Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Na ez érdekes fejlemény, hát kíváncsi leszek mi fog kisülni belőle :)

    Az azért vicces, hogy mindenki nyafog. A "nagy márkák eltűnéséért" főleg a piac felel, a vásárlók. Valamint SHARP esetében a cikkben is taglalt egyéb körülmények.
    Emlékszem amikor még ment az LCD vs plazma háború TV fronton mindenkit megetettek a gagyi reklámokkal, hogy az LCD azért jobb mert kevesebbet fogyaszt, meg milyen szép képe van (túlszaturált, valósághoz semmi köze színek, szürkéhez sem hasonlító fekete, mellérakták, hogy LED azt a sok balek benyalta...stb.) bullshitet. Marketingben lenyomta a Samsung és az LG, de úgy unblokk az LCD a plazmát. Jól csinálták, szó se róla. Kutyát sem érdekelte, hogy egy ocsmány képi megjelenítéssel rendelkező bazári majomkakit sóztak rá sok pénzért. Örült mint majom a farkának, mert az új trendi,agyonreklámozott anno gagyi szinten lévő technológiát vette.

    Ez kell a piacnak, ez kell az embereknek. Sajnos vagy sem, ezt kell szeretni.

    Ha meg gyárt valaki valami egyedit, vagy saját technológiát azt rengeteg pénzért adja (megtérülés, beépített anyagminőség miatt), akkor mindenki sír, hogy milyen drága.

    Ez is olyan, ha a SHARP visszatér az tényleg nem az a márka lesz mint régen, mert ha az lenne/tudna az lenni, akkor méregdrágán adná valószínűleg.

    Akkor meg az nem lenne jó, azért menne a nyafogás.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • ivarg

    tag

    válasz Tanisz #51 üzenetére

    Azért arról ne feledkezz meg, hogy az elöregedett plazmakijelzők sugárzási szintje klinikai eset.
    Szerencse, hogy a technológia korlátainak okán lassan kihalnak mert, ha a plazma tv-k 20 éveket működnének generációk vakulnának meg előttük csak erről mélyen hallgat az ipar mert félnek a perektől.
    Egyes sokat használt 10-12-éves plazma tv-k előtt lényegében szolizni lehet..
    Olyan ez mint az autók káros anyag kibocsájtása amíg nem rúgták rá a VW-re az ajtót az amerikaiak addig mindenki hallgatólagosan tudomásul vette, hogy mást írnak le és mást adnak el.
    A plazmáknal sem volt olyan hogy X ezer óra működés után mennyi káros sugárzást eresztenek át az átégett szűrők...

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • nubreed

    veterán

    válasz ivarg #52 üzenetére

    Erre van valami tudományosan alátámasztott forrás? Vagy csak neten terjedő urban legend? Egyelőre nem vagyok meggyőzve arról, hogy amit itt írsz az igaz. legalábbis ebben a formában.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • ivarg

    tag

    válasz Cifu #50 üzenetére

    Nem vagyok nagy gazdasági elemző, de ez messze nem csak technológiai kérdés.
    Egyrészt ott van/volt a japánok kulturális beágyazódása a hierarchia fontossága és a kiöregedett generációk eltűnése.
    Azok az emberek akik ezeket a nagy cégeket alapították már többnyire nem is élnek, a hosszútávú minőség felé történő elköteleződésük már sehol nincs, tőzsde van meg részvényesek és profit éhség.
    Nézzétek meg mi lett az Apple-ből Jobs nélkül... és mi lesz 4-5 év múlva, már elkezdték a trükközéseket a számokkal az utóbbi 1 évben.
    Másfelől japánban már a 80-as évek végén börtönbe mentek a nagy családi konglomerátumok képviselői a japán óriáscégek kontra állami tisztviselők korrumpálása, fizetéssel/fenyegetéssel ügyek miatt.
    Ezek Dél Koreában az elmúlt 5-8 évben zajlanak/zajlottak le.
    Ergo soha egyik távol-keleti óriás vállalat sem "csak" a saját erejéből jutott a csúcsra szép csendben az állam mindig tolta a szekeret.
    Aztán jött az erős JEN és kifogta az állam vitorlájából a szelet, buktak kormányok és az addigi vesztesek tekintet nélkül a gazdaságra gyakorolt negatív következményekre, beforgatták a korábbi ügyeket és bíróság elé citálták azokat akik az addigi sikereket elérték lehúzva az addig irányításuk alatt álló gigavállalatokat.
    Ha minden évben 300millárd jent költesz fejlesztésre, de az a végén már csak 150-et ér ráadásul azt sem költheted félig okosaba akkor miből?
    Ráadásként az otthongyártott termékeid a magas árfolyam miatt 30-40%-al többe kell, hogy kerüljenek, jobb esetben úgy, hogy picit azért jobbak, de egy idő után már inkább kicsivel szarabbak vagy butábbak lásd AVI.MP4 stb lejátszás pl. amit bevallottan licencelési okokból hagytak ki az elején.
    Dél-Korea hatalmas szerencséje és ma is profitál belőle bőven, hogy a legkényesebb technológiai fejlesztéseit házon belül tudja tartani azzal, hogy a demilitarizált zónában északi kvázi rabszolgák dolgoznak éhbérért a gyáraiban, nem kell Kínába vinnie a kényesebb feladatokat max a végső összeszerelést, amiből ne derül ki a "how it's made".
    Japánnak nem volt ilyen szerencséje a világ egyik legdrágább országa, + szinte mindent oda kell vinni amit később elhoznak onnan.
    Ezzel nem szeretném felmenteni őket, de azért sem leírni sem elkaszálni nem szabad a Japán ipart: Toyota, Mazda, Mitsubishi még mindig piacvezetőek a szakterületeik jó résszén.
    De jelen állás szerint a SHARP mint japán TV gyártó hát sajnos R.I.P.. .. .. .. ..

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • ivarg

    tag

    válasz nubreed #53 üzenetére

    Mit értesz tudományoson?
    Egyébként terjengenek cikkek pl, UV, és infra kibocsájtások mérési eredményeiről ill. olyat is olvastam tavaly valahol, hogy eltört 2-3 évet használt kijelző szűrőrétegeit hasonlították össze 10 év használat során behalt kijelző szűrőképességeivel és huszonvalahány százalékot tudott az elhasználódott az összetörthöz képest.
    Nyilván nem tekinthetőek "tudományosnak" de már senkinek nem érdeke igazán a plazmát ekézni mivel nem gyártanak, és nem zörög a haraszt...
    Ha eszembe jut az oldal, be linkelem abból jött vagy 30 hivatkozás különböző helyekre.

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • nubreed

    veterán

    válasz ivarg #55 üzenetére

    Hát utána kerestem közben. Ez nekem sokkal inkább tűnik urban legendnek. Rengeteg cikk és írás van arról, hogy a plazmák NEM eresztenek is veszélyes szintű sugárzást.

    Csak, hogy egyet linkeljek a sok találat közül, és én inkább hiszek ennek mint bármilyen jött-ment önjeltölt szagértőnek: [link]

    Innen az utolsó bekezdés:

    How Safe Are TV Sets Today?

    X-radiation emissions from properly operated TV sets and computer monitors containing CRTs are well controlled and do not present a public health hazard. The FDA standard, and today’s technology, such as electronic hold-down safety circuits and regulated power supplies, have effectively eliminated the risk of x-radiation from these products. FDA has not found TVs that violate the standard under normal (home) use conditions.

    It is important to note also that flat panel TVs incorporating Liquid Crystal Displays (LCD) or Plasma displays are not capable of emitting x-radiation. As such these products and are not subject to the FDA standard and do not pose a public health hazard.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tanisz #51 üzenetére

    Kutyát sem érdekelte, hogy egy ocsmány képi megjelenítéssel rendelkező bazári majomkakit sóztak rá sok pénzért. Örült mint majom a farkának, mert az új trendi,agyonreklámozott anno gagyi szinten lévő technológiát vette.

    Az a baj, hogy ez így minimum ferdítése a tényeknek. A dolog ott kezdődik, hogy nem technológiák csaptak össze akkor sem. Voltak irtó gagyi minőségű plazmák is, 1024x768-as fizikai felbontással 16:9-es képaránnyal HD felbontásúként hirdetve, mert hát ugye elérte a 720 sort a felbontás, jajj, de jó. Mindezt úgy, hogy több hűtőventi kellett az akár 400-500W csúcsteljesítményű energiafelvétel miatt.

    Hiába volt abban az időszakban mindenki számára a Pioneer Kuro az etalon képminőségben, ha harmad-negyed annyiért vállalható minőséget kapott a vásárló azonos képarányú TV-ből, és soha a büdös életben nem tudta volna a Kuro által nyújtott képminőséget élvezni.

    Hogy konkrét példát mondjak, anno nem egy tehetős emberke kért segítséget TV választásnál, mert megvette a méregdrága, (volt, hogy A csúcskategóriás) plazma tévéjét, csak éppen a telibeüveg falú nappalijában konkrétan csak teljes elsötétítés mellett lehetett élvezni a képét, különben az üveg elülső réteg miatt egy tükörbe bámult. Milyen opció van ilyenkor? Matt képernyős LCD TV. Amit persze az AV "szakértők" lehurrognak, mert hát gagyi szinten lévő technológia, csak hát bizony az adott feltételek mellett az a legjobb választás...

    Itt jön képbe az a tény, amit sokan egyszerűen képtelenek elfogadni még ennyi év után is, hogy a plazma technológiának is voltak hátrányai...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Cifu #57 üzenetére

    Hát.... lehet igazad van, bár az is ferdítésnek számíthat ilyen alapon, amit Te mondasz. Nem vagyok szakértő, Te biztosan jobban értesz hozzá, nem vitatom.
    Nekem mások a tapasztalataim, saját gyakorlatból. Nem feltétlen a kezdetek kezdetére értettem, kb 9-10 év távlatában csak.

    Mikor megvettem anno a plazmámat, kb 2010-11-ben talán. Pontosan nem emlékszem, egy Pana G30 volt. FHD, semmi extra. Igaz az NeoPlazma fantázianéven ment akkor a panánál.

    Akkor úgy voltam, hogy teljesen mindegy milyen plazma, vagy LCD, volt rá kb 200e HUF keretem.

    Nézelődtem hetekig, elmentem keresgélni, összehasonlítani az adott keretbe beleférő akkor Samsung és LG lcd-ket, ekkor figyeltem fel a plazmára, ugyanazt a műsort adták benne, egymás mellett volt a 3-4 márka, hasonló árkategóriában és akkor tűnt fel, hogy a plazmának jóval jobb a képe. Főleg ha nem csak fhd-t hanem SD-t vagy csak HD-val próbáltam. Aztán nem akartam elhinni, hogy az LCD ennyivel "csúnyább". Azt gondoltam, hogy biztos valami régebbi modeleket néztem, de nem.
    A techninikai leírás szerint 122 W-ot fogyaszt bekapcsolva a G30, gondolom ez átlagfogyasztásnak számít.

    Az lehet a plazmák kezdet kezdetén zabálták az energiát, olyanom sohasem volt, de 2011 környékén ugyanazért az árért jobb képminőséget kaptál, szerintem. A tükröződéssel meg egyáltalán nincs probléma.

    Persze laikusnak számítok. Simán tévedhetek, benne van a pakliban.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tanisz #58 üzenetére

    Én sem tartom magam nagy szakértőnek, de te a technológiára hegyezted ki a mondandódat, így pedig könnyen rá lehet mutatni az érvelés hibájára. A plazma és az LCD egy hitvita. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Rá lehet sütni az LCD-re, hogy gagyi technológia, csak éppen ezzel az erővel a plazmára is.

    Nekem especiel az utánhúzás (a G20-G30 körül ez már nem volt vészes), a vibrálás (na ez egyénfüggő, kit zavar, kit nem - valahogy úgy, ahogy a fénycső vibrálása) illetve a fényes elülső rész (a plazmák elsöprő többségén egy üvegréteg volt a kijelző legkülső rétege, ez pedig piszok mód tud tükröződni - a csúcs plazmákon voltak különféle trükkök erre, de egy matt LCD kijelzőhöz sajnos egyik sem ért fel, legalábbis amit én láttam).

    A plazma technológia egy rendes házimozi szobába (vagy normálisan elsötétíthető nappaliban, lehetőleg nem fehér falakkal) nagyon jó lehetett, a Pioneer Kuro plazmák nálam is etalonok voltak az OLED technológiáig. Csak hát anno a 2006-2010 körüli időszakban, amikor én ezzel jobban foglalkoztam, azt találtam, hogy a felhasználók kb. 2-5% az, ahol ez a körülmény fennáll. Nem egy és nem két esetben találkoztam olyan felhasználóval, aki telibeszájjal átkozta a plazmaTV-jét ilyen egyszerű okra visszavezethetően. Nem a TV hibája ez, hanem a felhasználóé, aki nem ismeri ezt a tényt, én meg anno próbáltam azért erre felhívni az emberek figyelmét. Csakhogy ha ezt felhoztam egy TV topicban, kaptam hideget-meleget a plazma hívőktől. A vibrálás és az utánhúzás hasonló problémák voltak.

    Nem, nem állítottam soha, hogy a CCFL vagy LED háttérvilágítású LCD jobb képminőséget nyújthat, mint egy jobb plazma, sose állítottam ilyet. Csak azt állítom, hogy nem a technológia alapján választunk, hanem az alapján, hogy mire akarjuk (majd) használni a TV-nket.

    Valahol kár a plazmáért, valahol viszont úgy vélem, hogy ma is tud választani a felhasználó. Van OLED, CCFL és LED LCD, vagy akár projektor is...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Cifu #59 üzenetére

    Ez sima ügy, én viszont csak annyit állítottam hogy anno képminőségben nagyon nem volt a kettő pariban.

    Kb 4-5 éve látom azt hogy az LCD hasonló áron tud olyan képminőséget produkálni, mint anno a 9-10 évvel ezelőtti plazmák. Ez csak szubjektív szemlélettel.

    Sohasem mondtam, hogy a plazmának nem voltak hibái, persze hogy vannak, és igen a tükröződés lehet gond sokaknál.

    Az igaz, hogy a régi lcd technológiát legagyiztam, ez tény, de itt kifejezetten a képalkotásra és a képminőségre gondoltam.
    Nem vagyok nagy TV néző, csak ha már leülök elé akkor amennyire lehet valósághűek legyenek a színek és kép minősége is jó legyen, ha már egy halom pénzt kifizettem érte. Nem kell tökéletesnek lenni minden tekintetben.

    Amúgy biztos nekem azért nincs gondom a tükröződéssel, mert sötétíthető a szoba (valahogy nekem ez a CRT időszakból megmaradt), vagy csak este ülök le elé. Napközben szinte soha.

    Minden technológiánál kell kompromisszumot hozni, nincs tökéletes. Talál mindenki magának megfelelőt.

    Valószínűleg ha más nem lesz, nálam is az OLED fog következni, ha valamennyire mérséklődik még az ára.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Cifu #49 üzenetére

    Akkor kezdett egyre gyengébb lenni a japán termék (a dél-koreaihoz képest), amikor beálltak az árháborúba, hiszen már nem jutott elég tőke fejlesztésekre. Valahol egy, valahol két évtized is volt, mire kifutott, végleg leáldozott az adott márkáknak.
    A japánok olcsósítani nem tudnak és tudtak úgy, hogy az a vásárlónak tetszen. A kistigrisek meg ezzel kezdték.
    Ahogy az i-kezdőbetűs hozzászóló írta, az újabb generációk mindinkább eltérnek a hagyományos japán attitűdtől, de még ma is jelen van egy általánosan a nyugati világnál magasabb mértékű (kifinomult) igényesség a szigetországban. Ez volt felfedezhető a termékeikben. A többi ázsiai gyártó termékeiben a spórolás fedezhető fel még az exkluzívak esetében is. Mondhatjuk, változik a világ, kiéleződött a tömeggyártás, illetve minden gramm és perc számít, hiszen a végletekig redukálják az anyagot és méreteket, és nincs idő tesztelésre - meg kell futtatni a technót még mások előtt, emellett az intenzív divathullámokat kell meglovagolni.

  • hokuszla

    aktív tag

    top 29 legmegbízhatóbb új autó márka a Consumer Reports felmérése alapján:

    1. Lexus 2. Toyota 3. Mazda 4. Subaru 5. Kia 6. Infiniti 7. Audi 8. BMW 9. Mini 10. Hyundai
    11. Porsche 12. Genesis 13. Acura 14. Nissan 15. Honda 16. Volkswagen 17. Mercedes-Benz
    18. Ford...

    https://totalcar.hu/magazin/hirek/2018/10/28/itt_a_29_legmegbizhatobb_automarka_listaja/

    A legmegbízhatóbb típusok:

    1. Lexus GX 2. Toyota Prius C 3. Toyota Prius Prime (plug-in-hibrid)
    4. Mazda MX-5 5. Toyota Corolla 6. Lexus NX
    7. Toyota Prius 8. Honda Fit (nálunk Jazz)
    9. Kia Sedona 10. Toyota Highlander

    10400 16GB 1660s 4.5TB

  • kilua

    senior tag

    válasz Aprósólyom #12 üzenetére

    "Nem várható el senkitől sem, hogy hosszasan, akár napokig bogarásszon mindenféle infót, TV választás előtt"

    Azért én egy gyors rákeresést és gyors rápillantást a tesztpontszámra ha van minden komolyabb vásárlásom előtt megcsinálok (tvnél pl van ilyen, de pl kazánnál már kevésbé) egy okostelefonnal egy perc az egész

    Így el lehet kerülni a nagyon gáz cuccokat.

    [ Szerkesztve ]

  • ivarg

    tag

    válasz kilua #63 üzenetére

    Ebben tévedsz :), én 2008-ban mikor az (Első) LCD tv-met vettem kb. 3-4 hétig olvastam és néztem meg élőben tv-ket.
    Majd hosszas keresések után kiválasztottam egy Sony modellt, sajnos már nem emlékszem a típusára, 4 napot kellett volna várni rá...
    Gugli 37"lcd? feldobott egy Sharp-ot egy Debreceni TV-Hifi üzletben másnapra, a megjegyzés rovatában csak annyi volt (japan).
    Látatlanban után olvasás nélkül megvettem, akkor lettem Sharp hívő ezután még vettünk 3-at a családban a sorozatból más méretekben.
    Megjegyzem annyi szólt mellette, hogy akkoriban mentek az akciós 46" kínai (nem Aquos Sharp-ok) az Electroworld-ben kb.ugyanennyiért és azok konkrétan már akkor szarok voltak képminőségre és barkácsolni kellett volna, hogy elférjen tehát akkor sem biztos, hogy azt választom ha megfelel a minősége..

    Szóval a vásárlás egy fura dolog, meg a vásárló is.
    Az autó vásárlásaimról is tudnék mesélni amin legalább 1napot gondolkodtam életemben az sosem élt meg egy évnél többet nálam, viszont próba és info-k nélkül vettem újat 2002-ben és 2008-ban (pusztán az igényeim alapján) az első máig megvan a másik lesusius isten martaléka lett, igaz megmaradt alkatrésznek a következő ugyanolyanhoz amit szintén látatlanban vettem neten svájcból sofort kaufennel árverésen és itthon a ház előtt fizettem ki az autómentősnek mikor hazaért.
    Igaz volt azóta 8 másik is, de mindig ezek nyertek és napi használatban vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Aprósólyom #12 üzenetére

    "Nem várható el senkitől sem, hogy hosszasan, akár napokig bogarásszon mindenféle infót, TV választás előtt..."

    Én még egy (elektromos) fogkefét is hetekig nézegetem, olvasom róla az infókat, mire el tudom dönteni, melyiket érdemes megvennem. És ez nem (csak) pénzkérdés, egyszerűen a legmegfelelőbbet akarom választani.

  • Emericus Max

    tag

    válasz Bogyi007 #27 üzenetére

    Ugyanígy jártam én is Tesco-ban vett 50"-os Blaupunkt tévével. Csak nekem 2-3 hónapot bírt. majd vissza Tesco, onnan Szellemkép Bt., majd javíthatatlanná nyilvánítva. Levásároltam az árát, vettem egy Samsung 50"-os LCD tévét (persze ráfizetéssel) és az azóta is jó. Szóval nem kéne hagyni, hogy mindenféle jött-ment gagyi gyártók megvehessék a régi jól bevezetett brandeket és aztán ránk sózzák a szart, mert a márkanévvel megtévesztenek.Ez sztem nettó a vásárlók félrevezetése és csalás. Pláne, ha a termék javíthatatlanul elromlik pár hónap alatt. Ha rajtam múlik én a HMD Global-nak se engedtem volna a Nokia név használatát.

  • coyotex

    tag

    válasz Graphics #19 üzenetére

    Lehet hogy fabrikált valami,de jobb mint az eddigi Lg és Samu tv-im.Az Lg és a Samu is árul ezer meg egy féle led tv-t.Egyik szarabb mint a másik.Volt már a családban másnak is Sharp tv-je,soha semmi baj nem volt velük.Ezért vettem én is és idáig nem bántam meg.A következő is Sharp lesz csak az már Oled.Az a baj hogy mindenki szid mindent ami szerinte,az Ő kis világa szerint szar,pedig már mindenki tudhatná,hogy a puding próbája az evés.Én se szidom a Sony tv-t meg a Panasonicot.Az elején emlitett két márkához volt már szerencsém azért irom róluk amit.Majd ha meglesz a márkabolt,mindenki bemehet és eldöntheti tetszik e neki amit lát vagy vesz más márkát.Van a piacon elég.Lehet választani.A kollégámnak is mondtam,vegyen Sharpot.Nem.Vett Lg-t. Azóta szidja minden nap.Ennyi.

  • Piftuka

    veterán

    Nem értem a károgókat! Inkább örülni kellene annak, hogy egy régi piaci szereplőt megmentett a Foxconn a tőkéjével.

    Ez nem a sokak által említett "csak a név maradt meg" szituáció!

    A Foxconn egy befektetésként, "fejőstehénként" tekint az egészre, és a japán, valamint európai piacra gyártott televíziók készítéséhez szükséges összes "know how"-t, eszköztárat, gyárüzemeket, mérnököket, és a japán vezetést is magáénak tudhatja.

    Ebben a hozzászólásban írtam erről, és érdemes a belinkelt, Ishida san féle nyilatkozatot is végighallgatni. :K

    Való igaz tehát, hogy a tulajdonjogot illetően nem japán kézben van a vállalat, de az említett televíziós divíziók "japán kézben" vannak.

    És amíg hozzák a tervezett eredményeket, addig a Foxconn különösebben nem is akar beleszólni a dolgokba.

    Summa summarum: Én bízom bennük, és remélem, hogy kirukkolnak pár olyan klasszis darabbal, amit még 2012-2013 körül lehetett vásárolni tőlük! ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz mjani1172 #48 üzenetére

    "Volt még olyan, hogy Mitsubishi, Toshiba, Hitachi, Kenwood meg Sanyo, ezek talán nem a minőségükről voltak híresek

    Ezt nem értem, ezek kíváló márkák voltak, semmi gond nem volt a minőségükkel, sőt!"

    :C

    De még milyenek! :K

    Ha már televízióról van szó, éppen a fent említett sor első három tagja tartozott az élvonal megkérdőjelezhetetlen tagjai közé (a SONY, SHARP és Panasonic mellett).

    Sőt, a CRT technológiából a Mitsubishi hozta ki a legtöbbet az "Diamondtron M2" képcső technológiával. Annál jobbat soha, senki nem alkotott.

    A Kenwood korszakos legenda lett a Hi-Fi rajongók, amatőr zenészek és stúdiósok között. Finoman szólva sem érdemtelenül.

    A SANYO pedig a legjobb minőségű "kommersz" otthoni elektronikai berendezéseket gyártotta, időnként olyan innovációkkal együtt, amelyre addig nem volt példa.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Tanisz #51 üzenetére

    Tényleg elhiszed, hogy a "gonosz marketing" tette tönkre a plazma televíziók piacát?

    Pedig a bukásért csak és kizárólag maga a technológia felel.

    A "babusgatós", "képmosós", zoomolós, hőerőműként üzemelő, alacsony fényerővel, technológiára jellemző képhibákkal, alacsony felbontással rendelkező, nagy méretű, drága készülék nem tudott megfelelni a kor elvárásainak.

    (Ahogyan hosszú idő után a CRT-nek is szükségszerűen leáldozott.)

    A digitális tartalmak térhódításával, a TV csatorna kínálat és a szolgáltatások fejlődésével,egyre nagyobb számban, egyre olcsóbb készülékekre volt szükség, amelynek megfelelő használatához nem kell "atomfizikusnak" lenni; elegendő "csak" nézni, és élvezni a nyújtott tartalmat.

    Energiatakarékos(abb) módon, kisebb, könnyebb kivitelben, nagyobb felbontásban, a környezetet illetően sokoldalúbban használható módon, és legfőképp: olcsóbban.

    (Más kérdés, hogy mára, az LCD-k és OLED-ek kizárólagos jelenléte mellett éppen az egyik legfontosabb "sarokpont", az ártényező torzult. A valamire való képminőséget produkáló készülékek nagy általánosságban - tehát egy-két üdítő kivételtől eltekintve - drágák.

    Igaz, nem volt ez másként a plazma televíziókkal sem.. Sőt...!)

    "Aquila non captat muscas."

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Piftuka #69 üzenetére

    Azért írtam, hogy "talán", mert már nem emlékszem a minőségi sorrendre.
    Én nem hiszem, hogy a Sharp visszahozza az akkori japán feelinget, ugyanis az olcsó koreaiakkal kell versenyeznie. Kb. 0% esélye van, ergo agonizálás lesz ebből is, de ne legyen igazam.

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Piftuka #70 üzenetére

    Nem elhiszem, tapasztaltam ezt az időszakot, erről írtam.

    Nem azt mondom, hogy a mai napig jó/versenyképes technológia lenne, de 2007-2012 környékén jobb választás volt mint bármelyik LCD, arról az időszakról, amikor a 37-46" és a HD Ready és a FHD volt szinte csak, abban az időszakban amikor a "lapos" tévék elterjedtek és a TV adás még SD-be vagy még abba sem ment.

    Aki ebben az időszakban 37-46" közötti LCD TV-t vett "normál áron" (200e HUF körül), az egyenlő volt a saját maga tökön szúrásával, képminőséget illetően.

    Aztán persze eljárt az idő a plazma felett, ez tény, ma már labdába sem rúghatna.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • mmx233

    csendes tag

    válasz Piftuka #69 üzenetére

    "A Kenwood korszakos legenda lett a Hi-Fi rajongók, amatőr zenészek és stúdiósok között. Finoman szólva sem érdemtelenül."
    Még most is Kenwood rádiót vettem az autómba és meg is vagyok vele elégedve

  • Aureal

    senior tag

    A Sharpról 2021-ben:
    Van egy Sharp mikro hifi amihez nincs meg a távvez. Az aktuális szerviz (vagy bármi utángyártottat, programozhatót áruló bolt) készülék típus alapján nem tudja megmondani, a hozzá való táv típusát. Szervizt kérdeztük nincs vmi dokumentáció erről? Válasz: a japán anyacég a márka eladásakor mindent bezúzott megsemmisített korábbi termékeiről dokumentációk szintjén.
    + pl. a mostani lengyel kézben lévő, no name minőséget képviselő tv-ik (ugye csak névhasználattal élnek), katasztrófa mind javításilag, mind a volt japán minőséghez képest is... :O
    Szóval hasonló lett ez is, mint a Hitachi, JVC, Grundig... És sokan csillogó szemmel állnak meg még a kirakat előtt, hogy nahát, újra lehet Sharp eszközöket kapni! :(

Új hozzászólás Aktív témák