Hirdetés

2018. december 16., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) (Kolombusz)

(Kolombusz)
(PH! nagyúr)

Korrekt, hiánypótló írás. :K

(#2) Bocha válasza (Kolombusz) (#1) üzenetére

Bocha
(HÁZIGAZDA)

Kösz. :B

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz).

(#3) Habib[HUN]

Habib[HUN]
(senior tag)

HIányzott egy ilyen nekem is, mivel nemrég vettem egy win mobilos kütyüt. Egy kérdésem van, valami jó sim kártya manager programot tudtok ajánlani?

WOT/WARSHIPS/Uplay ACC: Orrharapo

(#4) Petester

Petester
(senior tag)

Azt hiszem erre volt szükségem! Korrektül összeválogatott cikk! Gratula! :C
Mondhatni ki vagyok elégítve... :B
De, ha a kontaktjaimat, sms-eimet egy mobilról (Nokia) szeretném átmásolni, azt is tudom az outlookal szinkronizálni és így pda-ra áttolni?
Most készülök pda telefon vásárlásra és így ez a cikk megerősített abban, hogy tényleg érdemes belevágnom, laikusként féltem a témától. :R

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#5) vottokar

vottokar
(senior tag)

Nagyon hasznos cikk. Ismét okosodtam. :R
Most már csak rá kell szánnom magam egy telefonos PDA vásárlásra.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#6) rumos14

rumos14
(PH! nagyúr)

nálam most mióta újraraktam az XP-t, Outlook-ot, stb-t olyan fuckup van, hogy két eszközt is használok. Samsung i600 okosteló és FuSi N560 pda. ha beírok egy naptárbejegyzést a telóba, szinkronizáláskor rákerül az Outlook-ra is, ez ok. viszont ha a pda-t szinkronizálom, ez a bizonyos bejegyzés nem megy rá a pda-ra. korábban nem volt ezzel gond, akkor sem hókuszoltam semmit. ja egysze feltett ilyen 3választós kérdést az ActiveSync, ott azt válaszoltam, hogy kombinálja a különböző eszközökön lévő bejeggyzéseket.
ötlet vkinek?

(#7) dragontiger

dragontiger
(tag)

na ez már jóljött :DDD ez hiányzott eddig nekem :C ;] köszi a cikket :R

(#8) luw2win

luw2win
(őstag)

ez már hiányzott :K
köszi

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10) fateless

fateless
(PH! kedvence)

Bocha :R :R :R

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#11) Chrys_ válasza Petester (#4) üzenetére

Chrys_
(PH! addikt)

Az én cuccaim:
Nokia 7610
Nokia N82
Fu-Si N560 PDA
Laptop (WinXP-Office2003)

Ha beírok a 7610 egy kontaktjába 2. mobilszámot, az szinkronizáláskor (csak a 2. mobilszám) nem megy át a laptopra, ergo hiányozni fog a PDA és az N82 kontaktjai közül is.
Most akarom kipróbálni a kontaktok szinkronizálását a 2 teló között (nincs szükség 3. félre, mert az N82 átküld a partner telónak egy kis progit, aminek a segítségével lezavarja a szinkront).
A legjobb megoldás az lenne, ha a Symbian-os telókhoz lenne Windows Mobile alapú szinkronizáció :) De én még nem hallottam róla. Várom a tippeket hozzá :)

So obvious that Stevie Wonder could see it.

(#12) Bocha válasza Petester (#4) üzenetére

Bocha
(HÁZIGAZDA)

Ha az Outlookba át tudod tenni őket, akkor már nyert ügyed van. Máshonnan nem megy, az ActiveSync csak MS Outlookot és Exchange Server 2003-at/2007-et támogat.
Őszintén szólva sosem próbáltam Nokiás névjegyzéket szinkronizálni, de a PC Suite szoftver elvileg lehetővé teszi. A naptárat és a névjegyzéket elvileg az összes modell tudja, jegyzeteket már kevesebb, e-maileket pedig alig néhány, de ez nem olyan nagy gond. Az SMS-ek már egy másik kérdés, így hirtelen fogalmam sincs, ha időm engedi, utána fogok nézni.

Egyébként köszönöm mindenkinek a visszajelzést, mindig nagyon jó érzéssel tölt el, ha akár egy ember is hasznosnak találja a cikkem! :) Én is úgy éreztem, hogy össze kell gyűjteni azt a közel 20 cikket, amik a Windows Mobile-ról szólnak. Úgy gondolom eljutottunk odáig, hogy minden fontosabb témakörről van cikkünk, ha egy laikus a mostanira eltalál, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesz gondban. A szinkronizálásról mondjuk még hosszú oldalakat lehetne írni, de ezt inkább meghagyom a gyártóknak. :D

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz).

(#13) Bocha válasza Chrys_ (#11) üzenetére

Bocha
(HÁZIGAZDA)

Kezdek aggódni, hogy kell majd egy külön cikket írnom a szinkonizálásról... :Y
;)

(#14) Petester válasza Bocha (#13) üzenetére

Petester
(senior tag)

Ilyen írások után alapkövetelmény! :P
Mellesleg, mivel egy ilyen cikkel indítasz egy fórumtémát is, a hozzászólások kiegszítik az írásod... :K Hajrá!

Szerk: A Nokia S40 vs. Outlook szinkronnal próbálkozok, de remélem boldogulok...

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#15) Petester válasza Chrys_ (#11) üzenetére

Petester
(senior tag)

"Ha beírok a 7610 egy kontaktjába 2. mobilszámot, az szinkronizáláskor (csak a 2. mobilszám) nem megy át a laptopra, ergo hiányozni fog a PDA és az N82 kontaktjai közül is."
S40 alatt megy az összes szám az Outlook-ba. Van olyan név, ami alá 3 v. 4 szám is tartozik, otthoni, munkahelyi, mobil típussal és mindet átvette az Outlook. Szóval nekem ezzel nincs gondom, csak az SMS-t nem tudom még megoldani. A naptár és az összes jegyzetem is szinkronizálódott... :)
Esetleg ha valakinek van ötlete, mivel tudom az sms-eket elmenteni a PCSuit-on kívül, hogy PDA-ra átmenthessem, az ne tartsa magába! :)

(ó\_!_/ó)

(#16) Viktor0610

Viktor0610
(Jómunkásember)

Jó cikk, bár én fájlmanipulálásra a Total Commander PPC-változatát, a programok kezelésére pedig a WkTASK nevű alkalmazást használom.

"Bármennyiért adják ezeket a gyenge kínai kacatokat, úgyse kell. Ebben nincs meg a jóságnak az a foka ami az Apple termékeiben megvan." - LOL :-DDD

(#17) Bocha válasza Viktor0610 (#16) üzenetére

Bocha
(HÁZIGAZDA)

Én a TC-t annyira nem szeretem, igaz, Rescon nőttem fel. :) A WkTASK-ot nem ismerem, majd meglesem.

(#18) Viktor0610 válasza Bocha (#17) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Videó a WkTASK működéséről, funkcióiról.

Az tetszik benne legjobban, hogy úgy jelzi a futó progamokat, mint az asztali Windows -kis téglalapokkal a "tálcán". Így nem kell fejben tartanom, mik futnak, mert rögtön látom mindet.

"Bármennyiért adják ezeket a gyenge kínai kacatokat, úgyse kell. Ebben nincs meg a jóságnak az a foka ami az Apple termékeiben megvan." - LOL :-DDD

(#19) Bocha válasza Viktor0610 (#18) üzenetére

Bocha
(HÁZIGAZDA)

Hmm, jól néz ki, meg fogom nézni, kösz! ;)

(#20) rumos14 válasza Viktor0610 (#18) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

nagyon pofás, a gond még csak annyi hogy álló orientációjú képernyőnél (értitek, na...) még ennyi hely sincs felül, 3-4 futó proginál már igen zsúfolt a "tálca".
de tényleg nagyon gusztusos a megjelenés.

(#21) Viktor0610 válasza rumos14 (#20) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Te csak ne futtass 3-4 programot egyszerre, mert hamar lemerül a géped, meg a memória betelik, jó? :D

Egyébként most néztem meg, 4 program még épp' jól látszik a gépem kijelzőjén (igaz, csak az ikonok alapján ismerhetőek meg a programok), de pl. egy Fujitsu Siemens N560 640*480 képpontos kijelzőjén sokkal több program után lesz csak zsúfolt a tálca... ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) Bocha válasza Viktor0610 (#21) üzenetére

Bocha
(HÁZIGAZDA)

Ugyanolyan hamar lesz zsúfolt, a dolgok nem kisebbek ott sem, csak nagyobb felbontásúak! :P
Bocs. :B

(#23) Viktor0610 válasza Bocha (#22) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Bocs, egy gondolom kimaradt. :D

Ezek szerint rosszul gondoltam (gondolom nélkül). :)

(#24) Bocha válasza Viktor0610 (#23) üzenetére

Bocha
(HÁZIGAZDA)

Van egy program, amivel ún. RealVGA módban lehet futtatni a gépet, úgy valóban negyed akkora lesz minden. Én csak PDF-olvasáskor szoktam használni, egyébként használhatatlan.

(#25) rumos14 válasza Viktor0610 (#21) üzenetére

rumos14
(PH! nagyúr)

ezt a jóindulatot, bakker ;]
ha nem lennék lusta és elégedett a vBar-ral (22kb memóriát foglal csak állítólag), lehet hogy ki is próbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#26) Alukard

Alukard
(őstag)

Tudom még ajánlani az Ulitmate Launch nevü kis progit....
Egy nagyon jól konfigolható Today Plugin, amivel a "Touch" hatást 1 fokkal följebb lehet emelni..

Ami az SMS backupot illeti... a Nokiáról a PDAra kb megoldhatatlan és ugyan ez a másikirányba is... nem igazán szokott lehetőség lenni 1 szinkronizáló progiban sem, hogy mentsük az SMSeket..
Arra van lehetőség, hogy a PDAra érkező SMSeket elmentsük de ennyi (persze ehhez telefonos PDAval kell rendelkezni...)

https://blackfyre.ninja

(#27) Chrys_ válasza Petester (#15) üzenetére

Chrys_
(PH! addikt)

A probléma akkor merül fel, amikor kihasználod az S60 funkcióját és átnevezed a telefonszámhoz tartozó szöveget (pl: Mobiltelefon VODA). Mivel ilyen nem létezik az Outlook-ban, nem szinkronizálja le...

So obvious that Stevie Wonder could see it.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.