Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz nuke7 #26 üzenetére

    Anno Abit NF7 amivel kezdtem.
    Barton magos 2500+al, alap órajele 1833Mhz,
    a 3200+ órajele 2200Mhz volt, ezt közel mindegyik példány bírta maximum kicsi feszültség emeléssel, csak az FSB-t kellett 333ról 400Mhz re állítani.
    Az én példányom kényelmesen bírta feszültség emelés nélkül a 2400Mhz-et, feszültség emeléssel 2600Mhz is hiba nélkül ment vele (csak nem győztem lehűteni, pedig eléggé nagy hűtő volt rajta a "kor szellemét" figyelembe véve)... valami olyan példányt fogtam ki ami eszméletlen jól sikerült darab volt. A típus kódja is teljesen más volt mint a többi chippé (nem illett bele a sorozatba, valószínű valami laptopba készült példány lehetett, asztaliként eladva.. a laptopos példányok tudtak ennyit menni többnyire mint az enyém).. azt eladtam a platformot egy Celeron D 2.8-as holmiért egy "vegyes" Asrock alaplappal (DDR1/DDR2 támogatása volt, az volt a fő ok).. De nem volt igazán gyorsabb (csak akkor még hittem az "újabb ram jobb" dologban, és így 2 lépcsőben tudtam ramot cserélni "gyorsabbra").. az AMD-s 754-es platformok meg "drágák" voltak (diák zsebpénzhez).

    A VIA chipsetekkel a fő gond AMD vonalon csak annyi volt, hogy lassabb volt a memóriakezelése mint a kortárs nvidia chipsetes NForce2 lapoknak...
    De annyira, hogy VIA folyamatosan próbálta visszaszerezni az első helyet miután a KT400-al alulmaradt, a KT600 és KT800-ak egyaránt "visszavágások" akartak lenne az első helyért, de sose sikerült...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák