Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66

    őstag

    Mondjuk azt sose értettem, hogy egyesek minek írogatnak marhaságokat egy fórumba úgy, hogy
    1, el se olvassa a cikket, aminek a témájához hozzászól
    2, meg sem nézi, hogy ez most mi, hanem beugrik neki valami lesajnáló marhaság és már írja is.
    3, ki sem próbálja
    Na mindegy.
    Én vettem a fáradtságot és letöltöttem, mert az utóbbi napok eseményei hatására próbálom magamat (és a nemhuawei telefonomat) függetleníteni a bármikorlekapcsollakvazze guglitól.
    Tehát letöltöttem, telepítettem. Semmivel nem kér több hozzáférést mint a gugli. Az Aptoid alkalmazásba belépve azt látom, hogy a telefonomra letöltött 87 alkalmazás közül 13 db-nak van frissebb verziója. Hm... pedig automatikus frissítésre van beállítva a gugli áruház, amely ma is frissített eg-két alkalmazást...
    A 13 alkalmazás frissítését elindítottam, közben email jön gugliéktól, hogy biztonsági figyelmeztetés, mert az Aptoid hozzáférést kapott a gugli fiókomhoz. Kösz, hogy szóltál, tudok róla, én adtam neki engedélyt, és ha beválik te leszel letiltva, mint biztonsági veszélyforrás .....(hehe, ezen a telefonon ez is megtehető, de az nem az Aptoid miatt van).
    A felépítése, logikája más mint a play áruházé, látszik, hogy nem angolszász, hanem latin eredetű, mert már az első oldalon is vannak spanyolos csengésű appnevek.
    A működése kicsit komótosabb mint a play áruházé, de hát ez nem a gigagugli. a letöltések melletti számok is jóval kisebbek, de hát nekik nem kétmilliárd regisztrált felhasználójuk van....hozzáteszem a guglinak se sokáig lesz annyi.
    Az app választékról annyit, hogy pl. a Bryton márkájú kerékpárcomputerem alkalmazása is megtalálható benne, pedig ez nem egy kimondott tömegigény. Szóval ami alkalmazásokat eddig használtam, az mind megtalálható benne, frissülni fognak. És a választékot elnézve ha a későbbiekben újabb alkalmazásra lenne igényem, szerintem arra is fogok megfelelőt találni itt. Biztos, hogy a megfelelő appot nem 4000 hasonló féléből, hanem 50 féléből tudom kiválasztani, de ezt nem igazán érzem hátránynak.
    A gondolkodás nélkül aggódóknak akik azt hiszik, hogy google alkalmazásokon kívül semmi mással nem működik a telefon:
    play áruház > Aptoid
    gmail > Bluemail, Outlook
    gmapps > Here, Waze, Tomtom, iGo, Sygic.
    chrome > Opera, Opera mini, Firefox
    Összegezve:
    Viszlát play!...Illetve dehogy viszlát...azt hiszem sokáig nem fogunk találkozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák