Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    A hírek szerint Apple is ide tartozik, ők is visszaléptek rendeléstől.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Balu77 #17 üzenetére

    És tisztában vagy azzal hogy ez hány negyedévet értintett a vád szerint amiben nem közölték azt és mikorra vonatkozik?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Balu77 #20 üzenetére

    2017-2018 ban volt 2 negyedévre plusz 2 hónapra az első bányász időszakra vonatkoztatva. Azóta is folyamatosan közlik ezt , tehát ebben a bányászszezonban végig megtették ezt.
    Ezek a befektetők amúgy 5x haszonra tettek szert amíg ment a kripto piac akkoriban is, majd amikor beszakadt megtették a feljelentést, addig azért nem.
    jó volt minden úgy, hogy egy VEGA 64 / GTX 1080 600 ezerbe került és szét keresték magukat az extra osztalékon.
    A poén, hogy oda vonatkozó pert az Nvidia megnyerte , [link] mert teljesen nyilvánvaló volt szerintük, hogy a bányászat borította fel akkoriban is a piacot, meg azt gondolom te is meg én is tudom ezt , sőt az egész világ tudja, csak hát a pert arra alapozták, hogy megfejik még kicsit az Nvidiát úgy hogy hülyének tettetik magukat. El is bukták.

    A mostani büntetés is erre utólag vonatkozik, vicces, hogy azóta már végetért még egy bányaszezon : SEC kiszabott most egy büntetést de Nvidiának nem kell elismernie hogy hibázott, mert nem egyértelmű a felelőssége.
    Miért tették? Ők( SEC) is hibáztak anno mert az ő feladatuk pont ez lett volna, hogy ezt szabályozzák, az egész piac változására nézve, gyorsan és azonnal, mert a befektetők pénzt buknak amit csesztek megtenni, így most utólag 5,5 milliót kiszabtak az Nvidiára, hogy elhárítsák magukról a felelőséget ami nem kicsi az ügyben, hisz nem végezték megfelelően a feladatukat.
    Nvidia inkább kifizeti, mert évekről van szó,( lassan 5 év) aztán ők is csöndben vannak mert az összes cég részvénye( Apple, AMD, Intel) követte vagy megelőzte az Nvidia beszakadását.
    Ugyan úgy nem tudtál venni AMD kártyákat, sem akkor sem most amikor dübörgött a bánya,de nézz be egy házimozi topikba a mai napig nem állt helyre pl a házimozi erősítők piaca, használtan is kb a megszokotthoz képest dupla áron mennek az erősítők. Meg voltak 400 ezerért PS5 konzolok. Még sem a Denont/ Sony-t hibáztatja senki.
    Nem tudom mit kellett volna tenniük amúgy a cégeknek szerinted, hogy tudod szabályozni, hogy a kártyáidat ne bányába vigyék hanem játszani?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Fücsök007 #37 üzenetére

    igazából ez világított rá arra , hogy a SEC lassan és persze erős túlzással értelmetlenül működik. Mire lereagálták az első dolgokat évek teltek el amik dollár milliókba kerültek a befektetőknek, Most nem csak a kriptora vonatkoztatva, hanem bármilyen hasonló jellegű szabálytalanságra.

    Sehogy nem szabályozhatod azt, ki veszi a kártyádat mert szembe megy az alapvető emberi jogokal. AZ hogy az állam mondjuk betiltja a bányászatot azt lehet de egy boltos nem teheti meg 2022 ben hogy te nem veheted meg a termékét mert.....
    Amerikában szétperelnék a cégeket és a boltokat.
    A cégek is úgy tudják közölni az árbevételükre tett hatását hogy egy tól-ig számot közölének mert nem tudják pontosan megállapítani. senki nem tudja igazából ezt.

    Már kb amúgy egy éve az ETH -ETH2 átállását most nyárra mondták, én is remélem hogy ez be fog válni, nem csak a GPU-k ára miatt hanem sok másra is vonatkoztatva.
    Az is jó lesz hogy az így felszabaduló kapacitásokat talán egyéb gyártók, ( Autó, híradástechnika) ki fogják tudni használni és végre 2 év után az ember tud venni egy házimozi erősítőt értelmes áron. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz CPT.Pirk #42 üzenetére

    Ezt a kínai sztorit én is halottam, egyszerűen hihetetlen. Egy barátom a Foxconnál , a fiam pedig az IBM-nél van, azt mondták hogy van olyan kínai cég akikkel tavaly kötöttek szerződést IC-re és konkrétan annyit fizettek neki azóta( 10 hónap alatt) amit 5 évre szoktak amúgy..wtf...

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz kwzatz #48 üzenetére

    A cikk arról szól hogy Amd és Nvidia visszamondott rendeléseket de az eredeti hír szerint az AMD , Apple és Nvidia. [link]
    Nem tudom itt miért maradt ki itt Apple, pedig elég fontos szereplők, de mindegy is.
    Nem csak ők vergődnek, mindeki fog most, mert hozzá szoktak a jóhoz. Amd sem olcsóbb semmivel, nekik is ugyan úgy kell majd MSRP-t csökkenteni a fenti eszmefuttatás szerint, náluk is rázúdul majd a piacra egy csomó RX 6000 kártya hisz mindent eladtak ők is extra profittal.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz kwzatz #51 üzenetére

    teljesen jogos amit amit írsz és remélem a próféta szólt belőled :DDD Így működik a piacgazdaság :K

    ÉN is reménykedem amúgy egy jó áras 3080 12 GBG ban.Már volt 799$ áron de nálunk itt az EU ban nem annyira esik még a boltok árazása, gondolom magas a készlet amit emelt árakon kaptak.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz paprobert #72 üzenetére

    De ehhez mindegyik cégnek( AMD, Nvidia) ezt kell tennie, ezt írja kwzatz.
    Ezt hogy lehetne precízen megszabni úgy hogy nem tudod hogy a másik gyártó kártyája elérhető e éppen vagy elérhető lesz e mondjuk 1 hónap múlva nagy készlettel az adott területen?
    Ha nem kap a gamer Nvidia kártyát veszi az AMD-t vagy akár nemsokára Intelt. A piacrész csökkenés ugyan olyan káros lehet a befektetők felé.
    Mondjuk nem tudom miért mindenki Nvidiára hegyezi ki a sztorit de mindegy is. AMD is ebben a cipőben jár. Az rx6000 ugyan úgy ráborul a használt piacra reméljük.

    Az is lehetséges megoldás hogy lesz új generációs VGA rajt de annyira emelt áron ami segíti a boltokból az előző gen kifutását . Aki megveszi a first day termékeket megfizeti az árat aztán jól van.
    Mondjuk én emlékszem amikor a GTX 1060 kártyámat vettem 105 ezer forintért a polcok AQUA-ban roskadoztak a GTX 980 tól 180-200 ezerért. A két kártya egyforma teljesítményű volt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz paprobert #80 üzenetére

    Ezt megfelel arra, hogy hova mennyit szállíts mint AIB gyártó, de nem tudom mennyire lehet belőni a GPU gyártási mennyiséget előre 1-2 évre. Szerintem csak hozzávetőleg, nagyjából, ezért lépték a cégek amit, de ebben biztos, hogy van tartalék, főleg ha TSMC-is feltételekhez köti a visszamondást. Szerintem a gyártó partnerek feladata amit írsz ,ez nem az Nvidiáé azt gondolom.
    EVGA pl kiemelten kezeli az Amerikai piacot, Inno és Galaxy a kínait MSI, Giga , Asus az EU-t és azért mindegyiket. Erre szerintem Nvidiának nincs ráhatása, hova ki mit szállít ő leszállítja az AIB partnereknek az adott, rendelt , szerződésben foglalt mennyiségű GPU-t.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák