Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #47 üzenetére

    "Anyukámnak hiába magyaráznám az expozíciót, meg rekeszt, meg záridőt, nem értené és nem is érdekli. Neki annyi kell, hogy lenyomja a gombot, csináljon egy elfogadható fotót"

    Ne idegesíts már, erre melyik fényképezőgép nem képes?

    "És még ebben is nehézkesebb egy fényképező, mert ott ugye a gépből nem tudja közvetlen megosztani, át kell másolni számítógépre valahogy, és utána rendezgetni, meg csatolni levélhez."

    Ma már nem is jön ki fényképezőgép Wi-Fi nélkül. Elindítom a Fujifilm appot telefonon és rögtön böngészhetem a memóriakártya tartalmát. Amelyik fotók kellenek kijelölöm és azokat átmásolja. Más márkáknál sem komplikáltabb.

    "Az átlag felhasználó nem fog neked fényképezés alapokat tanulni, és nem tudja mi az az A mód, meg P mód."

    De egy okostelefon kezelését és bütykölését meg tudja tanulni? Egy emailt elküldeni telefonról mennyivel bonyolultabb, mint odatekerni egy tárcsát a P jelzéshez? Ezzel is csak azt igazolod amit eddig is mondtam: Egy fényképezőgépet semmivel nem bonyolultabb használni, mint egy okostelefon kameráját, csak azok állítják az ellenkezőjét, akik nem is ismerik a fényképezőgépeket és nem is akarják ismerni.

    Én azt készséggel elfogadom, ha valaki azt mondja, hogy azért nem akar fényképezőgépet mert nem hajlandó cipelni vagy költeni nem akar rá. Az viszont az elejétől a végéig baromság, hogy a fényképezőgép bonyolultabb az okostelefon kamerájánál, ha nem akarod, akkor nem az.

    "Múltkor kölcsön adtam a Fujit egy barátomnak, úgy hozta vissza, hogy elképesztő jó képeket csinál, de miért nincs benne HDR? Meg panoráma? Hát, van, csak kézzel kell megoldani igazából"

    Nem csak a Fujifilm létezik. A Sony például tud gépen belül panorámát összefűzni (és valószínűleg akad még márka aminél ez szintén lehetséges). HDR is szokott lenni a fényképezőgépekben, van egyrészt a bracket, aminél te rakod össze utólag, másrészt meg különböző fantázianeveken a csúcsfények korrekciója is ott van (Fujifilmen DR mód, Nikonon D-Lighting, stb). Meg lennék lepve, ha a mobil HDR módjához képest a haverod bármiben gyengének érezné egy X-E2 dinamikáját DR200 vagy DR400 módban (vagy akár alapértéken, ezek a gépek még alap dinamikával is körberöhögik azt ami egy mobilból HDR néven kiesik). Főleg, hogy ma már a mobilos HDR is jellemzően egy expozícióból készül a csúcsfények korrekciójával (aláexponál és néhány fényértékkel fölhúzza az árnyékos részeket), pont mint a fényképezőgépes beépített megoldások.

    [ Szerkesztve ]

  • Soleco

    tag

    Biztos a Foxconnos rabszolgaként kezelt dolgozók is legalább ennyire örülnek hogy 30%-al olcsóbban jutunk hozzá a csúcskészülékhez, amibe mellesleg gyakorlatilag csak belehajigálták a már kifejlesztett technológiákat. S majd ha a Nokia gyár emeletéről ismét ugrálnak ki a dolgozók, rakunk egy hálót ami kifogja őket! :W.

  • ProEvoFan

    nagyúr

    válasz Soleco #52 üzenetére

    iphone gyárakból ugráltak ki ha jól emlékszem...

    (#54) sheratan
    Jah, olvastam minap az indexen egy jó cikket erről az apple/Foxconn szerelemről.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz ProEvoFan #53 üzenetére

    iPhone gyár = Foxconn. Jelenlegi Nokia = Foxconn. Szóval már ott vannak a hálók, nem kell újra kitenni.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés