Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atike

    nagyúr

    válasz macskea #28 üzenetére

    Nekem az életben nem lesz ilyen autóm az tuti - sokszorosa az ára annak, amit megengedhetek magamnak... De - részben a munkám révén, részben ismerősi körben - nem egy prémium autós embert ismerek (cégvezetők, orvosok, ügyvédek) akikkel beszélgetve agyba főbe dicsérik a saját választottjukat. Általánosítani nem lehet nyilván - erősen használatfüggő is a dolog, meg tuti az is benne van, hogy "védem a döntésem" de elég pozitív véleményt hallottam már vissza - akár a cikkben szereplő márkáról és adott típusról is. Igen, ezek között bőven van olyan aki 2-3 évente cseréli le, de nem egy olyan is akinek már több, mint 10 éves...

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz macskea #28 üzenetére

    Motorikusan ha a szervizelés flottul meg van oldva időben, kellő minőségű anyagokkal és szakértelemmel, akkor szerintem nemigen lehet gond ezekkel. Automata váltó, bele se tudsz nyúlni, nem tudod szétrúgni, max a futóművet tudod szétrúgni a vasúti talpfákon 160-nal.

    Szerintem ami előbb megadja magát, azok pont a kényelmi és extra szolgáltatások, például 15 év múlva már nem lesz annyira buta okostelefon, ami ezzel a mai szemmel korszakalkotónak látszó rendszerrel kompatibilis lenne. Például nem lesz USB 2.0-ra átalakító kábel, vagy olyan stílusú lesz a telefon vezérlése, kezelése, ami az autó műszerfalával egyszerűen nem kompatibilis.
    Elhal az elektromosok üléseket állító szervomotor, eltörik a szalagkábel.
    Stb...

    Somatom: ezt azért tudom megbocsátani, mert a szélvédő, a fényszóróbúrák is elkoszolódnak, esőszenzort lefossa a madár, stb. Igen, ezek tényleg megtörténhetnek. :P

    atike: az ilyen autót jóllehet, nem engedheted meg magadnak, de ezek a megoldások idővel leszivárognak az olcsóbb autókba is. Ülésfűtés, tolatóradar, tolatókamera, magasságában állítható ülés, kormány sem volt széria, de még választható extra sem 20 éve...

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák