Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz vicze #99 üzenetére

    Nem kimondottan a Pixel 2-ről írtam, hanem általában. Ha én elköltök 200 + ezer forintot (már kevesebbnél is) én utánajárok annak, hogy mit veszek. Ha nincs elég info a dologról, mert például elég új, akkor várok. Nekem nincs felesleges több százezer forintom hogy nyugodtan vásárolgassak csak úgy.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • vicze

    félisten

    válasz Kékes525 #101 üzenetére

    "elköltök 200 + ezer forintot"
    Megint csak a vásárlók túlnyomó többsége előfizetésre veszi szolgáltatónál és 0 forintot költ rá.

    Továbbra is a probléma az, hogy nem tudsz semennyire elvonatkoztatni magadtól. Bemegy a kétdiplomás matematikus megnézi melyik tetszik neki, sok reklámot látott a Google-től az ő szolgáltatásaikat használja, megveszi, mert az előfizetéséhez kapja ingyen.
    Te pedig erre a szituációra azt mondod, hogy hülye a user, mert nem jártál utána és nincs elég információd a dologról... :U

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vicze #102 üzenetére

    "Bemegy a kétdiplomás matematikus megnézi melyik tetszik neki, sok reklámot látott a Google-től az ő szolgáltatásaikat használja, megveszi, mert az előfizetéséhez kapja ingyen."

    Szerintem meg a kétdiplomás matematikus pontosan tudja hogy az a telefon k.rvára nem ingyen lesz.
    Nem tudom milyen előfizetésről beszélünk ahol ingyen adnak az előfizetés mellé egy pixel 2 kategóriájú telefont, de kiváncsivá tettél. Épp a telenor árlistáját nézem, és a legdrágább 20e forintos csomagban (blue xxl) is 159e forint avagy 9e forint/hó például egy Note 8...

    Valójában, ha magán előfizetésekről beszélünk (tehát nem céges, flottás, vállalkozói stb), akkor jellemzően pont nem a 2 diplomás matematikus fogják kihozni a telefont úgymond "csak" havi 20e+előfizetési dijért + 9e törlesztővel.

    Hanem pont azok aki számolni sem tudnak, meg sosem láttak még annyi pénzt egy helyen amennyibe a telefon kerülne egy összegben. Szóval megint csak ott vagyunk hogy a user a hülye :)

    ui: természetesen vannak kivételek, de ez is pont olyan mint az autó vagy lakás (deviza) hitel, hogy nem azért lett belőle válság mert 10-ből 8 ember ezt jól átgondolta és végigszámolta, hanem mert pont fordítva csak 2-nek érte meg 8 szimplán hülye volt :)

  • válasz #82729984 #103 üzenetére

    “...természetesen vannak kivételek, de ez is pont olyan mint az autó vagy lakás (deviza) hitel, hogy nem azért lett belőle válság mert 10-ből 8 ember ezt jól átgondolta és végigszámolta, hanem mert pont fordítva csak 2-nek érte meg 8 szimplán hülye volt...”

    Ezzel nem értek egyet. Nem hülyézném le azokat,akiket átvertek. Nekem szerencsére nincs hitelem,semmilyen,de van ismerősöm,aki nem hülye és megjárta rendesen. (Lakás hitel)

    HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

  • aelod

    veterán

    válasz HarleyCustom #104 üzenetére

    Senkit nem vertek át. Ott volt minden szerződésben az árfolyamkockázati tényező amivel számolni kellett volna a későbbiekben. Persze olcsó volt a CHF hitel 160 forintos árfolyamon. A devizahitelesek krízise nyilván nem csak a hitelfelvevőkön múlott hanem a pénzintézetek törvényi szinten történő uzsorakamatoztatásain is.

    Az előttem lévő komment tökéletesen leírja az átgondolatlan telefon vásárlók zömét. Nem hiába rohangál annyi törött kijelzős flagship telefon az utcákon. Pénz már nincs megcsináltatni a kijelzőt, eladni nem tudja/újat nem tud venni mert rajta van a két év hűség. Meg ha jól tudom a pixelt itthon egy szolgáltató sem forgalmazza plána nem ingyen az előfizu mellé, de lehet tévedek.

    [ Szerkesztve ]

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • Kékes525

    félisten

    válasz vicze #102 üzenetére

    Aki becsukott szemmel, vakon, drága telefont vesz, arra sok mindent lehet mondani, de azt nem, hogy értelmesen cselekszik.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • ribizly

    veterán

    Sajnálatos. Így ez a brand bukó lesz nagyon gyorsan. Nem is értem miért az LG-vel csináltatták. :(
    Nem arról van szó, hogy rossz gyártó, de inkább vennék egy HTC, Huawei, Xiaomi vagy Oppo nexus / pixel telefont. :U

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • doooo

    veterán

    válasz ribizly #107 üzenetére

    "Nem is értem miért az LG-vel csináltatták. :("

    Mert pl. volt pár Nexus is amit ők csináltak, és azokkal nem volt ilyesfajta -és főleg nem ennyi- probléma? :U Meg mert ki tudja miféle megállapodások állnak a cégek között? Meg mert bármily abszurdnak is tűnhet, de bizonyára nem vették figyelembe a te preferenciáidat a számukra megfelelő gyártó megkeresésekor...? :( Lehetséges, hogy ilyen és hasonló okok miatt döntöttek az LG mellett. De az is lehetséges, hogy többször nem tesznek így.

  • vicze

    félisten

    válasz doooo #108 üzenetére

    "azokkal nem volt ilyesfajta -és főleg nem ennyi- probléma?"
    Nem? Hm... Akkor nézzük szép sorban

    N4: Kijelző sárgulás, ez a legáltalánosabb, túlmelegedés, ez az okozója, ebből fakadó random rebootok. Ezután jön az 1év alatt elég fixen tönkremenő aksi, majd a szintén tönkremenő bekapcsológomb, erre jön egy kis USB konnektor hiba, majd mikrofon hiba.
    A probléma hogy ezek mind 0 és 1év között jönnek ki és sok esetben garancia lejárta után.

    N5: Ugyan ez pepitában... Kijelző, aksi, töltőcsati, túlmelegedés, a túlmelegedés hozza bootloopot is magával, jó barátok. :)

    N5X: Csoportos kereset LG ellen az ominózus bootloop probléma miatt. (G4-ért már fizetnek...)

    Csak halkan megjegyzem, hogy mind a 3 készülék tulajdonosa vagyok. Kopp-kopp egyik hiba se jött ki.

    Ja igen csak hogy folytassam a sort.
    N6: Na itt már megvolt minden, 4. cserekészülék lett jó. 1 aksi meghalt 2 hét alatt, 2. töltő csatlakozó halt meg 1hét alatt, 3. beléget kijelző 2hét alatt. A 4. köszöni hibátlan a mai napig. De olvastam púposodó aksit, leváló hátlapot meg egyebeket.
    A fenne most esik le hogy teljesen hülye vagyok...

    N6P: Soroljam? :D Komolyan egyszerűbb, ha a működő részeit mondom. :P

    Sokadszorra, azért mert termék hibái nincsenek felkapva, és nem tudsz róla, nem azt jelenti, hogy nem léteznek. Egyszerűen olyan strucc politikát folytatsz mint Kékes525, mert ő utánajár és okosabb a többnél. De a valóságban csak másban hisz és kész. Nem létezik a földön hibamentes termék, az hogy mennyire lesz népszerű egy hiba ajnározása egy teljesen másik kérdés.
    Azért létezik a garancia hogy cseréljék.
    Pl. tök érdekes módon a iPhone X-es hiba cikkek elmaradnak valamiért? Rejtély...
    Ilyen ez a pop szakma, akarom mondani szakmai oldal.

    (#103) Porthoszx:
    Pl. olyan országban adják ingyen előfizetéshez ahol forgalmazzák. Járj utána.

    (#106) Kékes525: Ha nincsen van mi a jó fene a drága benne számára? Hányadszorra mondjam, hogy vonatkoztass el magadtól? :U

  • doooo

    veterán

    válasz vicze #109 üzenetére

    Ilyesfajta hibáik akkor sem voltak. :DDD
    Nem volt ekkora botrány körülöttük, igaz, hogy az utóbbi néhány hónapban/1 évben lett ennyire divat a "fujjunk fel dolgokat, de még véletlenül se következetesen" eljárás. De voltak robbanó iPhone-ok is... és? Épp ezt akarom mondani én is, nincs hibátlan készülék, és ilyen erővel mindre rá lehet húzni egy botrányt, mert valahol egy amerikai gyerek rászaladt valamire. Hangsúlyozom, ezek már túlzások, amik a Pixelekben előfordulnak. Ha nem is sűrűn jelentkeznek, de annyi van belőlük, hogy kétlem, hogy el lehet kerülni mindet. Struccpolitikát pedig nem folytatok, köszönöm aggódásod, de ha minden létező dolog minden hibáját felkutatnám, már valószínűleg leolvadt volna az agyam... :U Másokkal egyetemben.

    Btw, frissítsd fel emlékeim amennyiben tévedek, de N6, N6P nem LG gyártmányok...

    Ja és amennyiben nagy LG vagy Google protektornak tűnök... nos távolabb sem állhatna a valóságtól. Csak arra reagáltam fentebb, hogy a Google döntéshozói számára nem sokat ér, hogy a kolléga kiktől venne mobilt... De mint a Nexus/Pixel vonal témájában bennfentes, gondolom te jó, igaz indokkal tudsz szolgálni az itt jelenlévő pór nép számára, az LG ismételt felbérlésével kapcsolatban. :R

  • aelod

    veterán

    válasz doooo #110 üzenetére

    Nekem is úgy rémlik, hogy a 6P-t a Huawei gyártotta.

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • RaveForce

    veterán

    válasz aelod #111 üzenetére

    A nexus 6 pedig motorola

    „egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

  • vicze

    félisten

    válasz doooo #110 üzenetére

    "ha minden létező dolog minden hibáját felkutatnám, már valószínűleg leolvadt volna az agyam..."

    Pontosan erről beszélek. :) Egyszerűen az hogy A termék hibáit tudod, nem jelenti semmilyen formában hogy B termék hibáit is tudni fogod.

    Hidd el eléggé tisztában vagyok melyik telefont kigyártja, pusztán csak folytattam a Nexus sort, a nem LG telókkal, nehogy azt higgye valaki, hogy csak az LG-vel fordul elő. Azaz hibás következtetést vonjon le nem elegendő információ alapján. :)

    "gondolom te jó, igaz indokkal tudsz szolgálni az itt jelenlévő pór nép számára, az LG ismételt felbérlésével kapcsolatban"
    Az indok iszonyat egyszerű: Kizárólagosan az LG-nek van "edgeless" OLED kijelzője, amit megfelelő mennyiségben tud gyártani. Pont. Semmilyen más indok vagy ok nincs, LG úgy adta a kijelzőt, hogy ők gyártják és kész, Google-nek semmilyen más választás nem volt.
    Nagyon jól tudjuk az istentelen mennyiségű leak-ből, hogy létezett(ik) egy HTC Pixel 2 XL, ami nem edgeless, de azt kb. július végén/augusztus elején dobták, azért hogy legyen egy modernebb kinézetű telefonjuk, és a mostani példány lett a végleges XL.

  • doooo

    veterán

    válasz vicze #113 üzenetére

    "Pontosan erről beszélek. :) Egyszerűen az hogy A termék hibáit tudod, nem jelenti semmilyen formában hogy B termék hibáit is tudni fogod."
    Mivel tudtommal -ami már semmit sem jelent- nem vagy gép, ez rád is vonatkozik. ;)

    "Hidd el eléggé tisztában vagyok melyik telefont kigyártja, pusztán csak folytattam a Nexus sort, a nem LG telókkal, nehogy azt higgye valaki, hogy csak az LG-vel fordul elő. Azaz hibás következtetést vonjon le nem elegendő információ alapján. :)"
    Elhiszem (vagyis tudom is), csak azt nem tudtam, hogy félreértettél-e vagy hasonló, és szimplán megismételtem, hogy én csak az LG-ről beszéltem.

    "Kizárólagosan az LG-nek van "edgeless" OLED kijelzője, amit megfelelő mennyiségben tud gyártani."
    Itt viszont nagy valószínűséggel a Samsung is meg tudta volna oldani a kijelzőt, túl sok darabra úgysincs szükség a Pixelekhez, nem iX-ek ezek, vagy Galaxy-k, cserébe nem lett volna olyan veszélye a dolognak mint így, hisz mindenki ismerte a P-OLED-ek korábbi szerepléseit, a Google is.... tehát ez is sántít. De hát te ezt nyilván tudod én viszont csak a földbe nyomom a fejem, mert az ilyen debilek, mint én, azt teszik, akaratlanul is. :R Eszem ágában sincs megkérdőjelezni téged, csak nem akartam elbeszélni egymás feje felett.

  • vicze

    félisten

    válasz doooo #114 üzenetére

    A többi felsorolásával azt szerettem volna érzékeltetni, hogy mindegy kit választ a Google nincs se előrébb se hátrébb.

    "túl sok darabra úgysincs szükség a Pixelekhez"
    Pár milliós példányszámról beszélünk azért.

    A Samsung Apple-nek se tud eleget szállítani. Egy +partner kiszolgálása, kb. lehetetlen lenne, így is iszonyatos hiány van a OLED panelekből. Nem csak az edgeless kell legyen, de megfelelő minőségű, felbontású méretű, amennyiben nem tud a Samsung ilyet elég mennyiségben szállítani kiesik. A Pixel 2-ben továbbra is Samsung panel van szóval, specifikusan az edgeless-re értem a kapacitás problémát.
    Nyilván itt bejátszhat az ár is, az LG olcsóbban adta valószínűleg.
    POLED-del hol volt tapasztalat amúgy? Az első új generációs készülék a V30-volt, ami azután jelent meg, hogy eldőlt mi kerül a XL-be. A V30 előtt majd 3éve volt az utolsó POLED a Flex 2-ben.

  • doooo

    veterán

    válasz vicze #115 üzenetére

    És pont olyan hibái voltak a Flexeknek is, mint az új generációnak. íflekkes, torzít, stb. Nem hiszem, hogy épp te nem hallottál ezekről... Nyilván nem lehetett biztosra venni, hogy megint előjönnek a problémák, de úgy tűnik nem sok időt töltöttek a kiküszöböléseiken.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák