Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz 7Heads Drago #37 üzenetére

    Én sehol se írtaam az általad emlegetett cégeket. Te próbálod rájuk szükíteni a kört. Minden nagy cégnek megvannak a sötét foltjai.

    Az egész beszélgetés ezekkel a cégekkel kezdődött, te is az ő és a Huawei helyzetének párhuzamba állítására reagáltál. De mostmár hirtelen nem róluk van szó, és én próbálok szűkíteni, és még véletlenül sem te próbálsz terelni :U

    Az általad linkelt cikkben nincs említve sehol se egy komplett bankszektor. Sőt konrétan pénzről is csak hitel formájában van szó.

    Mivel a kínai bankszektor állami kontrollja olyan szintű evidencia, amit még a legelvetemültebb Kína-fanboyok sem tagadnak, gondolom nem látták szükségét ezt a tény külön taglalni, de akkor ezek szerint te erről még eddig nem hallottál. Itt utánanézhetsz a témának, a Chinese Banking regulation című fejezet pont ezzel foglalkozik.

    Na de te mivel a helyszínen ott voltál nyilván jobban tudod. Mert a cikk egy része csak találgatás és nem tény mint ahogy azt te beállítod.

    Szerintem fuss neki még egyszer a cikknek, mert elég szelektíven sikerült értelmezni. Pont ez volt a lényege, hogy rohadt nehéz utána menni a Huawei körüli pénzmozgásoknak, mert a cég csak olyan adatokat oszt meg a nyilvánossággal ami neki tetszik (mivel semmiféle tőzsdén nincs jegyezve, ezt megteheti), de minden jel arra mutat, hogy jelentős állami hátszéllel működnek, és többek közt ennek köszönhetik az elképesztően gyors felemelkedésüket is. Illetve konkrét példát is említenek, valami EU-s vizsgálódás eredményét még 2011-ből.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák