Hirdetés

2017. szeptember 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) mákos bejgli

mákos bejgli
(újonc)

Kíváncsi vagyok a dikmán, csáje "kifejezéssekkel" mit kezdene. Az is emberi szint? :D

Egy beszélő bejgli vagyok, bízz bennem. Mi baj történhet?

(#2) Cathfaern válasza mákos bejgli (#1) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Angol nyelvben, ahol a hangzás távol áll az írott szövegképtől az emberi beszélő se tud mit kezdeni ezekkel ha nem ismeri a szavakat. Magyarban talán, de jó eséllyel némi háttérzaj mellett ott is félreértené.

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#3) UnA válasza mákos bejgli (#1) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Ezekkel én sem, mert nem magyarul volt ;)

(#4) joghurt

joghurt
(őstag)

"Természetesen" csak angol nyelven. Ami nem anyanyelve 7milliárd embernek.

Egyébként az MS megoldásában sincsen eltúlozva a szemantika, a pragmatikus értelmezésekről (és ezek segítségével tisztázható szavakról) meg aztán pláne ne is beszéljünk.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) Snoop-y válasza UnA (#3) üzenetére

Snoop-y
(PH! addikt)

bar nem beszelem a roma nyelvet ezeket meg en is ertem:

A dikman az kb a nocsak vagy nezzenek oda (csodalkozas kifejezese) megfeleloje

csaje az meg a csaj/noszemely

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6) UnA válasza Snoop-y (#5) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Oké, de szerintem akkor sem elterjedt, inkább kb. a vicc kategóriában. Ennél még angol szavakat is gyakrabban használnak a magyarban. Vagy csak én nem mozgok ilyen helyeken...

(#7) nemlehet válasza UnA (#6) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Menj el egy csepeli kocsmába, ezzel a 3 szóval órákig elbeszélgetnek :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) otapi

otapi
(lelkes újonc)

Túlgondoljátok ezt a dolgot: egyik beszédfelismerő sem érti a szavak jelentését, csak leírja azokat. Ez azért elég messze van az emberi szinttől, sőt még a csepeli kocsmák értelmi szintjétől is :)

(#9) blackrulz

blackrulz
(PH! nagyúr)

Hiánypótló, hülyét kapok az apróktól topikban a gondok 99%-át megoldaná ha tudna halandzsa-magyar váltást ;]

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#10) Foglalt név válasza otapi (#8) üzenetére

Foglalt név
(őstag)

Mit értesz az alatt, hogy "érti a szavak jelentését"?

(#11) Kékes525

Kékes525
(PH! nagyúr)

Az én angol kiejtésemet biztos hogy nem ismerné fel. ;]

[ Szerkesztve ]

Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb.

(#12) Tesztelo.hu válasza joghurt (#4) üzenetére

Tesztelo.hu
(senior tag)

Nem baj, hogy nem az anyanyelve. Éppen arról szól a cikk, hogy nem anyanyelvi beszélőknél ez a felismerési arány. Anyanyelvinél biztosan még jobb.

(#13) Kopi31415 válasza joghurt (#4) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Mikor lett nyolcmilliárd ember a földön?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#14) pomorski válasza Kékes525 (#11) üzenetére

pomorski
(őstag)

mert nem rigóutcaiúl beszélsz

Ha osztálytársak voltunk valahol, akkor légyszi dobj egy PM-et! 1985-1993: Bethlen Gábor ált. isk., Gáborján | 1993-1997: Zalka, Berettyóújfalu (2201-es szak) | 1997-1998: nulladik (KLTE, mat) | 1998-2004: KLTE-DE, mat

(#15) nemlehet válasza Kopi31415 (#13) üzenetére

nemlehet
(őstag)

2016-ban volt 7,44 milliárd ember a földön, az USA lakossága 320 millió körül van, az Egyesült Királyságé 65 millió, Kanadáé 37 millió. Tudtommal máshol nem hivatalos nyelv az angol, ergo máshol nem az anyanyelve az lakosságnak. Teljesen rendben van amit írt. Az más dolog, hogy nyílván többen beszélnek ennél angolul (szerintem kb a föld lakosságának fele beszél valamilyen szinten angolul)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16) Cathfaern válasza nemlehet (#15) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Írországot, Új Zélandot és Ausztráliát sikerült kihagynod :) Na nem mintha ezek a kb. ~40 millió lakosukkal olyan sokat változtatnának a helyzeten.
Ellenben van pár ország ahol még hivatalos nyelv az angol: [link] (mondjuk tény, hogy esélyesen kevés az anyanyelvi beszélők száma)

Amúgy meglepő módon becslések szerint csak olyan 1-1,5 milliárd ember beszéli az angolt valamilyen szinten.

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#17) Glenda válasza nemlehet (#15) üzenetére

Glenda
(PH! addikt)

India
Population: 1.324 billion (2016) World Bank
Official languages: Hindi, English

továbbá: [link]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r | I'm not a psychopath, I'm a high-functioning sociopath; do your research. | Go Hawks

(#18) joghurt válasza Glenda (#17) üzenetére

joghurt
(őstag)

Igen, van még kb. 2 milliárd, akinek nem elsődleges hivatalos nyelve az angol.

De épp Indiát felhozni példának, mint angolul beszélő országot... Aki balszerencséjére indiai supportost fogott ki, azt nem irigylem. Az internet is tele van vicces indiai "angol" szövegekkel. I like to put my screwdriver everywhere.

(#19) Snoop-y válasza joghurt (#18) üzenetére

Snoop-y
(PH! addikt)

You do? ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#20) Dr. Romano

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Végül is egy csecsemő is ember, az is egy szint :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) UnA válasza joghurt (#18) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Indiai angol? szerintem nem vészes :) Egyszer próbálj meg beszélgetni egy brit (vagy ír) vidéki emberrel, az igazán kihívás.

(#22) joghurt válasza UnA (#21) üzenetére

joghurt
(őstag)

Beszéltem már. A skótokkal sokkal keményebb, őket még az angolok sem mindig értik meg.

Az "emberi szintű" beszédfelismerő pedig simán lehet, hogy egy angolul nem beszélő süketnéma ember felismerési szintjét hozza. :DDD A marketingesek elégedettek, a jogi részleg is nyugodt lehet, nem állítottak semmi valótlant.

(#23) Snoop-y válasza joghurt (#22) üzenetére

Snoop-y
(PH! addikt)

Lehet ebbe beletorne a bicsakja az MS robinak :D

Farty sheeps... :C

[ Szerkesztve ]

(#24) Kékes525 válasza UnA (#21) üzenetére

Kékes525
(PH! nagyúr)

Vagy ugyanezekkel telefonon keresztül. :D

(#25) Sinisi

Sinisi
(őstag)

Haladunk-haladunk, valamerre...

(#26) pusszycat

pusszycat
(PH! addikt)

Én megvárom az ember feletti szintet. :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :)

(#27) Kopi31415 válasza pusszycat (#26) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Az sok emberrel összevetve már megvan.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#28) Rusher4587 válasza Tesztelo.hu (#12) üzenetére

Rusher4587
(lelkes újonc)

Beszeltel te mar olyannal, aki a walesi angolt daralja? Nekik anyanyelvuk, de azt sem ember, sem gep nem ertheti meg! :C

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#29) blackrulz válasza Rusher4587 (#28) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Azért az íreknél is kiakadt a szemem, amikor a boltban megkérdezte az indokolatlanul dekoratív hölgy hogy du jú nidddda góóóóóg? Csak pislogtam hogy ez mit akar. Aztán leesett amire harmadjára futottunk neki hogy bag? Jááá bóóóóóg. Azanyádhéccencségit má'. De pl a Jameson gyárban előadó másik hölgyet mondandóját se sikerült teljes mértékben magamévá tenni -minden második mondata esett ki syntax errorral-, pedig tizen éve aktívan angolozok napi szinten, úgyhogy talán nem kéne. De ezek még az egyszerűbbek, egy hillbilly vagy redneck usákiából bármit és akármit is kiakaszt ;]

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#30) Kékes525 válasza pusszycat (#26) üzenetére

Kékes525
(PH! nagyúr)

Azok már a gondolataidat is kitalálják. Elméletileg megvalósítható a gondolati úton történő irányítás. A kezdeti lépések már megvannak, de még távoli a cél.

(#31) Snoop-y válasza blackrulz (#29) üzenetére

Snoop-y
(PH! addikt)

Hehe nekunk is volt ilyen:

Foris ofer junid a boy es utana mar nem is ertettem egyaltalan.

En meg a what? Milyen boy?

Azt akarta elmondani hogy az adott akcio csak akkor el ha veszek egy telefont is melle... :U

(#32) Sárkányvölgy válasza Snoop-y (#31) üzenetére

Sárkányvölgy
(fanatikus tag)

:DD
Tény, hogy katasztrofálisan tudnak beszélni.
Megoldás: tablet + offline szótár ;]

Üdv, Sárkány

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.