Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Slack #2 üzenetére

    Igazából a jelenlegi atomerőművekkel sincs olyan nagy probléma és Csernobili meg a Fukusimai baleset sem lett volna, ha nem lenne mindig tele kreténekkel az állami szektor, sajnos itt is ez van, Paks 2 is csak egy kabaré pont ezért és ha azt nézed, pl. az RBMK reaktorok oroszba a mai napig elmennek, csak kellett egy baleset, hogy végre rájöjjenek, hogy nem kellene mindent elbagatelizálni, meg mindenhova a saját hülye elvtársaikat rakni, csak éppen azt veszem észre, hogy mostanában megint elfeledkeznek ezekről és megint mindenhova odarakják a hülyék a saját hülyéiket.

    Egyébként egy holdon lévő atomerőmű konstrukciója sokkal egyszerűbb, mint egy földié, ugyanis itt nem kell egy külön nyílt, meg egy zárt rendszert fenntartani, elég csak egy zárt rendszert, melynek egy része a holdfelszín alatt van, a másik felette és pont az a része, amit ugye vissza kell hűteni, mert ugye az űrben és a hold felszínén hideg van (az a +150 fok amit emlegettek azért eléggé valószínűtlen szerintem, plusz nem feltétlen kell a melegebbik részen állomást fenntartani, hiszen a reaktor hőjét lehet fűtésként is hasznosítani), a vízgőz így hamar visszahűl és szépen fennmarad a körforgás és a túlmelegedést is könnyebb megfékezni ha a felszínhez közel van, illetve van egy vész megoldás arra, hogy maga a zóna könnyen kb. közvetlen kapcsolatba kerüljön a külső hőmérséklettel, szóval igazából nem nagy etwas egy űrhajót vagy egy légkör nélküli, vagy éppen hideg légkörrel körbevett objektumot atomerőművel ellátni, nem kell annyi dologra odafigyelni (pl. folyóvíz hőmérséklete, csapadékmennyiség stb...) és az alacsony hőmérsékleten tartás miatt jóval hosszabb távon fenntartható karbantarthatóság szempontjából is, hiszen a turbinák, tekercsek sem melegednek túl, sőt a kisebb hőmérséklet miatt kisebb az ellenállásuk, kevésbé kopnak a csapágyak, tengelyek, nincs nagy deformitás, szóval igazából még egy hülye is meg tudna tervezni egy ilyen rendszert főleg egy jelenlegi bonyolultabb konstrukció alapján, nem is értem ezt az 5 millió dolláros dolgot, meg hogy nagyon mit kell ezen még tervezni.

    #3 Rocket6 : Azért én arra kíváncsi lennék, hogy űreszközök meghajtására hogy akarnak egy zárt rendszerű elektromos hálózatot használni, esetleg impulzus meghajtással talán, de az még kurvára távol áll a jelenlegi fejlettségi szinttől, esetleg a hasadás energiáját lehetne meghajtási energiává átalakítani, de ahhoz is eléggé fejletlen még a földi technika szerintem.

    #6 kenwood : A gond ott kezdődik, hogy ha mindent kidobálnánk az űrbe, ami hulladék, akkor kurvára nem maradna semmi a földön, amiből lehetne bármit is csinálni már, maximum föld, meg víz, meg némi kő, ja meg levegő.
    Inkább abba az irányba kellene elmenni, hogy hogyan lehetne újrahasznosítani a dolgokat.
    Én nem bánnám, ha végre kitalálnának már valami transzporter félét, ami persze nem igazi transzporter, csak egyszerű anyag lebontó, illetve replikátor/létrehozó, persze ahhoz olyan szintű fejlettségnek kellene lennie, hogy energia alapon tudjuk manipulálni az atomokat, amitől megint csak távol vagyunk, de ha mondjuk összegyűjtenék a sok atomhulladékot és betennék pl. egy fúziós erőmű belső elektromos terébe, ahol ugye több millió fokos plazmát hoznak létre, akkor egyszerűen meg lehetne semmisíteni, illetve átalakítani más kevésbé veszélyes anyaggá a még radioaktív hulladékot és nem csak felesleges hülye kísérleteket csinálnának amivel egyébként tovább melegítik a föld légkörét, de hát nem is az emberiségről lenne szó, ha nem lenne a bő 90% hülye.

    #12 kenwood : Mert ha pl. valamelyik óceánba, vagy tengerbe, esetleg nyílt terepre esik és szabadon marad az atomhulladék, akkor sokan jobban járunk, mint Csernobil esetén nem? Főleg ha első két esetben az óceánok és a tengerek még jobban szennyeződnének, hiszen ne felejtsük el, hogy így se teljesen tiszták az idióta amerikaiak és oroszok atomkísérletei miatt, akik ugye azután jöttek rá hogy inkább a tenger alatt kellene robbangatni, miután a földfelszíni kísérletek után nagy nehezen rájöttek, hogy a háttérsugárzás jóval meghaladja a megengedett szintet. Inkább nem kellene már hasonló hülyeséggel kísérletezgetni, de mint fentebb írtam, ha már van valami nagy ökörség, mint ezek a kezdetleges fúziós erőművek, akkor lehetne őket hasznosítani atomhulladék megsemmisítésre is, csak ahhoz kellene elég gógyi.

Új hozzászólás Aktív témák