Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz fatpingvin #5 üzenetére

    Nekem kell háttérzaj, persze gyakran inkább a youtube-ot nyomatom, de az is TV mert nálunk az a monitor is :D, szóval attól még, ha elkaszálják a RTL-t vagy aTV2-őt az összes alcsatornáikkal, attól még neked nem lesz jobb ;]

    Amúgy meg ez a sok új fiction tartalom, ezektől már herótom van. Nekem a Lost idején ütötték ki a biztosítékot a hülye befejezéssel, hogy namostaztán backuphatjátok. Az utólagos jó kritikák miatt daráltam csak le a Breaking Bad-et és bár másabb volt a befejezése, mint amire számítottam, nem volt hiányérzet, sem elpazaroltnak nem éreztem az időt, és ezért kezdtem én is nézni a Saul bátyót, de ott elakadtam talán a harmadik évadnál.

    A sárkányos copós-bacós sorozatot meg direkt nem, mivel a könyv változatból idézett nekem egy csaj egy blődséget még 10 éve. Csak felidegesítene :DDD . De ahogy hallottam a szereplő fluktuáció és a gyengus uccsó évad miatt amúgy sem az idegeimnek való :D

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • #52931072

    törölt tag

    válasz fatpingvin #5 üzenetére

    Ami a film és sorozatnézős tévézést illeti, részemről már most vége a hagyományos tévézésnek. Már csak néhány ismeretterjesztő csatorna miatt tartom a tv előfizetést. Amikor ez a műsor tipus is elérhető lesz már mondom is fel az előfizetést. Már a digiseknek is mondtam, amikor emelték az árat, hogy ku..ára rezeg a léc, az elsők lesznek akiket elküldök a halál f…ára, ha spórolni akarok havi 10 jurót. Már így is pofátlan rablás, tíz agitprop csatorna meg az apró. Nem mintha a sztrímek nem szeméttel lennének tele, de legalább tudsz válogatni.

  • BaJaZo

    tag

    válasz fatpingvin #5 üzenetére

    Ez nem réteg, sem kor, hanem egyén függő, na és divat függő. Ahogy most retró jelenség látható több téren: bakelit lemezek, ruházat, stb, egy idő után majd a TV nézés is fordul egyet a hagyományosabb felé.
    Egyébként véleményem szerint a fiatalabb korosztály többsége csak csorda szellem miatt nem néz hagyományos TV-t, ez most a trendi, a másik része meg beszűkült agyú, és csak sorozatokat, filmeket néz.
    Az igazság viszont az, hogy a TV lényege az élő adás. A sport közvetitések, X-Faktor és társaik, az élő politikai vitaműsorok,stb. Vannak akiket ezek nem érdekelnek, én viszont csak sajnálni tudom őket az egysikú szellemi életük miatt.
    Érdekelne egy olyan felmérés, hogy a kizárólag stream-en élők hány könyvet olvasnak egy évben? Megkockáztatom, hogy semennyit... Tisztelet a kivételnek. :)

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz fatpingvin #5 üzenetére

    "a hagyományos tévének, főleg az államiaknak van ezek mellett egy másik komoly problémájuk, de gyanez igaz a rádióadásokra is: nagyon sok a maszatolás a pénzzel. maradva a rádió példájánál, gyakorlatilag lehetetlen felmérni hogy kik és mekkora a fogyasztóközönség, az üzemeltetést viszont kb mindenki fizeti."

    Az állami finanszírozású köztévé és közrádió teljesítményét nem a megtekintések számával mérjük. Teljesen más a feladata, mint a vállalkozás alapú társaságoknak.

    A réteg igények kiszolgálása például nagyon fontos. A sakkozást kedvelők, a méhészek, a film klasszikusak imádók, a nyelv tanulást segítő műsorok, ... igényeinek kiszolgálása. Mondjuk ide tartozna a BBC minőségű hírek szolgáltatása is. (Kezdetben átvette a magyar tévé a BBC hiradóját, feliratozva.)

    A tévétársaságok kizárólag profitorientált műsorokat nyomnának, De van némi állami előírás, amit teljesítenek. Minél kevesebb ráfordítással, annál kevesebb a veszteség, alapon.

    Ha megnézed a német köztévé ARD és ZDF csatornáit, tele vannak olyan műsorokkal, amik a bevétel érdekeltség esetben, valamikor a soha és semmikor sem között kerülnének bemutatásra a haszon érdekelt csatornákon. Európai filmek és sorozatok. Rengeteg rétegműsor. Egy jelentős részük engem sem érdekel, de ha nem lenne, akkor azt sem nézhetném, ami engem érdekel. Ráadásul reklám nélkül. A tartalmat nem szakítják meg reklámmal.

    A hagyományos tévézés múltja és jövője ez a felállás. Ezt nem lehet kiváltani üzleti megoldásokkal.
    A három órás film, benne két óra reklámmal, értéktelen szolgáltatás. Ingyen sem kell.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák