontása már kevésbé.

Redmi 3 Pro

(#33) Roaming válasza trassher (#32) üzenetére

Roaming
(senior tag)

Mar ertem. :)
Teljesen egyetertek, rakhattak volna bele nagyobb felbontasu kijelzot, mert a HD+ ezen a mereten mar-mar szegenyes, foleg ugy, hogy IPS a panel. Mert ha OLED-rol lenne szo - bar az olcsobb Xiaomik eseteben oledrol ne is almodjunk -, akkor meg a HD+ felbontas elfogadhatobb lenne, de igy IPS eseten....Szegenyes. Pedig nagyon popec mobil. :K

(#34) Viktor0610 válasza Roaming (#33) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Nem értem, miért lenne jobb az OLED ugyanazon a felbontáson, mikor a korábbi S-szériánál pont az volt a baj, hogy az OLED kijelzőt pentile matrix elrendezéssel oldották meg, ami pixelesebb kijelzőt eredményezett...

(#35) Roaming válasza Viktor0610 (#34) üzenetére

Roaming
(senior tag)

Mindegy, visszavonom. :)

Viszont azt nem értem, hogy a kisebb (kijelzővel rendelkező) modellek esetén miért gyengébb a felbontás, :F ha a nagyobb készülékekbe képesek FHD+-os panelt belerakni, akkor kisebb készülékeket miért nem tudják min. FHD felbontású panellel felszerelni?
Bár ha jó minőségű a panel, akkor lehet nincs ezzel probléma. :)

(#36) Viktor0610 válasza Roaming (#35) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Gondolom, az a megoldás, hogy a kisebb felbontású kijelző olcsóbb.

(#37) Roaming válasza Viktor0610 (#36) üzenetére

Roaming
(senior tag)

Ez is igaz. Csinálhatnának már egy olyan mobilt, ami belülről megegyezik a Redmi Note 5-tel, de kívülről másabb. Azaz a képátló kisebb lenne, de a felbontás maradna, vagy max. FHD-ra csökkenne.

(#38) KillBorn

KillBorn
(fanatikus tag)

Több helyen, talán itt a Mobilarénán is, írtak valami ronda notchos készülékről, mikor a Redmi 6-ról volt szivárgás. Azzal vajon mi lett?

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#39) Viktor0610 válasza KillBorn (#38) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Tök levágós volt, hogy rátettek egy notchos üvegfóliát valami készülékre.

Kamu.

Azt meg pláne nem hiszem, hogy a 6-os széria néhány tagja notch-mentes , másikak meg notchosak.

[ Szerkesztve ]

(#40) Duliee válasza KillBorn (#38) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Azt még egy sárgacetlis hibbant is láthatta, hogy kamu... Hiába írtam alá, még a jónép fele így is megette azt a kamut..

Nem is Xiaomi volt a képeken... Az egyiken a hátlap igen, az előlap viszont valami full kínai szar volt ,aminek az elejére rátettek egy notch fóliát.. Semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#41) Upo válasza Roaming (#23) üzenetére

Upo
(PH! addikt)

Nem a tesztek és képek fogják, az ára már most tudatja hogy nem lesz jó az a kamera. De egyikben sem jó, max. erős közepes mind, hiába a dual kamera vakítás az újabbakban.

(#42) Viktor0610 válasza Upo (#41) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Hát persze!

A J3 2016-tal jobb képeket készítek! Pláne sötétben! :(((

(#43) Roaming válasza Viktor0610 (#42) üzenetére

Roaming
(senior tag)

Ott a f/1.5-ös f/2.2-es rekeszértékű kamera a 8 megapixeles lencsével lélegzetelállító képeket tud csinálni! Meggondoltam magam, szerintem ezerszer jobb mint ez a $#03*" Xiaomi!

:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) kovy79

kovy79
(őstag)

Remélem a következő szériák végre átlépik a 10"-t és a 20cm-s magasságot, csak hogy már igazán kezelhetetlen tepsik legyenek!
Nevetséges, hogy 5" alatt (5"-on) /esetleg 140mm magasság alatt/ már nincs alternatíva...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#45) Fred23 válasza kovy79 (#44) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Átérzem, én is így vagyok! :DDD Kis pénz XZ1 Compact, nagy pénz XZ2 Compact, oszt' cső. :DDD

(#46) <Adamsky> válasza kovy79 (#44) üzenetére

<Adamsky>
(PH! kedvence)

+1 inkább szomorú!
TROLL ON: Egyébként ideje volt már a Redmi 6-nak. Az 5-ös széria már vagy fél éve piacon van, nem? :D

Apró: http://goo.gl/SEJNpP

(#47) sNake^

sNake^
(kvázi-tag)

A 6x-es tippet lekéstétek, Az már van egy ideje... Vagy az mi6x? Tudja a fene, Snapdragon 660-al van az biztos, és 300 dollár az is😂

Ha indulsz, ha érkezel, éjjel-nappal étkezel.

(#48) staker válasza enginev3.0 (#3) üzenetére

staker
(PH! addikt)

Kínai belpiacos ára annyi, gondolom..

Mate 10 Pro | Otthoni Internet 1000

(#49) dave987

dave987
(fanatikus tag)

Ez most olyan mintha a redmi 5tel túlságosan elrugaszkodtak volna,s most visszábbléptek. Ennél a kijelző szélesség újra redmi 4x méretű. Meg a kijelző ppi értéke is ugyanaz. Annyi hogy hosszabb minden egy kicsit.

(#50) Duliee válasza dave987 (#49) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Szerintem ez inkább a Redmi 5 alá lett belőve.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.