Hirdetés

2018. szeptember 19., szerda

Gyorskeresés

(#1) jacis

jacis
(PH! nagyúr)

Jól hangzik :K

LG V30

(#2) Parallaxis

Parallaxis
(PH! addikt)

Akkor ennyit a fóliákról és edzett üveg védelmekről.
Vagy bevállalja a kedves vásárló, hogy karcolódik a kijelző, vagy nem használ ujjlenyomatos védelmet.

(#3) dilajoska1 válasza Parallaxis (#2) üzenetére

dilajoska1
(őstag)

Működik fóliával is. Az Nex-ről vannak videók a Youtubeon.

Ja most nézem hogy a Qualcomm-al ez nem biztos hogy fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#4) tuzpenge válasza Parallaxis (#2) üzenetére

tuzpenge
(senior tag)

Vagy ki lesz vágva az üvegen a helye, bár elég hülyén fog kinézni.....

iSE

(#5) Juhaszatti válasza Parallaxis (#2) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Esetleg fliptokot használ :P
Lassan 2 éve van fólia nélkül a telefonom, de egy hajszálkarc sincs a kijelzőn.
Persze tudom, a fliptok is kompromisszum és kevesen szeretik.

(#6) joey04

joey04
(Jómunkásember)

Remélem tényleg fejlődik valamit végre ez a dolog.

Bazinga!

(#7) AliceWake válasza Juhaszatti (#5) üzenetére

AliceWake
(HÁZIGAZDA)

Én viszont szeretném végre megtalálni azt a darab gyémántot a táskám belső fakkjában, ami rommá (de van, amelyikbe beleakad a körmöm, tényleg) karistolja a Note8 kijelzőjét :U Más nem lehet, mindig egyedül van a zsebben :F

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#8) smc válasza AliceWake (#7) üzenetére

smc
(őstag)
LOGOUT blog

Homokszem került a gépezetbe (zsebbe)

[ Szerkesztve ]

i53570-2x4GB-GTX1050TIWF2OC4|BQGW2750HM|MSSURBOOK|MIMIX2

(#9) AliceWake válasza smc (#8) üzenetére

AliceWake
(HÁZIGAZDA)

Mintha egy ötpengés gyémántborotva húzott volna bele, ez nem porszem lesz :( :O

Non omnis moriar.

(#10) smc válasza AliceWake (#9) üzenetére

smc
(őstag)
LOGOUT blog

Áh, női táska, azokat nem ismerem, sőt kerülöm. ;]
Amúgy amikor az ügyfél azt mondja hogy nem csinált semmit a telefonnal én azért meg szoktam kérdezni, hogy a gyerek sem?

[ Szerkesztve ]

(#11) Saccco válasza AliceWake (#9) üzenetére

Saccco
(PH! kedvence)

Több porszem.

█ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ TEVO Tarantula alu szett eladó (Dual Z) █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12) Cifu válasza AliceWake (#9) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Alice, az ékszereid nem játszhatnak bele ebbe a történetbe?

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#13) AliceWake válasza Cifu (#12) üzenetére

AliceWake
(HÁZIGAZDA)

De azok rajtam vannak, nem a táskámban :P Plusz, egyik sem Mohs-6-7-es cucc...

(#10) smc Gyerek nem van, kölcsönbe se szokott :(

(#11) Saccco Most akkor kiporszívózom a táskámat. Biztos, ami biztos.

Non omnis moriar.

(#14) Danny365

Danny365
(őstag)

2019 február: a képernyőbe épített ujjlenyomat-olvasó valószínűleg csak a Note10-ben fog debütálni
2019 augusztus: értesüléseink szerint az S11-ben már tényleg benne lesz, de tényleg!

Ez megy már lassan 3 éve.

(#15) smc válasza AliceWake (#13) üzenetére

smc
(őstag)
LOGOUT blog

"Plusz, egyik sem Mohs-6-7-es cucc..." - Csórikám.. :DDD

Nekem kettő nap alatt sikerült összekarcolnom a fóliát, pedig zseben kívül máshol nem volt, azóta sem lett rajta több, szóval wtf.. Szerencsére csak a fólia.

(#16) Cifu válasza AliceWake (#13) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Én már láttam fülbevaló által megkarcolt telefont. ;)

Szerk.: Bár tény, azok sem a táskádban lehetnek... :DDD

#18: Én is úgy gondoltam, csak Alice a táskájában keresi a gyanúsítottakat.

#19: Akkor marad a szelleműzés. ^_^

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#17) tuki2200

tuki2200
(senior tag)

Ideje volt, az egyetlen idegesito dolog az S8-amon az ujjlenyomat olvaso.. hihetetlen sz*r a samsunge nem is ertem, hogy mehetett ez eddig...

(#18) Silenc3Hun válasza Cifu (#16) üzenetére

Silenc3Hun
(senior tag)

De telefonálás közben is össze tudja karcolni. Ahhoz meg általában az emberek a fülükhöz teszik a telefont (legalábbis errefele :D )

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Xbox ONE | Xbox 360E | Lenovo ThinkPad X230

(#19) AliceWake válasza Cifu (#16) üzenetére

AliceWake
(HÁZIGAZDA)

Na, uccsó off, tényleg: fülbevalót nem hordok. Soha. Ha és véletlenül, akkor egy darab arany van, de az max 2,5-3 keménységű. És tutira nincs benne elrejtve egy kis 8-as topáz :(

Non omnis moriar.

(#20) sKie^ válasza smc (#15) üzenetére

sKie^
(kvázi-tag)

En egyszer zsebre akartam tenni a telefont es mellenyultam, pofaval esett a betonra es fel metert csuszott rajta. Elotte par nappal kerult ra edzettuveg kijelzovedo. Aldottam is erte mert azt ugy osszekarcolta, hogy sirvafakadtam volna, ha ez a kijelzovel tortenik. Ezert nalam alap azota a kijelzovedo.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#21) #33762560

(törölt tag)

Várható volt, hogy a tízesben már benne lesz, szinte kötelező

(#22) whatwhatwhat válasza Parallaxis (#2) üzenetére

whatwhatwhat
(fanatikus tag)

Aki meg eddig se tett rá semmit, annak egyel kevesebb dolog miatt kel aggódnia.

Anti-protection Master Race! :DD

(#23) Juhaszatti válasza AliceWake (#7) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Valószínűleg a fliptok nélkül én is így járnék, a munkám miatt is jobb hogy rajta van. Szerencsére hamar megszoktam, és így fólia sem kellett.

(#24) ollie válasza Danny365 (#14) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

3 éve nem lehet, mert 1 éve kezdtek hírek jönni a kijelzőbe építettről. Amúgy meg nem az elolvasni a cikket, amihez hozzászólsz.

(#25) Danny365 válasza ollie (#24) üzenetére

Danny365
(őstag)

Már a Note8-nál voltak ilyen pletykák, aztán s9, Note9... nem is három év, de már 3 (fél)generáció óta megy ez a tologatás. A cikket elolvastam, máshol ezt úgy hozták le, hogy az S10-be a Qualcomm a legjobb techet adja majd az olvasóhoz. Maga a partnerség is erről arulkodna, ami ebben a cikkben van.

(#26) Pinky Demon

Pinky Demon
(PH! addikt)

Miutan az uvegekkel es foliakkal vedett kijelzoim rendre megdoglottek 1-2 even belul (besargul, foltosodik, elvalik, beeg) engem mar nem erdekel, hogyha itt-ott meg is karcolodik....

(#27) .Szaki.

.Szaki.
(őstag)

Nagyon kíváncsi vagyok, ez egy jó hír. Én egyedül csak azért vagyok kicsit szkeptikus ezzel a dologgal kapcsolatban, mert nem tudom egy edzett üvegfóliával mit fog tudni kezdeni egy kijelzőbe integrált olvasó. Mert azért a tulajok nagy része átvétel után már rögtön rakatja fel a fóliát a telefonra. Ha így is fog működni, akkor ismételten meg kell emelnem a kalapom. Bár nem tudom, egyáltalán lehet az új Samsungokra normális fóliát kapni? Anno még voltak ezzel gondok a lehajló kijelző miatt, állítólag könnyen feljött. De ez már több éve volt, gondolom azóta ez már rég megoldódott.

Du sagst, du kannst nicht, dann willst du nicht - ganz einfach, Talent ist nur Übung und Übung macht den Meister!

(#28) Mr.Silkó

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Várjuk szeretettel! :)

(#29) Mr.Silkó válasza Juhaszatti (#23) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

A fliptok alá kerülő por ugyanúgy karcolhat, sajnos. A korábbi S8+-om rá a tanú. 1 év használat után tiszta hajszálkarc volt a képernyő. Az S9-en éppen ezért már első perctől fogva rajta pihen a gyári fólia.

[ Szerkesztve ]

(#30) ollie válasza .Szaki. (#27) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Üvegfóliával valószínűleg nem fog működni, mert a hírben az van, hogy max 0.8mm vastagságú üveg mögött működik.

Oké, az a második generáció volt.

[ Szerkesztve ]

(#31) Juhaszatti válasza Mr.Silkó (#29) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Akkor lehet hogy szerencsém van, az S7 Edgem lassan 2 éve megúszta a fliptokban.
Le is kopogom.

(#32) Mr.Silkó válasza Juhaszatti (#31) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Akkor lehet olyan környezetben élsz, dolgozol, ahol szerencsésen kevés a por. Egyébként eleinte nálam se voltak láthatóak a hajszálkarcok, csak ha erős fényben néztem (tűző napsütés), érdemes esetleg ilyenkor ránézned a képernyőre.

(#33) mr bauer válasza Mr.Silkó (#32) üzenetére

mr bauer
(őstag)

Én meg a gorilla glass üveg felár miatt igen is elvárnám,hogy a por ne karcolja meg a kijelzőt. Vagy akkor ne reklámozzák annyira,sőt egyáltalán ne.

Samsung galaxy A5(2017)

(#34) EclipseGT válasza Parallaxis (#2) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Én most se használok fóliát, meg nem is fogok. A karcokról meg kb. ez jut eszembe:

"Túl rövid az élet ahhoz, hogy mindig más cuccaira vigyázzak". :D

Ez ugye annak szólt, hogy tok, fólia, atombunker, stb. csak azért, hogy eladásnál karcmentes legyen.

(#35) mr bauer válasza EclipseGT (#34) üzenetére

mr bauer
(őstag)

A karcmentesség egy plusz pont eladáskor. Én pl inkább a kijelző törés miatt használok fóliát.

Samsung galaxy A5(2017)

(#36) EclipseGT válasza mr bauer (#35) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Nekem nem plusz pont, mert soha nem adok el telefont. Mindig van valaki a családban, rokonságban, akinek oda tudom adni.
Meg most azért rondítsam el a telefont, azért tegyek rá mindenféle tokot, fóliát, hogy ne karcolódjon?
Több, mint 1 éves az S8+, és egy egyszerű clear cover van csak rajta, mióta megvettem. Van pár hajszálkarc a kijelzőn, amit kb. csak akkor látni, ha direkt keresed. Azt is csak kikapcsolt kijelző mellett.
Viszont így sokkal szebb a telefon, mint becsomagolva.

[ Szerkesztve ]

(#37) smc válasza EclipseGT (#36) üzenetére

smc
(őstag)
LOGOUT blog

A clear cover az nem egy tok? :F

(#38) mr bauer válasza EclipseGT (#36) üzenetére

mr bauer
(őstag)

Egyedül kijelzőn használok üvegfóliát. Nem szép,de valamennyire biztonság érzetet ad. Korábbi huawei telómon pl az üvegfólia mentette meg a kijelzőt,mikor a 3 éves lányom fakanállal rácsapott. Munkatársam S8 telóját pofára ejtette,csúnyán betört az üveg,cseréltetni kellett a kijelzőt. Anyósom is szintén pofára ejtette,neki volt üvegfólia,szerencséje volt,csak az tört. A teló épp maradt.
Szóval a karcok nem nagyon izgatnak,de a törés miatt én inkább teszek rá egy fóliát.

Samsung galaxy A5(2017)

(#39) EclipseGT válasza smc (#37) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Egy baromi vékony hátlap tok, amit észre sem veszel a telefonon. Gomboknál nincs semmi, alul is csak a két sarkát fedi, amúgy szabad a teló alja is. Hajlításra sem lóg rá két oldalt. Kb., mintha nem is lenne tokban. Viszont így kevésbé csúszós a teló, meg azért ennyit még én is tettem rá, mert szerintem a hátlap nem csak hajszálkarcos lenne ennyi idő után. :D

(#40) EclipseGT válasza mr bauer (#38) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Nem is mondtam, hogy ez kőbe van vésve, csak a saját véleményemet írtam. :)
Nekem sokkal jobban tetszik így a teló, eladás meg abszolút nem szempont.
Összetörni meg még egy telót se sikerült a 33 év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#41) Polarstar

Polarstar
(PH! nagyúr)

Szerintem igéretes ez a technika így már. Elképesztő hogy hová fejlődnek a dolgok.

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 -> t.me/crossnordic Weboldal fejlesztőt keresek! ursa.major@tutanota.com

(#42) reddevil1975

reddevil1975
(újonc)

Én úgy tudom hogy az ultrahangos leolvasó érzékenyebb mint a többi így szerintem üvegen keresztűl is jó lesz☺

(#43) Mr.Silkó válasza mr bauer (#33) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

A Gorilla üveg a normál üveghez képest nagyobb ellenállású, edzett fajta, amit a háztartásban általánosan elérhető tárgyak (fémpénz, kulcsok, stb.) nem kezdenek ki. Viszont a porban lévő miniatűr homokszemcsék Mohs keménységi skála szerinti anyagösszetétele keményebb, mint az edzett üveg ellenállósága, így bármit is csinál az ember, a Gorilla üveg is mindig karcolódni fog a homoktól. Ami áthidaló megoldás lenne, az a zafír üveg, de annak meg drága a beszerzési, előállítási és/vagy gyártási költsége, nem véletlen nem terjedt el, volt ugyan pár ilyen védőüveggel kiadott mobil, de azok mind méregdrágák voltak.

[ Szerkesztve ]

(#44) Hallosz

Hallosz
(fanatikus tag)

A karcokról jut eszembe. 3 éve cserélték a lift vezérlését, érintés vezérlőt kapott kívül és belül.
Alaposan megnéztem, és nem akarom elhinni, hogy hajszál karc sincs rajta! :F
Pedig sokszor én is úgy használom, hogy kulcs van a kezemben, sőt néha azzal bökök a cél emeletre.
Hogy ez miből lehet? :U

"a pénz okos ember zsebében szolga, az oktalan zsebében úr"

(#45) Saccco válasza Hallosz (#44) üzenetére

Saccco
(PH! kedvence)

Edzett üvegből.

█ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ TEVO Tarantula alu szett eladó (Dual Z) █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#46) .Szaki. válasza EclipseGT (#34) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

A tokkal kapcsolatban egyetértek, szerintem sincs értelme, főleg annak, amikor az ember vesz egy prémium anyaghasználattal ellátott telefont és belerakja az 500 Forintos szilikontokba. Én úgy gondolom, hogy kicsit felcserélődtek a szerepek, nem én vagyok a telefonért, hanem ő értem. Szóval nem rakosgatom tokba. Az edzett üvegfólia már más kérdés, nekem az első az volt, amint átvettem a telefonomat, hogy vittem és rakattam fel a fóliát, ezt pedig magamért rakattam fel, mert ha összekarcolódik, vagy összetörik, akkor csak egy új fóliát kell vennem és nem pedig egy komplett kijelzőt kell kicserélnem.

Du sagst, du kannst nicht, dann willst du nicht - ganz einfach, Talent ist nur Übung und Übung macht den Meister!

(#47) Mr.Silkó válasza .Szaki. (#46) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Csakhogy te egy fém házas mobilból indulsz ki (i5s, ami ráadásul ezer éves, de ez egy másik kérdés), ami fizikai behatásra max karcolódik vagy deformálódik, de nem törik (a kijelzőn kívül) és ráadásul apró méretű, így stabilabb a fogása is. Az meg szerintem nettó igénytelenség és anyagi felelőtlenség (általánosságban, itt nem rád gondolok konkrétan), hogyha valaki egy drága csúcsmodellt csupaszon hord. Én is megvehetnék szerencsére bármilyen telefont bármikor, de akkor sem hordanám tok nélkül, max ha már régi vagy ha nagyon olcsó, mivel a mai készülékek 95%-a üveg elöl-hátul, tehát racionálisan feleslegesen kockáztatnám a karcolódást és a törést, mikor vehetek rá tokot a telefon árához mérten fillérekért, ami még a fogást is javítja az alapjáraton általában csúszós készülékházaknál.

[ Szerkesztve ]

(#48) .Szaki. válasza Mr.Silkó (#47) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Ha üveghátlapos lenne a telefonom, akkor a hátuljára is fóliát rakatnék. :) (Egyébként a telefonom nem 1000 éves, hanem már 1001. ;] )

(#49) Mr.Silkó válasza .Szaki. (#48) üzenetére

Mr.Silkó
(PH! kedvence)

Csakhogy hátlapi fóliát sem egyszerű találni a legtöbb telefontípusra.

(#50) .Szaki. válasza Mr.Silkó (#49) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Elhiszem. :) Nem kötözködésnek szántam a hsz-eket.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.