Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tobal

    tag

    Nekem az a véleményem, hogy az Apple egy jó, innovatív vállalat... volt. Az Apple II géppel tényleg egy olyan cuccot tettek le az asztalra, ami igazán jó volt, használhatóságban, hackelhetőségben, multimédiás képességekben megvert bármilyen akkori gépet (bár az távolról sem igaz, hogy ez volt az első személyi számítógép... az első személyi számítógépen csak ledek és kapcsolók voltak, és köze nem volt az Apple-höz).
    Az Apple-nek ez volt az utolsó innovatív terméke. Utána, az igazi amerikai mentalitáshoz hűen, mindent csak elloptak és újrafelhasználtak, majd eladták kétszeres áron, mint a saját innovatív termékük, és kígyót békát kiabáltak még azokra is, akiktől ellopták a cuccot. Undorító az üzletpolitikájuk, a gépeik meg még inkább. Emlékszem arra a Mac-re, ami úgy nézett ki mint egy strand-labda, és az volt benne az innováció, hogy többféle színben is meg lehetett vásárolni. Nevetséges.
    Az Apple jelmondata a "think different", pedig pont ennek az ellenkezője igaz. A céljuk az, hogy mindenki ugyanúgy gondolkozzon. A termékeik arról szólnak, hogy megmondják a felhasználónak, hogy neki mi a jó, semmiféle teret nem hagyva a különbözésnek. A gépeik teljesen zártak, a felhasználó egyáltalán nem lehet ura a saját gépének, és ez megakadályozza abban, hogy ő maga kreatívan használja a gépet.
    Ma már még annyiban se különbözik a Mac a PC-től, mint régen. A PPC proci helyett belekerült egy intel chip (csak hogy lehessen rajta windows-t futtatni - LOL), az OS X-et meg Unix alapokra helyezték, de persze teljesen átalakították, hogy a Unix egyetlen előnye se maradjon meg benne.
    Annyit viszont tényleg el kell ismerni, hogy a gépeik használhatóak, bolondbiztosak, sokkal stabilabbak, mint egy windows, sőt még néhány linux rendszernél is. Ez pedig azért van így, mert a szoftvert is és a hardvert is ők csinálják, így mivel a hardver teljesen zárt, és nem lehetnek kompatibilitási problémák, a szoftvert sokkal jobban tudják optimalizálni. A másik oka ennek, hogy a felhasználót hülyének nézik, bezárják egy ketrecbe, ahonnan sehogy sem tud szabadulni, és csak azt csinálhat a gépen, amit Az Nagy Jobs Urunk megenged neki.

    [ Szerkesztve ]

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz tobal #283 üzenetére

    Hát ja az Apple a legjobb példája a nyugati kapitalista üzletpolitikának.
    Mindent levédetünk még azt is amit nem mi találtunk ki mert ugye vissza nem ellenőrzik a szabadalmi hivatalban és kész lehet perelni ezerrel:D
    Csak azt felejtik el hogy egy ilyen per több évig is eltarthat ennyi idő alatt a piac meg már rég tovább haladt. Szóval még ha el is érik hogy a kritizált terméket betiltsák addigra az már úgy is elavult régi kacat lesz ami a kutyának sem kell ;]

    Bár nem kétlem az Apple is le tett pár dolgot az asztalra. Például az Iphone-t ezzel egy nagy trendet teremtett az érintő képernyős mobilok korát.
    Persze előtte is léteztek ilyen készülékek igaz inkább csak a PDA szegmensben.
    Ma meg már ott tartunk hogy elavultnak tekinthető az Iphone jó lenne ha dobbantanának valami újat. Persze az elavultságot én speciel az egyéb funkciók hiányára értem mint pl.: normális GPS, kamera stb..
    De hát amíg az emberek megveszik a minden évben megjelenő új készüléket amin habár végeztek némi ráncfelvarrást, de még is csak kiábrándító.
    A többi gyártónak jóval komolyabb és élhetőbb készülékeik vannak ezt kéne belátniuk és mutatni valami újat.
    De mivel nagy a fan táboruk és mondhatjuk azt is hogy egy fajta státuszszimbólum lett ma már úgy is megfogják venni :DDD

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Karma

    félisten

    válasz tobal #283 üzenetére

    "Az Apple-nek ez volt az utolsó innovatív terméke. Utána, az igazi amerikai mentalitáshoz hűen, mindent csak elloptak és újrafelhasználtak..."

    Nézz utána a szótárban, mit is jelent az innováció.

    Innentől kezdve megy a mélyrepülés...

    "A gépeik teljesen zártak, a felhasználó egyáltalán nem lehet ura a saját gépének, és ez megakadályozza abban, hogy ő maga kreatívan használja a gépet."

    Ezt a sületlenséget honnan szedted?

    "de persze teljesen átalakították, hogy a Unix egyetlen előnye se maradjon meg benne."

    Meg ezt?

    "A másik oka ennek, hogy a felhasználót hülyének nézik, bezárják egy ketrecbe, ahonnan sehogy sem tud szabadulni, és csak azt csinálhat a gépen, amit Az Nagy Jobs Urunk megenged neki."

    Meg ezt? Ez már tényleg fájdalmas.

    “All nothings are not equal.”

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Karma #285 üzenetére

    Most van éppen előttem egy MacBOOK Pro 13,3". Na most, csak egy két fájdalmas pont a sok közül. Ha picit jobban megnyomom kézzel a képernyő hátlapját játom az LCD-n az újam "Bizsergését", Az enter gomb, igen kicsi, nem is értem miért nevezném, de nem ergonómikus. A Tapipad feleslgesen nagy, mondhatni már-már zavaróan nagy, minek, ekkora?
    A Unix/Linux-hoz képest más működésű terminalparancsok, ugyan az alapok azonosak de ezen felül semmi. És semmilyen nagy innovatív dolgot nem veszek észre benne, amiről itt beszéltek.
    Pontosan annyira melegszik, 5400-as merevlemezzel, mint az én 1,5 éves ThinkPad-om 7200-el.
    A MACOSX-et erősen szokni kell. Szóval egy hatalmas baromság, hogy feltelepíted és használod, persze ennyi erővel ez egy Grafikus rendszerrel megáldott Debianra pont ennyire igaz. Kérdezz nyugodtan, ha valami kérdésed van itt van előttem ez a 350 000 Ft-os csoda egy év jótállással.

    Na egy biztos a letisztult Forma igaz, ez tény. De ezen felül semmi, soha oda nem adnám a thinkpad-ot ezért a látszattermékért.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • tobal

    tag

    válasz Karma #285 üzenetére

    ""de persze teljesen átalakították, hogy a Unix egyetlen előnye se maradjon meg benne."

    Ezt a sületlenséget honnan szedted?"

    Ezt történetesen Mac-en dolgozó és fejlesztő kollégáimtól.

    A többire meg mondok egy példát. Tegyük fel, hogy szeretnék csinálni egy kártyát, amivel a gépemet akarom kibővíteni, legyen annak a funkciója akármi. Ezt egy PC-vel minden további nélkül meg tudom tenni, mert azon van PCI foglalat, ami arra való, hogy a gép bővíthető legyen. Hogyan csinálom meg ezt egy Mac-el, amin semmi hasonló nincs? (az USB vagy hasonló csatlakozók nem ilyenek, mert a gépet akarom kibővíteni, nem csak perifériát hozzácsatolni)

    És még mielőtt belekötnél, a PCI nyílt szabvány: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Karma

    félisten

    válasz tobal #287 üzenetére

    1) Ha ilyen ingerenciád van, hogy azonnal PCI kártyát szeretnél csinálni, vagy vegyél Mac Pro-t, vagy vegyél sima PC-t. Ez azért messze nem a "felhasználó nem tehet semmit, be van zárva brühühü" kategória :U. Csinálj ExpressCardos hardvert, ha az USB-hez nem füllik a fogad.

    2) Nem tudom egy OSX-en futó bash shell ill. Unix környezet (ami nem mellesleg hivatalosan is Unix, nem csak Unix-like mint az átlag Linux) miben különbözik egy Linuxostól. Alamuszival karöltve felvilágosíthatnátok.

    3) alamuszi: Érdekes, amióta megvan az MBP-m, minden más touchpadot nevetségesen kicsinek és kezelhetetlennek találok. Azért a gesture-ök ütnek. Az összes többi rinyád mind személyes preferencia kérdése - nem szereted az international MacBook billentyűzetet? Vegyél mást. Az egyetlen, ami a kezemben volt és tényleg jó volt, az a Lenovo/IBM UltraNavja.

    De ha nem értenék az OSX-hez (ami azért n+1 év alatt érdekes lenne) se valószínű hogy Hozzád rohannék tanácsért.

    Ja és még valami: ThinkPadről váltottam, és még mindig nem bántam meg. Emellett nekem ez egy eszköz, nem kegyeleti tárgy.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Karma #288 üzenetére

    OK. A munkaeszközt, hagyjuk, mert, ha ezzel a szürke cuccal napi 20 órát dolgoznék, olyan körülmények között, mint a ThinkPad-el, akkor bizony egy rakás szemét lenne fél év múlva. De persze. Ja és akkor, hogy bővüljön a sor. a kurzorok kicsit szerencsétlenül vannak elhelyezve.
    Most adtam ki egy ls -l parancsot a gyökérben, és azért mondd valamit aki azt mondja, hogy átalakították, ezt a rendszert. ezek melyik eredeti Unixban vannak benne, a gyökérben?
    mach_kernel
    cores
    Network
    Library
    net

    stb, stb, egyikben sem. A másik, hogy én találkoztam , HP-UX-el, Solarissal, amiknek valóban sokkal több közük van a Unix-hoz mint ennek.
    Azt senki nem vitatja, hogy ez egy Unixkódot tartalmazó Unix alapú rendszer, De a könyvtárszerkezete, parancsai távol állnak egy törzsgyökeres Unix rendszertől az is biztos. Vagy megfele a 03-as unix szabványnak.
    Nem rossz, de nagyon furcsa.

    "Az összes többi rinyád mind személyes preferencia kérdése - nem szereted az international MacBook billentyűzetet? Vegyél mást."

    Ez az igazi Mac hozzáállás, ha nem vagy a barátom, akkor az ellenségem, középút nincs. Ez nem referencia kérdése, hanem annak, hogy ez egy adott árú termék, a legalapvető szolgáltatással. Az meghogy a Mac-nél ez nem szokás, na ez a szegénységi bizonyítványa ennek a terméknek. (ennyi pénzért illene a 3 év gari, és a next business day szolgáltatás, minimum)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Karma

    félisten

    válasz alamuszi #289 üzenetére

    No egy utolsó üzenet, mert én itt abbahagyom az értelmetlen veszekedést.
    Nem vagyok az ellenséged, részemről teljesen mindegy, mivel nyomulsz.
    Csak a tények ferdítéséért vagyok baromi háklis, de feladom tényleg.

    Azért nem Unix, mert a NextSTEP könyvtárak is ott vannak? Az nem tűnt fel, hogy körülötte ott az usr, var és a többi Unix könyvtár is? Ettől függetlenül nagyon blőd indoklás-kísérlet.

    A UNIX 03 szabványnak megfelelést nem az Apple találta ki.

    Még egyetlen parancsot nem sikerült mondanod, ami nem Unix-osan működik.
    Remélem izzik a Google hogy találj valami fogást.

    Apropó, a szó amit keresel (és használtam): preferencia.
    Nekem ezért a pénzért azt nyújtja, amire szükségem van. Neked nem.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

  • tobal

    tag

    válasz Karma #288 üzenetére

    "vagy vegyél Mac Pro-t, vagy vegyél sima PC-t"

    Igazad van, inkább veszek PC-t, minthogy kifizessek sokkal többet azért, hogy valóban az enyém legyen a gép (mert én csak azt érzem az enyémnek, amit úgy és arra használhatok, ahogyan akarok).
    De sajnos az is tény, hogy a hardvereknek ez a teljes zártsága nem csak az Apple-re jellemző, hanem szinte minden hardvergyártóra (csak az Apple-re fokozottabban). Sajnos elmúltak már azok az idők, amikor pl. az IBM kiadta a gépének teljes kapcsolási rajzát.

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Karma #290 üzenetére

    Én sem vagyok a Te ellenséged, nagyon jól ismerem a MacOSX történetét, tudom, hogy a Unix megfelelőgi tanusítványikat nem az Apple adja ki. Csak arra próbáltam rávilágítani, amit Te is leírtál, hogy nem mindenkinek megoldás ez a Termék, holott, nagyon sokan ezt próbállják elmondani. Nem rólad beszélek.

    pl: parancs: system_profiler
    a sbin, usr stb könyvtárak megtalálhatóak a Linux-okban is pedig, azok nem Unix rendszerek, csak úgy működik, mint a Unix.

    Akkor erről ennyit.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • bolondember

    MODERÁTOR

    egy "kicsit" takarítottam.

    MINDENKI olvassa el a hírt, és ENNEK megfelelően kommenteljen. Aki újabb flamewarba kezd, az megy pihenőre.

    Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

  • zolomon17

    senior tag

    Az Apple tényleg nagyot villantott az iPhone-nal, de most már észre kellene venni, hogy a többi gyártó jön föl, mint a talajvíz és elég sokszor durván oda is vág nekik :(

    Attól igazán szánalmas szerintem ez a vergődés, mert ahelyett, hogy megpróbálnák kifogni a szelet a HTC vitorlájából egy atomdurva, tényleg minden fronton felhasználóbarát és tökéletes géppel (mert minden lehetőségük adott!!!), inkább leállnak nyavajogni, hogy "loptatok" - holott csak a tajvaniak figyelnek, hogy mit mondanak a vásárlók és abba az irányba haladnak, amit a piac elvár (mennyi idő volt pl. mire átálltak a teljesen szabványos csatlakozókra? 1 modellciklus?)

    Egy HTC Touch Diamond2 tulaj.

    Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

  • Mappa

    addikt

    válasz zolomon17 #294 üzenetére

    hát persze mert félnek :U,hogy lehet őket szorongatni ..a legjobb védekezés a támadás ;]

    nem kötelező megadni

  • Komplikato

    veterán

    válasz t72killer #64 üzenetére

    "Amúgy multitouch van a WP7-ben is, ez nem zavarja az apple-t"
    Tessék megnézni a Wikipedian a Multitouch-nál, hogy ki(k) és mikor fejlesztették :)
    Elég gáz lenne ha zavarná az Applet ... még bőven az első Mac megjelenésén dolgoztak akkor.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Komplikato #296 üzenetére

    "Tessék megnézni a Wikipedian a Multitouch-nál, hogy ki(k) és mikor fejlesztették
    Elég gáz lenne ha zavarná az Applet ... még bőven az első Mac megjelenésén dolgoztak akkor."

    Jaja a MIcrosoft már az MS-DOS 1.0-nál a multitouch-on dolgozott. :)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Psychonaut

    addikt

    válasz Ulkesh #297 üzenetére

    Nem éppen a Microsoft dolgozott rajta, de multitouch már '91-ben is létezett.

  • sirszevenap

    őstag

    válasz 8nemesis8 #40 üzenetére

    Visszapereli :D Fel lép ellenük... :K Nem tudja már hol tart az Apple... Én napokba váltottam a konkurenciára ( HTC ) ... kicsit fura... de akkor sem gazdagítom tovább Jobs barátunkat... :)) :(

    Bankkártyával? Hát persze!

  • alamuszi

    senior tag

    válasz sirszevenap #299 üzenetére

    Te nem hiszel a great, beautiful, phenomenal... Dologban. Kezdenek felkelni az emberek a mély altatásból végre... :D

    (#296) Komplikato:

    Ugyan ebből a topikból kiderült, hogy az Apple volt majdnemhogy a Main Frame-k úttörője is :D, vagy a Unix-é :DDD, (sajnos kitörölték, nem is értem miért :DD ) de a Multi Touch, az nem ment nekik. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • llaszlo

    veterán

    válasz alamuszi #286 üzenetére

    Tudom már több, mint egy éves hsz-re válaszolok, de

    Ha az apple megoldásai olyan szarok és nincs innováció (legalábbis te ezt állítottad) akkor miért másolja egyre több cég???

    Most itt konkrétan:
    - Beépített akku
    - billentyűzet
    - nagy touchpad
    - a portok egy (jobb) oldalra kerültek (igaz a maceknél ez fordítva van)
    - slot in-es DVD meghajtó
    - stb

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák