Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz wintikek #8 üzenetére

    Tehát akkor csak oda lyukadunk ki, hogy ugynúgy egy kényelmi extra a kocsiban a villamos tükör állítás, mint az elektromos függönyhúzó otthon. Az előbbinek látod értelmét, az utóbbinak nem. Én mindkettőnek látom értelmét, ha megvásárolom őket, mindkettő az én kényelmemet fokozza majd. Nem látok sok különbséget köztük. Ráadásul mindkettővel alkalmanként nagyon rövid időt lehet megspórolni. Meglehetősen jó példa ez szerintem. Sőt! Pont ezért hoztam fel az autó/lakás összehasonlítást, mert úgy gondolom, hogy az emberek rengeteg technikai kütyüt vesznek kényelmi extrának az autójukba, míg a lakásukba sokkal kevéssé. Az okosotthon téma nagyon elhanyagolt napjainkban, pedig már milliószor okosabb az autónk és a mobilunk is, mint az otthonunk, ahol életünk 1-2 harmadát töltjük.

    A villamos függöny és redőnyhúzással egyébként a nagyobb házaknál egész sok időt/energiát lehet spórolni. Továbbá biztonsági előnyökkel is járhat a kényelmi extrán túl.

    A szocializáció hiányára nem hiszem, hogy a kényszerbevásárlás a legjobb megoldás, bár kétségtelenül megoldás lehet. Én pl. szívesebben tölteném a bevásárlással megspórolt időmet egy jó társaságban pl egy kávéházban. Sokkal szívesebben, mint a sorban állva az Aldiban. Persze ha csak azt az alternatívát vázoljuk fel, hogy melyiket csinálom szívesebben: A. Egyedül otthon szorongás öngyilkosságot fontolgatva; B. sorban állás az Aldiban; akkor asszem én is az Aldit választom.

    Egy céleszközbe szerelni egy felesleges RGB világítást tényleg nem technikai fejlődés, ebben egyet értünk. Viszont, ha készül egy eddig csak kézzel elvégezhető munkához egy eszköz (pl. a függöny behúzása munkát helyettem egy célgép végzi el), az szerintem egyértelműen technikai fejlődés.

    Egy talán még egyszerűbb példával élve:

    Krumplipucoló szerszám nélkül késsel kéne szenvednem, sőt, ha a kést sem fogadtam volna el, mint a technikai fejlődés gyümölcsét, akkor pucolhatnám a krumplit a fogammal... Ennek ellenére a mai napig létezik olyan mazochista, aki kést használ a krumplipucoláshoz. Sőt, ennyi milliárd emberből biztos van olyan is a Föld bolygón, aki meggyőződésből használja a fogait erre a célra. Én nem támogatom ezt a fajta rugalmatlanságot. Nem vagyok ettől rossz véleménnyel ezekről az emberekről, csak ha lehetőségem van rá, akkor felhívom a figyelmüket a "krumplipucoló szerszám" előnyeire.

Új hozzászólás Aktív témák