Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tom956ster

    aktív tag

    Hmm, nem tom. Szerintem ezek csak keresik a helyüket, de mire meglelnénk, addigra azt a helyet már elfoglalták olyan gyártók mint a mai teszt alanyának gyárjójai is: Xiaomi és társai. Értsd: prémium kütyük vállalható árakkal.

    Anno mondhatni együtt nőttem fel a tajvani gyártóval. A winmo platformon szerintem nem lehett jobb cuccokat lelni 7-8 évvel ez előtt mint az övéik. Ők voltak a csúcson, ahová ismeretlen bérgyártóként törtek fel. Miután már a cuccaik nem T-Mobile logóval jöttek ki, hanem HTC emblémával és még mindig a winmo 6.1 környékén vagyunk csak, voltak ugyan top kategóriás áraik is, de pl én is meg tudtam venni egy Htc Touch Cruise-t simán kpre, még rablánc sem kellett és anno egy kellemes hardwert és jó szolgáltatásokat kaptam érte.
    Aztán jött az android. Ekkora ők már a csúcson ültek, meresztették a popójukat és olyan árakon mentek a temrékek, amik már enyhén szólva is el voltak rugaszkodva mondjuk a hazai szinten vett középkategóriától. A droid korszak hajnalán leraktak gyorsan egy G1-et az asztalra, ami ugyan nekem sosem volt, de szintén magas árral kezdett emlékeim szerint. Mint ahogy winmo platformon is, itt is jöttek a konkurens gyártók a cuccaikkal, és szerintem már akkor is látszott, hogy itt már csak a platform végett is simán labdába rúg a pl. Samsung a HTC mellett. (Tette ezt egyébként már anno az i900-al is (az első Omina), ami szeritem egy nagyon elterjedt winmo telójuk volt, nem véletlenül).
    A HTC vélhetően nem eszmélt időben, hogy "bazz a Sense-n kívül nincs semmink, ami kiemelne minket a droidok közül", és hát, a droidra lelkes fejlesztők képesek voltak gyakorlatilag komplett sense skineket gyúrni néhány modellre. És milyük volt még anno?: híresen szar kamerájuk. Nem akarok mobillal portrékat lőni, de mivel mindig nálam van, kell a napi szinten használható minőségű kamera. Anno párhuzamosan volt egy Htc-m (2010-et írunk) a feleségemmel, akinek akkor egy Nokia E66 volt a gépe. A kisfiunkról olyan fotókat lőtt a Nokiával, hogy a Htc a legjobb fényviszonyok között sem volt még a kanyarban sem. (nem vagyok Nokia fan!)
    Aztán feltalálták volna a spanyol viaszt (Ultra Pixel kamera), de az ugye már történelem, hogy ez sem jött össze, ismét nem hozta a várt áttörést.
    Volt nemrég egy HOX-om. Szerettem, mert tényleg fullos cucc volt, de a kamera és a nagyon béna üzemidő egyszerűen nekem nem volt elfogadható. És mi pénzt kértek ezért anno 2012 tavaszán? Hihetetlen. A 2013-as durrantásuk, nevesen a Htc ONE nekem külsőre baromira tetszik. Van egy felsővezető barátom., miután behalt neki a 9 hónapos! HOX, kapott egy ONE-t utódként. Ódákat zeng róla, nagyon megvan elégedve vele, de elmondása szerint nem nagyon fotóz vele és ha kpre kellett volna vennie a telefont, akkor biztosan nem egy felárazott Htc-t választ.
    Ez most baromi hosszú lett, a lényeg: nem akarnak versenyezni az alsó szegmensben, de nem is tudnának. Egyszerűen akkora árréssel akarnak dolgozni 2014-ben, ami kinyírja őket, vagyis Ők épp öngyilkolnak most...
    Szerintem. Szerintem az idő megadja a jó válaszokat a jelenleg is itt lebegő kérdésekre a Htc-t illetően, de félek, hogy ezek a válaszok nagyon negatív tartalommal lesznek felvértezve Őrájuk nézve.
    Ez mindössze egy szubjektív vélemény / elemzés, nem kell legyilkoln miatta. Aki tényleg végig olvasta eme nagyon hosszú irományt, és valamikor találkznánk is, meghívom egy sörre, mert raboltam az idejét! :R :C

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

Új hozzászólás Aktív témák