Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz nemlehet #32 üzenetére

    " átlag emberként ránézésre simán több nagyságrenddel felül vagy alul fogod becsülni míg egy markolót vagy irodát nem fogsz 1000x túlértékelni"

    Ez nem mond ellent annak, amit írtam:

    "egy dolog árát az tudja hitelt érdemlően megbecsülni, aki kellő mennyiségű információval rendelkezik és ért az adott területhez"

    Az emberek azért tudják pontosabban megbecsülni egy markológép vagy irodaház árát, mert több információval rendelkeznek arról, hogy mennyibe kerül egy jármű, vagy egy ingatlan. Ugyanígy, aki járt már aukción és vett már műtárgyat, az nem fogja egy random kép árát ezerszeresen túlértékelni, mert már van némi fogalma a piacról.

    " az általad felhozott műkincs mint valós érték kicsit sem valós érték, ahogy mások is pedzegették pont csak a marketingtől és a humbugtól lesz értékes"

    Egy műkincs attól értékes, hogy kiállta az idő próbáját és hosszú idők óta értéket tulajdonítanak neki. Kezdetben nem tudhatjuk, hogy mely dolgok számítanak átmeneti divatjelenségnek és melyek maradandóak, de minél több idő telik el, annál világosabbá válik, hogy valami önmagában értékes-e az emberek számára, vagy csak azért tartották értékesnek, mert mások is annak tartották.
    Tehát természetesen lehet valaminek magas árat tulajdonítani humbug és marketing alapján, de minél idősebb valami, annál valószínűtlenebb, hogy a marketing és a humbug önmagában elég ahhoz, hogy tartsa is azt az árat.

    Ezért hoztam fel a nyelvet analógiaként. Minél többen beszélnek egy nyelvet minél régebb óta, annál nagyobb az esélye, hogy a jövőben sem fogják elfelejteni.
    Ettől még a haverjaiddal kitalálhatsz saját nyelvet, de sanszos, hogy idővel veletek együtt az is eltűnik a világból. Tehát a nyelv hiába emberek szubjektív döntésein alapul, idővel függetlenné válik az egyes személyektől és elveszik a szubjektív jellege.

    #33 Gargouille:

    "Az árak nagyrészt mesterségesen kitalált (gerjesztett, fel- vagy lenyomott) dolgok. A körülményektől, kínálattól, kereslettől függenek és szélsőséges értékek közt is ugrálnak."

    Kevered a pillanatnyi spekulatív árfolyamot a dolgok valódi értékével, amelyhez a spekulatív árfolyam idővel korrigál. A lufik akkor alakulnak ki, amikor valaminek a spekulatív árfolyama szélsőséges mértékben eltér a valódi értékétől és akkor pukkannak ki, amikor evvel az emberek kritikus tömege kénytelen szembesülni és a piac korrigálja az árfolyamot. Ha pedig valami mögött eleve semmilyen valós érték nincs, akkor nullához korrigál.

    "De ha szerinted bitcoinnak nincs értéke, akkor miért lehet mégis pénzre váltani és vásárolni belőle bármit?"

    Mert spekulatív árfolyama van (nem pedig értéke): azért hajlandóak egyesek pénzt adni érte, mert egy jövőbeni magasabb spekulatív árfolyamban bíznak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák