Hirdetés

2018. december 18., kedd

Gyorskeresés

(#1) Rothmanakos

Rothmanakos
(tag)

Jóóó, NOCCSOT MINDENKINEK!!
Nem tudom, hogy élőben hogy nézhet ki, de egyébként talán a sima noccsnál igényesebb. Meglátjuk, hajrá Samu, Huawei, Apple

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#2) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

Gyanús nekem, hogy pont ők egyszerre védették le szinte ugyanazt, ez sztem inkább a szokásos szabadalmi trollkodás megelőzése, vagy elôkeszitese mindhárom fél részéről.

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...@abusalempictures

(#3) Silenc3Hun

Silenc3Hun
(őstag)

Nem lehetne, hogy meghagyjuk azokat a szerencsétlen kávákat és nem csinálunk notchot meg lyukat a kijelzőbe? Tényleg ennyire nincs már semmi ötlet?

"There's a reason that we came across in this world..."

(#4) aelod válasza Silenc3Hun (#3) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

Ennyi. Elindultak egy olyan úton amire senki nem kérte őket. Kit zavart az a pár milis káva alul felül? De most őszintén? Jött egy elbarmolt fenyőléc képarány aztán azzal együtt a noccs. Remélem hamar lecseng ez és jön egy gyártó új megoldással amit mindenki másolni fog.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5) Cifu válasza Silenc3Hun (#3) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Gondolom a marketingeseknél ki lett adva, hogy újítani kell.
A noccs a képernyőméret növelésére szolgál (hogy értelme van-e ezen az áron, az egy más kérdés), most jönnek majd a kis lyukak meg bevágások... :(((

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#6) Obyboy válasza Silenc3Hun (#3) üzenetére

Obyboy
(őstag)

A samsung készített már áttetsző OLED panelt, miért nem teszi ilyen mögé a kamerát a telefonokon... :F

___"Mérnökkel vitatkozni olyan, mint disznóval birkózni a sárban.___________ _______________Idővel rájössz, hogy ő ezt élvezi."________________________

(#7) youngboy válasza Cifu (#5) üzenetére

youngboy
(senior tag)

Úgy fogalmaznék, hogy a kijelző arány növelése volt a cél marketing szempontból szinte bármi áron.

(#8) pusszycat válasza Obyboy (#6) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Lehet mert akkor az egész kijelző áttetsző kéne legyen,ás ugyan ki kíváncsi arra egész nap mi van a kijelző mögött. :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#9) mrThomi

mrThomi
(senior tag)

Azt hittem nem lehet tovabb fokozni... hát sikerült :(((

(#10) Polarstar

Polarstar
(PH! nagyúr)

Senki sem mondta, hogy ez egy fogyasztói piac.
Ez gyártói piac. Szinte csak azt vehetsz, amit kitalálnak.
Erősen kritizálnám ezzel azt, hogy a mobilok az ilyen haszontalan dolgok miatt is relatív rövid életűek.
Ez is ellentmond annak az elindult természetes folyamatnak, hogy a mobilokat egyre kevésbé lehet szerelni.
Ez bizony gáz!

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#11) aelod válasza Polarstar (#10) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

Pedig a piac dönti el, hogy mi az a kereslet amit a kínálat kielégít. ;]
Bs. De még mekkora.

(#12) ZavaBalazs válasza Obyboy (#6) üzenetére

ZavaBalazs
(őstag)

[link]
állítólag nem kiforrott még, nem kap elég fényt a képernyőn keresztül a fénkyépező, és homály lesz minden kép, így ez leghamarabb 2020 körül jöhet.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#13) ORCA58 válasza Obyboy (#6) üzenetére

ORCA58
(PH! addikt)

Leírtad a választ is! "áttetsző " Márpedig a fényképezéshez ez kevés. Oda tökéletes fényáteresztés kell, vagy olyan lesz a kép, min az "ősrégi" 1.3 Mp-es telefon fotókon.

(#14) Cannabis7

Cannabis7
(senior tag)

en őszintén nem

BB PIN: 2B6242F9

(#15) <Adamsky> válasza aelod (#4) üzenetére

<Adamsky>
(PH! kedvence)

+1 :R
a "tizensokkilenc" is egy ritka nagy f@**ság, amit sikerült überelniük a notch-al. És mikor az ember már azt hinnék, hogy most már lassan fellélegezhetünk, mert lassan kénytelenek lesznek visszatérni a hagyományos kijelzőhöz, akkor jön ez. Ilyen hírek olvasása közben mindig jobban magamhoz szorítom a jó kis 16:9-es notch-os, jack csatlakozós telefonomat, és elmorzsolok egy gyöngyfűzért, hogy minél tovább kitartson, mert úgy látszik min. 2 évet át kell még vészelnem.

(#10) Polarstar
"Ez gyártói piac. Szinte csak azt vehetsz, amit kitalálnak."
Én azt látom a legnagyobb problémának, hogy egyik nagy (nemzetközi) tech. oldal sem áll bele a dologba, és alakít ki - ha kell sarkos - véleményt. Legelőször akkor kellett volna hangosan a gyártók arcába röhögni, mikor elkezdték másolni szifon X-et. Olyan "píszí" módon megy a teszt mindenhol ...

[ Szerkesztve ]

Apró: http://goo.gl/SEJNpP

(#16) SkyLine3000 válasza Silenc3Hun (#3) üzenetére

SkyLine3000
(PH! addikt)

Én is ezt dumálom azóta, amióta az alma kitalálta ezt a f@sz noccsot. Ki a búbánatos francot zavarna akkora káva, ahol elférnek a szenzorok, meg a kukker?? Engem tuti nem! Most sem zavar egyáltalán a G3-nál. Amíg az alma ki nem találta, érdekes, senkit nem zavart. Amióta megcsinálták, minenki a kávák miatt nyavajog... Most meg lukasztják össze-vissza a kijelzőket... Szánalmas az egész.

[ Szerkesztve ]

Lg G3 3/32 Titan, Siemens SL45i

(#17) sheratan válasza <Adamsky> (#15) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Én szeretem a 18:9 meg 19:9-es kijelzőket, megfelelő méretben elég keskeny telefont lehet így összehozni. Régebbi képernyőarányhoz nem nagyon fognak visszatérni, ahogy monitoroknál sem tértek vissza a 4:3-ra meg 5:4-re. Vannak olyanok is, de ritkák és drágábbak.

(#18) aelod válasza SkyLine3000 (#16) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

Fórumon a noccs előtt is voltak rendesen kávakárogók.

(#19) Polarstar válasza <Adamsky> (#15) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Pedig a kommenteket rendesen ekèzik őket.
A Porsche Design kemény véleményt is mondot erről.... Majd a következő mobillal szemem köpték magukat.
Szóval a vélemény nem menő.
Amit a gyártó csinál az még az isten.
Erre volt anno régen egy kis poén:
Hová ül le a 200 kilós gorilla egy tömött buszon?
- ahová akar!

A helyzet az, hogy vannak a gyártók és vannak a fogyasztók.
De nekik sajnos NINCS mobilos cégük.

Blackberry ID on BBM: E385B7C8 Key2 Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#20) <Adamsky> válasza sheratan (#17) üzenetére

<Adamsky>
(PH! kedvence)

" ... megfelelő méretben elég keskeny telefont lehet így összehozni ... " - akár.
A gond viszont az, hogy ezek a készülékek szinte rendre hosszabbak (vagy magasabbak), mint az elődeik. Talán a 17:9 még belefért volna... viszont akkor is ott van a semmivel sem kompatibilis képarány.
... de mind1 is! Abban ugyanis sajnos igazad van, hogy 16:9-re nem fogunk visszatérni. Mondjuk mindig vannak kivételek: Razer Phone 2. Én pl. - és nem a gamer-ség miatt (hanem: 16:9, IPS kijelző, NO notch) - erre nagyon rárepülnék, ha egy kicsinyítő sugárral 5" környékére összenyomnák.

(#19) Polarstar
"Pedig a kommenteket rendesen ekèzik őket." - az kevés. Sokkal keményebben - és egy emberként - nekik kellett volna esni. Késő bánat... :(((

"Amit a gyártó csinál az még az isten."
Igen, de ez is azért van, mert mind egy kaptafa. Sokszor hallom, hogy van itt választék. Hát, szerintem nincs. Van a nagy, és a még nagyobb, a hosszú és a még hosszabb, a notch-os és dudorkamera pedig alap.
Hogy tudna így érvényre jutni bármi (más)??

[ Szerkesztve ]

(#21) tothbe

tothbe
(PH! addikt)

A Huawei-es kepen lathato vizszintes csik az sztem sok telon olyan. de legalabbis a zenfone 5-on pont olyan a kivagas. Mellette meg vannak a szenzorok a notch-ban, de azokat ha csak a felso reteget nezzuk, nem latod.
ergo siman lehet ez a Huawei ugyanugy, es csak a felso reteget mutatja a kep, mogotte a screen es az erzekolok vannak akar sima notch-ban.

By(e) Tothbe

(#22) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

És ehhez hogy igazítanak tartalmat? Mivel jobb, mint a noccs? A kamera fölött lesz vagy 2px hely. Na az aztán nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...@abusalempictures

(#23) sheratan válasza <Adamsky> (#20) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Azért egy S8, S9 elég kicsike. Nem tudom a Samsung rendszerén meg lehet-e oldani, nekem most OP6-on be van állítva, hogy vissza hosszan nyomva lezárja a képernyőt, home gomb hosszan lehúzza az értesítéseket, így alig kell fentre nyúlkálni, akkor meg csak plusz hasznos képernyő lesz arrafelé, nem kényelmetlenség :)

(#24) saby97

saby97
(tag)

...és ha az csak a kamerának akarnak lyukat vágni, miért nem csinálnak olyan modelt, amin nincs előlapi kamera?
Arc vagy írisz alapú azonosításon kívül nem hinném, hogy sűrűn használatos, ha a szelfimániásokat nem vesszük figyelembe.
Valószínű lenne vevőréteg.

(#25) T_chris válasza sheratan (#23) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

S9+

A nagy tudású uraknak felhívnám a figyelmét arra, hogy a Windows ugyan sok mindenre nagyon jó, de Linuxnak speciel nagyon szar. by:csfeco

(#26) T_chris válasza <Adamsky> (#20) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Jut eszembe, az összehajtós kijelzők hozni fognak képarányforradalmat is.
A Samsung most a 18:9-et tolja, de ez ketté nyitva kb 18:20 lesz hiszen a hajtási íven is van belül kijelző.
Vagy az alapkijelző lesz szokatlan arányú majd, hogy kinyitva legyen megszokott...

A nagy tudású uraknak felhívnám a figyelmét arra, hogy a Windows ugyan sok mindenre nagyon jó, de Linuxnak speciel nagyon szar. by:csfeco

(#27) Blizzardking

Blizzardking
(őstag)

Hogy a f@szba vették át Darwin díjas divattervezők az uralmat a teljes iparág felett..?!? :F
Nagyon súlyos döntést kéne hozni az e-jobbágyoknak, lehet bele is halnának. így szól: "idén nem veszek telót". Ennek lenne üzenete. Csak hát akkor hogyan definiálná önmagát egy hosszú évig egy elavult telefonnal?? Mit szólnának a haverok? Mi történne"bizonyos körökben"? Mit csinálna elalvás előtt? Nagyon súlyos problémák ezek, egyszerűen valami legújabb KELL és KÉSZ. Akkor is ha egy nagy rakat fos, és a tavalyi gép minden ízében jobb volt. De az már elavult, mert ezen lesz páj meg 15%-kal gyorsabb lesz a teljesen felesleges tartományban. Meg tovább kapja a frissítéseket, ami mint tudjuk felér a friss hegyilevegővel, anélkül nincs élet a bolygón. Ezért mindenki önmaga ellen szavaz, hazudva magának, félrevezetve a gyártókat, akik azt hiszik hogy kurva királyok voltak idén is. És folytatják a baromságokat, büszkén és délcegen. De hát hogyan voksoljunk elvek mentén, ha egyszer a fake identitástudatunk a tét? Meg (és most jön a legveszedelmesebb emberi tulajdonság a világon) úgyis meggyőzzük magunkat, hogy jó az nekünk, hisz egyrészt egy valag pénzünkbe került, másrészt úgyse gyárt senki olyat ami nekünk kéne, hát akkor barátkozzunk össze ezzel a lyukas kijelzős, mini aksis, notchos, idomtalan képarányú, jack nélküli, elöl hátul üveg kis hányadékkal, és képzeljük azt, hogy a piac diktál, mi vagyunk a tápláléklánc csúcsán, és a gyártó/szolgáltató értünk van. :C

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#28) <Adamsky> válasza sheratan (#23) üzenetére

<Adamsky>
(PH! kedvence)

"... így alig kell fentre nyúlkálni ... " - a nyúlkálás egy dolog (erre tényleg vannak már egész jó megoldások). A másik probléma úgymond használaton kívül jelentkezik. Az ilyen "hosszított" mobilok kisebb zsebből kilógnak, sok esetben leülni is csak úgy lehet, ha az ember kiveszi a zsebéből (ld. a felhasználók 90%, mert rohadt egyébként kényelmetlen). Sajnos vitázhatunk mi itt, ütköztethetünk érveket, de a gyártók már rég elfelejtették az ergonómia kifejezést (ha ismerték egyáltalán valaha)

(#29) ollie válasza Obyboy (#6) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Ez mindkét irányba átlátszó. Nem örülnél, ha a kijelző mögött a telefon belsejét is látnád. Másrészt ritkán vannak a pixelek, elég csúnya lenne mobilméretben, ahol közelről nézed. A csak egy irányba átlátszó kijelző gyártása nagyobb feladat, mint gondolnád.

[ Szerkesztve ]

(#30) sheratan válasza <Adamsky> (#28) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Mondjuk ilyen problémám még OP6-tal sem nagyon van, hogy kilógna zsebből :N Oké, nem hordok öltönyt, annál el tudom képzelni, hogy az ilyen dísznek való kis zsebekből kilógna, de átlagos farmer, kordbársony és hasonló nadrágoknál nem nagyon van ebből probléma :) Leülni is simán lehet a legtöbbnél.
Nem gondolnám ezt nagyon vitának, csak tapasztalatcsere inkább. Azért az emberek jelentős része manapság elég jól megoldja a méret problémát.

(#31) fanderbit

fanderbit
(újonc)

Szerintem ez marketing stratégia része, ha kényelmetlen kiveszed, ha kiveszed szemelőtt van, ha szemelőtt van babrálod, ha babrálod használod stb stb... Ki van ez találva. Nem az a cél, hogy élvezd a terméket, hanem, hogy fogyaszd. A kettőnek van metszete, de nem teljes az átfedés. De lehet csak a konteók szólnak belőlem 😁

(#32) arn válasza SkyLine3000 (#16) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Az apple tobbnyire vmit masol - ezt sem ok talaltak ki, csak miutan az apple is hasznalta, onnantol lett kivanatos a ficsor. Ha nem hasznalja, sose lesz az.

[ Szerkesztve ]

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#33) arn

arn
(PH! nagyúr)

Amugy ha lenne egy kis eszuk, csinalnanak egy szigetet alul ujjlenyomatolvasonak, aztan erre zsufolnak az osszes szenzort.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#34) chapo válasza arn (#33) üzenetére

chapo
(tag)

Annak se lenne túlzottan értelme - a felső bevágás két oldalán elférnek az ért. ikonok, ergo meg lehet magyarázni, hogy van értelme, még ha alig több a 0-nál. Alulra viszont mi kerülne a két hülye ficakba? max egykét navi-gomb. De akkor már minek az alsó noccs -> és vissza is jutottunk a fizikai alsó gombokhoz :DDD

Egyébként még most is az a véleményem, hogy ez a noccs-őrület valami gyalázat, eszméletlen gagyi hülyeség. Oldják meg, hogy minden elférjen a kijelző alatt, addig meg ne bohóckodjanak ilyen pitiáner marhaságokkal...
Egy mate 10 pro, s8/9 szintű alsó/felső kávába meg szerintem senki nem hal bele, persze akkor nem lehet ráírni a kijelzőre, hogy 0,1'-al nagyobb (ami egyébként nettó hazugság, teljes képernyős tartalmaknál... nem folytatom) :(

[ Szerkesztve ]

(#35) Tidzsimon válasza pusszycat (#8) üzenetére

Tidzsimon
(őstag)

Mert nem lehetne kirakarni feketével azt a részt ahol nem kell atlatszania. :). Mint pl az ujjkenyomat olvasonal

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#36) ZavaBalazs válasza sheratan (#23) üzenetére

ZavaBalazs
(őstag)

samu launcherben beállítható, hogy csak felfelé húzásra jöjjön elő az app drawer, lefelé meg az értesítés. aztán húzni húzhatod bárhonnan, most kipróbáltam, még a nav sávon is megy. :D
képernyő lezárásra hirtelen nem tudok ilyen trükköt, amikor játszottam a MS launcherével, abban volt duplakoppra zárás, de az igazából annyira nem izgat, elérem a rendes gombot is (sima s8)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#37) <Adamsky> válasza sheratan (#30) üzenetére

<Adamsky>
(PH! kedvence)

" ... az emberek jelentős része manapság elég jól megoldja a méret problémát ... "

Pont ez az! Nem jobb lenne, ha nem is lenne? Egy hordozható eszköznek olyannak kéne lennie (idealizált helyzet), hogy észre se vedd, hogy nálad van. Ehhez képest lassan a ember van az ilyen készülékekért és nem fordítva. A marketing sikeresen beszugerálta, hogy sikeres ember nem lehetsz, ha a tartalmat nem óriás kijelzőn, nem sztereóban (ami önmagában vicc) és nem azonnal fogyasztod el. Szóval az ember napi 8+ órában cipel magával egy kisebb TV-t, hogy ha befut a nap cicás videója, akkor azt elsők között nézhesse meg, kommentálja és/vagy oszthassa tovább.

(#38) sheratan válasza <Adamsky> (#37) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Jó, rosszul fogalmaztam: a legtöbb embernek nem jelent igazán problémát a méret. Illetve nem érdekli annyira, hogy problémát csináljon belőle.
Egyszerűen arról van szó, hogy tartalomfogyasztásra jobb a nagyobb kijelző. Nem csak a cicás videók miatt, de persze ez a sarkítás is igaz adott esetben.

[ Szerkesztve ]

(#39) skitter válasza saby97 (#24) üzenetére

skitter
(senior tag)

Olyan, hogy videohívás? :U

Az ember már nyugodtan idegeskedni se tud.

(#40) judas13 válasza Rothmanakos (#1) üzenetére

judas13
(őstag)

Bueno Noches! :)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz." TWD. iPhone 6S

(#41) no1boy

no1boy
(újonc)

Egyébként a notch-ot nem az Essential phone hozta el hozzánk? *-)

(#42) hunfatal

hunfatal
(PH! félisten)

Valaki magyarázza már el, hogy ez amúgy mi a búbánatos f*szra jó?

Nincs káva, szuper. Cserébe teljesen hasztalan a kijelző a képernyő tetején, mert az értesítési ikonok nem férnek el rendesen a kivágás miatt (vagy épp az óra, vagy, ami oda esik).

http://goo.gl/gd6Zi5

(#43) <Adamsky> válasza hunfatal (#42) üzenetére

<Adamsky>
(PH! kedvence)

Korábban már valahol írtam, de szerény véleményem szerint erre azért van "szükség", hogy a konzumidiótákat és a sok Vér Pistikét lehessen mivel etetni. Nézd, ez milyen cool, sokkal másabb (máshogy sz@r), mint a tavalyi vagy tavaly előtti. Vagyis itt - logikus - magyarázatot nem szabad keresni.

(#44) amoartus válasza Silenc3Hun (#3) üzenetére

amoartus
(újonc)

Teljesen egyetértek. Nem fogom fel, h miért jó ez az egész őrület. A csúszkás meg motorikus készülékek (pl. Xiaomi Mi Mix 3, Oppo Find X) könnyebben sérülnek, a notchosak meg esztétikátlanok. Miért nem jó, ha van egy kis káva a készüléken? Legalább oldalra fektetve normálisan meg tudom fogni a telefont...

(#45) Broody válasza Silenc3Hun (#3) üzenetére

Broody
(újonc)

Szerintem az egész csak megszokás kérdése. Ha előbb lett volna noccsos kijelző mint káva, akkor a káva lenne az amit mindenki utál. Mellesleg, ha egy idő után minden telefon ugyan úgy nézne ki, akkor lehet, hogy egyes emberek (vagy talán igen sokan) nem találnák meg a nekik esztétikailag tetsző variánst. Szerintem kell ez a fajta diverzitás és vonal a piacnak.

[ Szerkesztve ]

(#46) chapo válasza Broody (#45) üzenetére

chapo
(tag)

Hát azért józan ésszel belátható, hogy egy négyszög kijelző sokkal praktikusabb, mint egy amorf formájú, nem kell ehhez agysebésznek lenni. Akik most hánynak a noccstól, azok akkor is ugyanígy tennének, ha azt találták volna fel előbb, és megváltás lenne nekik, amikor végre eljönnek a normális négyszög-kijelzők. (én egyébként még az idióta lekerekített kijelzőszélektől is ki tudom tépni a szemöldököm...)

A másik meg: persze, jó a változatosság, nehogy már négyszög kijelző köré ne lehessen változatos készülékeket alkotni.+már marha erősen átestek a ló túloldalára: szinte nem lehet most normális formájú kijelzővel szerelt kütyüt kapni, mindenhol ez a baromság dübörög.

(#47) <Adamsky>

<Adamsky>
(PH! kedvence)

Hölgyeim, uraim! Újabb szintet léptünk.
Még az első notch-os kézsülékek megjelenésekor trollkodtam a dupla notch-al ...
... le kellett volna védeni, most gazdag lennék. :(((

(#48) Blizzardking válasza <Adamsky> (#47) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Lassan szabványban kéne rögzíteni, hogy a képátlót melyik saroktól melyik sarokig mérik. :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#49) T_chris válasza <Adamsky> (#47) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Neeeee...... :D Wazzzz....:)

(#50) amoartus válasza Broody (#45) üzenetére

amoartus
(újonc)

Abból a szempontból biztos, hogy rengetegen veszik a notch-os telefonokat. :DD
Bár van egy olyan érzésem, hogy akit annyira nem érdekel a telefonok világa, csupán 1 jól működő, elérhető árú készüléket szeretne magának, amit pötyöghet, olyan mindegy lesz neki, hogy van-e rajta notch vagy nincs.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.