Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szena67

    csendes tag

    válasz pali1228 #48 üzenetére

    U11+ frissítést felraktam. Szerintem gyors és minden ok vele, nem találkoztam buggal. Nekem egy spec, gyartónak nem falróható bajom van, hogy én az régi htc sense input keybordot használom, mert ez a legjobb virtuális billentyűzet, amit valaha használatmam érzékeny, nem téveszt, stb. ami kb. Nougat-ig volt benne a romokban, utána jött a Google által nyomott Touchpal ami nem olyan jó. Visszaraktam Oreo alatt gond nélkül működött ez az ősrégi app. Működik Pite alatt is, csak a felső karaktersornál, ha ékezetes karaktert akarsz írni, akkor a választéknak csak az alja látszik valszeg a Pite megváltozott ikonjai, értesítő sáv mérete miatt. Szóval érzésre picit fickósabb a pite, designban nekem egy picit visszalépés, de az a gogli alaprendszer és nem a htc miatt van. Szóval gyors, megbízható, türelmesen ki kell várni azt az egyébként 1-2 percet frissítés közben nem kell parázni, nincs gond vele. De, ha exra biztosra akarsz menni, akkor várd meg, amíg esetleg az xda-developers.com forumán írogatnak róla.

    Nekem hp hw6515 (htc), t-mobile mda vario II (htc) a touch diamonddal csak egy bajom volt, hogy Thaiföldön ellopták. Biztos, mert szar volt. Utánna jött egy Sampon "csúcsmodell", azt falhoz vágtam, miután a programozott halál pont 2 év után következett be nagyjából minden felhasználónál egyszerre. Gondolom a belső ólommentes forrasztások ötvözetei úgy voltak "termék élettartam tervezve", hogy 2 év után szarjanak be. Ez a sim kártya fel/nem ismerésében nyilvánult meg. Nem véletlen, hogy az autó- és hadiiparban máig nem használják az ólommentes technológiát. Utána LG, ami abban az időben a leggyorsabb teló volt, azt is nagyon kedveltem máig megvan és működik, aztán visszajöttek a htc modellek, de már fém kivitelben, ami szerintem egy óriási minőségi ugrás volt a korábbi polikarbonát szappantartókhoz képest.

  • Szena67

    csendes tag

    válasz joey04 #49 üzenetére

    IBM, HP, Intel ma miből él, ha nem a múltjából. Ők sem találták el mindig a megfelelő irányt, voltak mellényúlásaik jócskán. HTC majd megtalálja az irányt, hogy ez a saját márkás telefonok elfelejtése lesz és más termékek felé fordulnak, azt majd kitalálják.

  • Integrale

    veterán

    válasz pali1228 #48 üzenetére

    Telepítsd nyugodtan.
    Üzemidő így pár nap használat után, szerintem jobb, 7-8 óra képernyőidőt tud. A rendszer kicsit pattogósabb. Bugot még nem találtam, azt leszámítva, hogy undorítóak ezek a kerek ikonok az értesítési panelen, illetve, hogy a kerek ikonok is egy kerek keretben vannak. Utóbbi nem HTC hiba, sajnos a 8.1-től Android része ez az igénytelenség.


    (volt One X-em, szerintem egy foskupac volt, ahogy a Sensation és leszármazottai is) Diamondból volt kettő, annak a gombjaival voltak gondok, cserélték garanciában. Hero jó volt, de az akkori Androidtól a rosszullét kerülgetett, Desire képernyője lilult, AMOLED-ess variáció sajátossága. Egyik M7-emnek lilult a kamerája, másik hibátlan volt, M8-nak az akksija 2 éves korára elég gyenge lett. 10 nagyszerű volt 7-tel, 8-as frissítés hazavágta az üzemidőt (nálam). U11+ szintén remek.

    Mindig elkanyarodom HTC-ről (Samsung, Nokia, Motorola, Sony irányba), de valahogy csak ez esik kézre, és ezzel kell a legkevesebbet szöszölnöm dobozból kivéve.

    Viszont mindegyiknek megvolt a maga előnye. Samsung garanciális hozzáállása példa értékű, Motorola a frissítéseivel szintén.

    Kár rugózni ezen, főleg acsarkodni.

    "Bad reklám is reklám too"

  • Szena67

    csendes tag

    válasz Szena67 #51 üzenetére

    Írja is play aruház, hogy ez az app nem kompatibilis a Pitével. Szóval biztos a pite az oka, mert m8 LOS 16.0 (pite) rom is ugyanezt produkálja, tehát gogli átreszelelte a rendszert a régi htc appot meg felváltotta a touchpal.

  • pali1228

    csendes tag

    válasz Szena67 #51 üzenetére

    Köszönöm a válaszod, akkor én is felmerem tenni :D majd keresek egy helyet ahol van gyors wifi, mivel mobilnetről kicsit húzós lenne, aztán leírom én is ha tapasztaltam valami változást / visszalépést.

    Nekem öcsém azt mondta, hogy a mai napig használna One X-et, ha találna értelmes darabot. De igaza is van, a mai napig tökéletesen használható szerintem. Roppant gyors volt akkor is, most is tele van jobbnál jobb rendszerekkel az internet, biztos ki lehet belőle hozni a maximot. A One M8-amat amúgy barátnőmnek adtam kölcsön, hogy leváltsa a bugokkal küszködő Lumia 532-esét, és az M8 5 évesen is tökéletesen, problémamentesen működik, és tényleg gyönyörű, nagyon tetszik neki.

    Viszont azt nem tudtam, hogy anno a HP hw6515 is HTC volt. Ma is tanultam valamit :) A T-mobilos-ról igen, mivel az volt az első Androidos telefon, ugye egy HTC. Nekem Samsung-om sosem volt telefonban, csak tabletben, kettő is, de azokat szerettem, csak hát mivel Super Amoled-es volt a Tab S 8.4-em és összetört, így lemondtam róla, hogy megjavítsam drágábban, mint amennyit ér használtan :( Most is ott fekszik a szekrényemben, ki tudja mi lesz vele, lehet itt is bomlik le, mert nem kell senkinek ;]

    Nézz a szemedbe!

  • mjani1172

    addikt

    válasz nincsnév007 #50 üzenetére

    Csak azt nem értem, kivel vitatkozik szerencsétlen?
    Egy rossz szót nem írtam, sőt még nem is Samsungot használok.

  • Szena67

    csendes tag

    válasz pali1228 #55 üzenetére

    HTC bérgyártóként kezdte. Ha mond valamit még a Compaq IPAQ (PDA) cég és márka, amit később a HP megvett, az összes PDA-jukat a HTC gyártotta, de akkor még nem létezett önálló brandként, csak a driverek árulkodtak a HTC-ről, mint gyártóról. A hp hw6515 volt a világon az első pda telefon gps funkciókkal, mivel vaze, igo még nem létezett egy Aeromap nevezetű magyar fejlesztésű navigációs szoftvert adott hozza a MediaMarkt. Életemben azzal navigáltam először előtte csak PDA-ba dugható külső kártya GPS megoldások léteztek. Persze volt a térképben egy-két hiba akkoriban gogli maps sem létezett, maga a gogli sem létezett még. MDA Vario II pedig a HTC TYTN T-mobile barndelt változat volt. A Gogli a htc-nek köszönheti felemelkedését. És valóban ez első Andriod telók olyan gagyik voltak a winmo után, hogy sokáig vártam mire hajlandó voltam váltani. Linux alapok ide vagy oda egyszerűen a kinézete egy hányás volt az driodnak abban az időben. Így első android telóm egy LG Optimus 2X lett a 2x itt a világ első kétmagos SOC-re utal. Ez gyors volt, mint az állat, de a frissítésére egy évet kellett várni, mivel az NVidia baszakodott a grafikus driverrel.

  • pali1228

    csendes tag

    válasz Szena67 #57 üzenetére

    Erről hallottam én is. Az O2 XDA pocket pc-k is akkor a HTC-hez kötődnek így, azokat ismerem. Nekem pont van egy Optimus 2X-em, abba csak akkut meg üveget kell szereznem, és működik, nem lehet rossz, ahogy elnézem a kijelzője elég szép neki az akkori trendekhez képest. Van pár ilyen régebbi telefonom, meg akarom majd őket csinálni, egyszer még lehet érték is lesz egy-kettő :DD

    Nézz a szemedbe!

  • Szena67

    csendes tag

    válasz pali1228 #58 üzenetére

    Optimus 2X nagyon menő teló volt a maga idejében, szerintem egyszer majd sokat ér, mint ahogy a moto razr v3-ra is csak kamilláztak, ha meglátták. De hw6515-re is csak néztek az ügyfelek, a fogukkal, amikor elővettem és a cerkával jegyzeteltem a képernyőre. Aztán, mikor a oakley o'rokr zenehallgatós/telefonálós napszemcsivel párosítottam, akkor egy ufonauta voltam a jövőből. hp-01 watch pedig a világ egyik első okosórája a maga korában órmótlannak tartották, ma meg menő retro cucc, ha ki akarsz tűnni a tömegből :)

  • #65577472

    törölt tag

    válasz Szena67 #52 üzenetére

    "hogy ez a saját márkás telefonok elfelejtése lesz és más termékek felé fordulnak, azt majd kitalálják"

    A HTC-t a Vive tartja lélegeztetőgépen. Meg persze a tavalyi Google-féle tőkeinjekció. Nem tudnak más termékek felé fordulni, a bérgyártás az egyetlen, amivel profitot realizálhatnak. Ezek tények, a számok és a pénzügyi jelentések ismeretében ezt nehéz lenne megcáfolni.

  • tothl

    addikt

    válasz Szena67 #59 üzenetére

    Nekem is volt Optimus 2x, nagyon jól összerakott masszív készülék volt, szerettem.

  • pali1228

    csendes tag

    Én feltettem a frissítést U11+ független verzióra, viszont van eddig pár bibim vele, amit nem tudom hogy más is felfedezett eddig.

    Az első, és legbosszantóbb, hogy nem tudok menteni új névjegyet a híváslistából, azt írja ki hogy SIM hiba.

    A másik, hogy amikor bekapcsolom a kijelzőt az ujjlenyomatolvasóval, akkor sokszor csak a kijelző háttérvilágítás kapcsol be, a kép nem jön elő, csak ha hozzáérek.

    A harmadik a widgettel van, Poco Launchert használok, de a HTC-s kis méretű óra widget valamiért kifagy, megáll azon az időn, amikor kitettem a kezdőképernyőre.

    A negyedik pedig, az az üzemidő. Valahogy sokkal gyorsabban merül, pedig az akku optimalizálást és az energiatakarékos üzemmódot is bekapcsoltam. Eddig amikor hazaértem még simán maradt 60%-om még, most 32-őn van, ami nagyon gyér.

    +most amikor befejeztem az írást, akkor jutott eszembe, hogy néha kifagynak az appok. Olyan mintha nem reagálna az érintő.

    Remélem azért jön még javítás, mert ez így nem valami jó.

    [ Szerkesztve ]

    Nézz a szemedbe!

Új hozzászólás Aktív témák