Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz arnyekxxx #25 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy annak a magáncégnek azért volt köze az államhoz, anno egy minisztert elő is vettek ezzel kapcsolatban, már nem emlékszem a pontos történetre, de nem érdekel, mert itt is a hanyagság volt, ja és arról nem is beszélve, hogy azért magáncég csak úgy magától nem gondolhat egyet és építtethet egy atomerőművet mikor gondol egyet, azt az állami atomenergiáért felelős intézménynek el kell bírálni, jóvá kell hagyni, felül kell vizsgálni stb... na már most az erőmű nem lett felkészítve normálisan a szélsőséges viszonyokra, speciel gondolni kellett volna arra, hogy ha esetleg az árvízvédelmi fal nem elég magas, akkor az erőművet ellátó tartalék generátorokat nem közvetlenül a földfelszínen, hanem pár méterrel felette helyezik el, akár jóval közelebb a reaktorokhoz és azt sem hiszem el, hogy a reaktorok által termelt energiát nem lehetett visszavezetni a hűtésrendszerbe, főleg hogy már mindegy lett volna akkor hogy a reaktor megy, ha már túlmelegszik, legalább termelt volna energiát a saját ellátórendszerének a fenntartásához, szóval az állami részről is több szempontból vérzik a történet, azt az erőművet ilyen hiányosságokkal és tervezési hibákkal nem lehetett volna üzemeltetni.

    Nem azt írtam, hogy Paks 2-ben RBMK van, tudom hogy VVER van a jelenlegi erőműben és a következőben, csak azt írtam, hogy vicc ami ott van és ahhoz képest az RBMK reaktorok sem voltak annyira veszélyesek, csak hát nem mindegy ki üzemelteti őket.
    Szokták mondani, hogy a gépek nem hibáznak, ja csak valahogy mindig kimarad ebből a képletből az, hogy a gépeket emberek tervezték és emberek üzemeltetik, az emberek meg hibáznak.

    #26 kpbendeguz: Az azért ugye megvan, hogy az űrben nincs teljesen vákuum, másképp a jelenlegi modell amiben élünk az nem működne, csupán eléggé változó az anyagsűrűség, ugye az égitestek közelében ahol a gravitációs erő nő, ott sűrűbb a hidrogén, illetve a hélium és egyéb kisebb atomszámú anyagok, ahol pedig kisebb a gravitáció, ott nyilván ritkább, de attól még van, az most más hogy a filmekben látszik, ahogy a hajóból kitör a levegő, de a nagyobb nyomású térből a kisebb nyomású térbe nyilván egy erősebb anyagáramlás történik, a földön nem véletlen vannak ciklonok, anticiklonok és egyéb időjárási jelenségek, ami a hőmérséklet és légnyomás különbségek miatt jönnek létre.
    Mellesleg ha nem távozna a hő, akkor az űrhajókat és űrállomásokat jelenleg sem kellene fűteni, de sajnos ez nem így van, a fizika máshogy működik, a vákuum meg egyébként képes eltárolni az energiát, ahogy közvetíteni is valamennyire, persze attól függ milyen energiáról van szó, az hogy terjed stb... ugye a földre is eljut a fény és a hő ami a napból jön (persze nem az egész, ott is van veszteség) és elég nagy távot megtesz, szóval egy reaktor lehűtése nem lehetetlen az űrben, legalább is szerintem, főleg hogy amit linkeltél, az is egy szabályzó rendszer, nem pedig lehűtő rendszer, a szabályzó rendszer pedig annyit jelent, hogy tart egy bizonyos hőmérsékletet, amit tartania kell valamilyen okból (pl. életfeltétel, más gép működési hőmérséklete stb...) a túlzott túlmelegedéstől, vagy a túlzott lehűléstől az űr közvetlen közelsége miatt, mint azt írják is.

    #30 Rocket6: Az amit te mondasz, egy jóval fejletlenebb változat, mint amire én gondoltam, ha jól emlékszem, nagyobb objektumok esetén nem véletlen nem használják, mert a hatásfoka eléggé kicsi, ezért is gondolkozok egy komolyabb változatban, vagy impulzus meghajtásban, csak mint írtam, a jelenlegi zárt elektromos rendszerekkel, ahol az energia ugye csak körbeforog, azokkal nehéz meghajtani komolyabb teljesítményű technológiákat, mert ugye nem csak hajtóművekre gondolok, akár energiafegyverekre, vagy olyan védelmi rendszerre, mint az erőtér, ami jelenleg még szintén nem áll rendelkezésre olyan változatban, ami mondjuk meg tudna védeni egy űrhajót vagy egy állomást akár egy energiafegyveres (pl. lézeres) támadástól, rakétától, vagy aszteroidától, pedig az sem egy nagy sci-fi, egy erőtér, ami változó frekvenciájú részecsékeket tart fent a peremén ami ugye ütköző pajzsként működik, persze amíg normális mesteréges gravitációs generátor sincs egy űrhajón vagy űrállomáson sem, addig ilyeneken felesleges gondolkodni, főleg hogy kicsit komplikáltabb energiaforrásaink sincsenek, vagy ha lennének, mint az atomerőmű, vagy a fúziós erőmű, akkor ott is csak a felszabaduló hőenergiát használjuk vízforralásra és egy turbina meghajtására, ami ugye milyen nagyszerű technológia így a 2022-ben is, már vagy 200 éve létezik lassan más-más formában, de az emberiség sajna nem tud betelni az ilyen klasszikus dolgokkal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák