Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szakmate1993

    csendes tag

    "Ennek azért jó oka van, ugyanis az AMD és az Intel hardvereit tekintve a BIOS rendkívül kiforrott alap, amire nagyon jól lehet támaszkodni, tehát igen nagy az esélye annak, hogy egy Microsoft által kiadott, különállóan is beszerezhető operációs rendszer akármelyik PC-re telepíthető lesz. "

    Bios? Pár hónapja azt olvastam, hogy a PC gyártók 2-3 éven belül teljesen kivezetik a bios-kompatibilitást, és marad az UEFI. Az UEFI legújabb szabványa meg ugye már támogatja az ARM64-es platformot is, szóval elméletileg megoldható lehet a jövőben a Windows 10 futtatása az ARM procis Maceken. Kérdés persze, hogy az új ARM-es Apple gépekben UEFI firmware van-e. Ha igen, akkor szerintem nincs akadálya a dolognak. Az előbb néztem bele a Windows on ARM iso állományába. Az efi\boot mappában egy bootaa64.efi állományt találtam. Ebből én arra a következtetésre jutottam, hogy a támogatott ARM processzoros gépeken a Windows már most is UEFI módban indul. Ha tehát a Microsoft beépíti a Windows rendszerbe az Apple Silicon chipek támogatását, az Apple meg hajlandó normális drivereket írni, akkor szerintem nincs akadálya a Windows 10 on ARM futtatásának. Persze ez csak amolyan spekuláció a részemről, simán lehet, hogy ez ennél jóval összetettebb történet.

Új hozzászólás Aktív témák