Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz L3zl13 #40 üzenetére

    Pár gondolat még a napbalövésről, konkrétabban:
    - A Föld keringési sebessége ugye 30 km/s, gondolom erre a sebességre céloztál
    - Ha az orbit megfelelő pontján kezdjük el gyorsítani a csomagot a Nap irányába, akkor ez a Föld körüli keringési sebességgel csökken, tehát marad 22 km/s
    - A Nap irányába történő indítási vektornak ezt valamilyen mértékben csökkenteni kell, de messze nem 0-ra, mert...
    - ... a következő lépésben fel lehet használni a Vénuszt "féknek"
    - És végül, nem kell telibe lőni a Napot, elég a gravitációs "kútjába" (gravity well) beletalálni, ami elvileg kb. 20M km

    A fentiek közül egyedül a Vénuszos fékezés igényel alapos kalkulációt és pontos időzítést, a többi relatíve triviális. Így annyi kérdés marad, hogy milyen energia-befektetés szükséges egy olyan indítási vektorhoz, ami legalábbis pár 10 év alatt eljuttatja a Napig a csomagot, ill. mérsékli annyira a fenti 22 km/s-ot, hogy a cucc keresztezze a Vénusz pályáját.
    Miután az előzőhöz elég pl. 0.1 km/s-re felgyorsítani a cuccot Nap-irányba, a keringési sebesség kompenzálása valóban nagyságrendekkel több energiát fog igényelni.

    ... akkor menjen a Jupiterbe? ;]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • fene_vad

    senior tag

    válasz L3zl13 #40 üzenetére

    A nukleáris hulladék elhelyezésére egyébként miért nem megfontolandó megoldás az óceánba temetés?
    Mondjuk köbméteres üvegtömbökbe zárva, valami aktív árok mélyére dobálva olyan 8+km mélyre.
    Az üveg eléggé korrózióálló, attól nem kéne tartani, hogy megsérül, és kimosódik a partra. A sugárzás mértékétől függően tervezhető lenne, hogy milyen alakú legyen az üvegtömb, hogy adott nyomáson, adott vízhőmérsékletnél ne repedjen, ne deformálódjon. Közepes és kis aktivitású hulladéknál kb számolni sem kellene semmit. Az se túl valószínű, hogy terroristák kihalásznák őket. A tengeralatti földrengésekkel sem kell számolni, nem igen hiszem hogy bármilyen rengés emberlakta közelbe juttathatna szennyezőanyagot.
    Az arra bóklászó halak és egyéb élőlények így jártak sajnos - de gondolom nem ez lenne a fő elrettentő ok... de akkor mi?
    Költség? mindenképpen olcsóbb lenne mint lakott területen gránitba fúrkálni barlangokat...
    Megtalálni a megfelelő helyet? Nemzetközi vizeken megoldható lenne, de lehet bejelntkezne egy-két szegényebb ország is, hogy jó sok pénzért lehet hozni hozzájuk is.

Új hozzászólás Aktív témák