Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koko52

    veterán

    A látványon kívül nem sok értelme van egy 160 wattos TDP-hez. (2060) És ~60k az nem kevés. Ha a 2060-hoz hozzáteszem az árát veszek egy 2070-et csúcs hűtéssel.

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • Cs1csó

    félisten

    válasz koko52 #1 üzenetére

    Founder Edition-t kell venni aztán egyből kukázni róla a gyári hűtést és mehet rá a víz.

  • koko52

    veterán

    válasz Cs1csó #2 üzenetére

    Akkor ugyan ott vagy, hogy 2070. Ha ilyen összeget költenék vízre/látványra akkor meg nem a 20xx széria alját venném.

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • mpioca

    tag

    válasz koko52 #3 üzenetére

    Pontosan, nem sok olyan felhasználási területet tudok elképzelni, ahol egy vizezett 2060-nak több értelme van, mint egy normális 2070-nek.

  • Akula

    őstag

    válasz mpioca #4 üzenetére

    DIY feeling. Van akinek ez bejön, bíbelődni, szerelgetni. :)

    "Akula Sub, ready for the deep!"

  • F e Z o

    veterán

    válasz koko52 #3 üzenetére

    Ha van univerzális blokkot, akkor nem, mert egyikről áttehető a másik karira, s afoundersen maradhat a vramokat, vrm-emeket leedő lap, ventivel megtámogatva...

    H2O über alles!

  • wolfpapa72

    csendes tag

    válasz koko52 #1 üzenetére

    2070 ROG Strix OC -ra költöttem mert az általad említett gyári " csúcs hűtéssel " alapon 45-60 fokos is volt. Játéknál meg akár 80 is.(erősebb igényű játékoknál). Nem véletlenül kezdtek gyártani pont hozzá vizes blokkot. Elsőként még tavaly egy időben a Thermaltake és az EK. Uez a hőmérséklet volt jellemző az MSI 2070 Gaming X Trio-ra is. (Volt az is a fiamnak X299-es lapra i7 7820X mellé.)
    Ezek a kártyák kaptak először blokkot Founderseken kívül.
    Most blokkal (Bykski, ami fele annyi volt mint az említettek) 28-35 fokon ketyeg és az említett erős játéknál sem megy feljebb 45-nél.
    Ki mire költ. Akinek fontos a játék akkor fog...
    A fiamnak addig cseréltük míg maradt az MSI 2080 Ti SEA HAWK EK X, ami uilyen hőmérsékleten játszik. Előző MSI 2080 Gaming X Trio is ugyan úgy melegedett a gyári három ventivel mint a 2070 vagy akar hasonlóan a 2060-asok. Szóval volt minden az RTX családból. (ezt fényképekkel, videokkal, számlákkal tudom alátámasztani tavaly márciusig visszamenőleg amikor még 1060-asaink voltak.)

    [kép]



    [ Szerkesztve ]

  • koko52

    veterán

    válasz wolfpapa72 #7 üzenetére

    Szépnek szép (gondolom, mert én minden fényt száműzök és a ház is zárt+ elvan rejtve :) ) A procimon van víz, de csak mert utálom a torony hűtőket. Persze, mindenki arra költ amire akar.
    Egyébként mit nyersz a látványon kívül? Hoz valami értékelhető + FPS-t?

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • wolfpapa72

    csendes tag

    válasz koko52 #8 üzenetére

    Sokáig gondolkoztam, hogy válaszoljak-e vagy sem. Mivel ez a baj itt a PH-án, hogy a téma függetlenül attól miről is szól átmegy trollkodásba ami OFF topik.....-de legyen....
    Ma már keveset szólalok meg a neten és főleg itt csak olvasó voltam, mert az ilyen megnyilvánulásoktól hemzseg ez az oldal.
    Szóval, hogy mit is nyerek a látványon kívül? FPS-t?(Persze 200-val többet!)… Az irigység nagy úr! Sajna ez jellemző a mai világban.
    -de, hogy válaszoljak is:
    -Ma az RGB korszakát éljük és a számítógép ház akár disze is lehet a környezetednek.(játék szoba, gyerekszoba vagy akár a nappaliban)
    -Hangulatos RGB fényben játszani igen is jobb , mint egy asztali 25W -os lámpafény mellett egy az általad föld alá süllyesztett géppel.- 4 éve használok üveg ablakos számítógép házakat. Te meg nem tartasz itt. Nézegess pár oldalt hátha kedved szottyan cserélni. Pl. pcpartpicker.com ahol sok segítséget is adnak pár instrukcióval és minden irigykedés nélkül megosztják az emberek az ezzel kapcsolatos élményeiket.(bár lehet, hogy ez nem a Te világod hiszen Te nem ilyen beállítottságú vagy.)
    - JA -(el is felejtettem! :P ) - KIKAPCSOLHATÓ a világítás!!!!
    -de, hogy adjak még vmit az érzetednek... Most építem át egy új bár kevesebb RGB-vel a gépet. Egy( ill kettő) az általam is nagyra tartott Roman Hartung-ot (der8auer névvel talán jobban ismert a caseking.de oldaláról) és LianLi-t is megtisztelve, ezzel is támogatva őket a közösen fejlesztett házikóba.(PC-O11DX Dynamic Midi-Tower)


    -mert én meg ilyen vagyok. Engem már csak ilyesmi érdekel és az, hogy mire esetleg kire költök... :DD
    - minthogy pl. (ez nem neked szól, de ha magadra találsz ebben a témában is az a Te dolgod ) az Android vs iOS vagy Intel vs AMD nevetséges háborúkkal foglalkozzak.
    -Ja persze " okos otthonom " van. Tudod sok felesleges szar.. Alexa sok okos izzóval szokott játszadozni, bulizgatni, mikor nem látom vagy nem vagyok otthon, meg ilyesmi. -bár ez sem igaz mert okos kamerák is vannak igy áthatok mindent.... ;) Szóval szeresd a gépedet és vedd ki a föld alól mert megérdemli és persze talán Te is... :)

  • koko52

    veterán

    válasz wolfpapa72 #9 üzenetére

    Látom félre értettél, semmilyen cinizmus nem volt a hsz-emben. Neked tetszik, meg 100/99 másnak is, de nekem nem a világom. Abszolút. Minimalosok vagyunk. Pl karácsonykor nincs a házunkon semmilyen csilli-villi. A fán van a gyerekek miatt. Míg nem voltak azon sem volt :)
    Szerencsére sok félék vagyunk, és mint írtam jól néz ki amit összeraktál illetve úgy mondanám igényes.
    Nekem semmilyen fícsőr nem ér 1 ft-ot sem ami nem a teljesítményre (ár/érték arány) hat.
    Pl ezért van Aegis RAM a gépemben. Mert pl egy RGB-s (ami szóba se jöhetne) sokszor kevésbé tuningolható, mert az RGB elviszi az áramot. Erre sok példa van a fórumon, kikapcs után mentek az OC-k.

    Ui: fény nélkül jobban néz ki. :D De tényleg, ez sem cinizmus.

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • wolfpapa72

    csendes tag

    válasz koko52 #10 üzenetére

    Nem tudom mit értettem félre, de ha Te mondod...
    Van persze nekem is minimalista designe világom, ami a saját ízlésemnek megfelelő tud lenni és van ez számítógépeknél is.(-de nem igy vagyunk berendezkedve a privat életünkben a családon belül.)
    Játékok alatt saját tapasztalataim nem voltak negatívak az RGB-ét tekintve. MSI a fiamé az enyém utolsó Asus ami azt jelenti, hogy végleg csalódtam benne.
    (A VRM melegedéses problémák végett, ami pár lapot jelent a Z370-es és Z390-es szériából. Persze mind a kettő szériánál érintett lettem. Z370-röl csak azért váltottam mert " ez már tutira nincs a Z390-en ". Ami nem igy lett! Viszont köszönöm az EK-nak, hogy gyorsan léptek a mostanáig csak a vállát húzogató, bár fű alatt elismerő sunyi Asus-val szemben. Az Ek-nak legalább bevételt jelent az ilyen hülye mint én, aki fanatikus Asus fan és nem tud várni. Azért is láthatsz a Maximus XI lapomon a nem véletlenül gyártott monoblock-ot a képen, de ez egy másik történet. Találsz róla infót bőven az Asus vagy más fórumokon is vagy akár videokat is.)
    Visszatérve az RGB-és környezethez nem tapasztaltam OC kiesési problémát. Soha nem használtam az alaplapi vezérlő programokon (Aura, Mystic Light) kívül semmilyen plusz hardveres RGB szoftvert.(külsös pl G.skill ram világításokhoz.) Azokkal már eleve ütközés van az alaplapi mellett.
    Amiről tudok az a Corsair iCUE-val kapcsolatos mind. Pl amit Te is írsz. Vagy az ICUE-t kisegítő a különböző gyártok hardveres kompatibilitásokhoz használatos külső szoftverről a JackNet RGB sync játék közbeni mellőzéséről. Ezért sem használok Corsair-t vagy Thermalthake komponenseket RGB világításhoz. Túlságosan specifikus mind a kettőnek a világítás technikája. Elég ha csak a spéci csatlakozókat nézed. Egy nincs (talán a Thermalthake -nél van pár) ami a szabvány RGB 4 vagy ARGB 3 pinnel van ellátva.
    Többet nem tudok..

    [ Szerkesztve ]

  • koko52

    veterán

    válasz wolfpapa72 #11 üzenetére

    Nálad nem jelentkezett másnál igen. Alaplapos, procis, ramos topikokban is fellelhető az RGB vs OC probléma. Néha szoftveres máskor hardveres a probléma. A legutóbbi konkrétan egy TridentZ RGB volt, ami csak kikapcsolt ledekkel volt hajlandó XMP profillal indulni. (manualis állítással sem indult) Végül a kolléga inkább lemondott a + teljesítményről az RGB javára. Én nem hibáztatom érte, neki az a fontosabb azért vette.

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • wolfpapa72

    csendes tag

    válasz koko52 #12 üzenetére

    Az az Ö baja.. Rögtön küldtem volna vissza hiszen élettartam garancia van rá a G.Skill-nél. Vagy nem is volt kompatibilis a lappal és azért nem ment az XMP profil... A CL kiosztás sem mindegy egynémely lap - proci párosításnál.
    Lekopogom eddig nem volt ütközés sehol a gépjeinkben arra mindig figyelek, hogy mit mivel..
    Nekem sem fontos a világítás, de van és használom.. ;)
    Tényleg vannak olyanok, hogy csak a világítás a lényeg és csodálkoznak a hűtés teljesítményén, stb...
    -de ahogyan Te is mondtad nem vagyunk egyformák..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák