Hirdetés
- Google Pixel 10 Pro XL – tíz kicsi Pixel
- Telekom mobilszolgáltatások
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Milyen okostelefont vegyek?
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- iPhone topik
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Amazfit Bip 6 - jót olcsón
Új hozzászólás Aktív témák
-
tvamos
nagyúr
Az akartam mondani, PC-s hasonlatnal maradva, hogy nem tudom, mit csinal a KB47384354, de a gyartotol jon. Sot, ha veszek valami alkatreszt a gepbe, annak a drivere is vagy MS, vagy az alkatresz gyarto drivere. Egy Linux disztronal meg sokszor 0 a support, valahonnan, forumrol talalok megoldast, amit valahonnan letoltok. Androidnal is jartam mar hasonloan. Es en ez utobbitol rosszabbul alszok. Haver meg szemrebbenes nelkul bele tolt ilyet kartyapc-be, ami utana felkerul egy ceg halozatara, csatlakozik a vallalatiranyitasi rendszerre... no mind1, ez mar nagyon OFF!..
-
tvamos
nagyúr
Igen, ez egy erdekes megkozelites... Arra jottem ra az elmult par ev alatt, hogy senki nem tudott ez iranyu kerdeseimre megnyugtato valaszokat adni. Az pedig egy eleg fura helyzet, ha mediafire, meg istentudja honnan letoltott modulokat forditok be a rendszerembe, hogy megfeleloen mukodjon. Nekem egy alapitvany biztonsagi szabalyzata nem nyujt biztonsagerzetet.
Ha egy nagyobb gyarto ( TI, Freescale, ST) oldalarol toltom le, az meg csak-csak rendben van / ad nemi biztonsagerzetet. Meg ha csak latszolagos is.
Regen, amikor letoltottem valamit a "http://sourceforge.net/"-rol, megcsinaltam, amit kell, bepattintottam a kis nyolcbitest a foglalatba, oszt jovan.
De mostanaban olyan dolgokkal maszatolunk, (en is,) hogy as'se tudjuk, mi az eredeti forras, hany kezen ment at.
Persze, igazad van, nem ismerem az alapokat sem, nincsenek szamitastechnikai tanulmanyaim, nem is tudok mast, mint egy par 10 oldalas getting started guide alapjan android kernelt forditani... meg guglizni... de vajon hanyan lehetnek meg igy ezzel!.. -
tvamos
nagyúr
Ellenben ha barki mokolhatja a kernelt, az nem tul biztonsagos.
Sajnos latjuk a Windows-zal is, hogy az mennyire biztonsagos....
Kivancsi vagyok, mikor robban ki valami linuxos botrany.
// Mert ugye ott biztonsag csak isten-bizny-ra van!"Továbbá érdekes tud lenni egy ekkora rendszer forrását böngészgetni, lehet belőle tanulni."
Hat ez meg sosem tort ram... mondjuk szamomra egy driver erdekesebb tud lenni.
(Open source driverek meg vannak win ala is, fuggetlen attol, hogy eddig ilyet sem csinaltam) -
tvamos
nagyúr
Azok a gcc-k direkt arra a platformra keszulnek. AVR, ARM... Esetleg mar rogton ugy adjak, hogy valamilyen lib. keszlettel ossze is van csomagolva. En csak ilyeneket hasznalok. Illetve nem feltetlen gcc-t. Mert windows alatt a masok a lehetosegek. (De tegnap tobbszor is forditottam x86-on ARM-ra. Jo volt!)
Nagyon jo, es reszletes a cikked, nagyon tetszik! Kedvet kaptam kiprobalni... no, majd ha lesz idom... talan...
Új hozzászólás Aktív témák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Google Pixel 10 Pro XL – tíz kicsi Pixel
- Battlefield 6
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Telekom mobilszolgáltatások
- OLED monitor topic
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Melyik tápegységet vegyem?
- Villanyszerelés
- További aktív témák...
- Iphone 14 Pro Max 128GB // Számla + Garancia //
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R7 5800X3D 32GB DDR4 1TB SSD RTX 4070 12GB ZALMAN M4 A-DATA 750W
- BESZÁMÍTÁS! Acer KG241QSbiip 24 165Hz TN FHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3206
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


