Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz szabi__memo #50 üzenetére

    De a rendes viszonteladóknál általában az ajánlott fogyasztói árcímkét látod lásd fentebb linkelt s20+, vagy egy nagyon picivel alacsonyabb árat (és esetleg akciós árat).
    Most komolyan, szerinted hol kéne a legdrágábbnak lennie, ha nem magánál a Samsungnál? :D

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz holozis_HUN #40 üzenetére

    "Az SoC-ban van a képfeldolgozó egység, a mikrofont kezelő egység, minden, amit csak el tudsz képzelni. És ezekben mind mind jobb van már a tavalyi 800-as szériában, mint a friss 765G-ben."

    Én ezt el is fogadom, de azt írod, hogy:

    "Emiatt is jobb egy Mi10 fotózásban, mint egy Mi Note 10, mert a Note 10-ben S730 van, míg a Mi 10-ben S865... Fejlettebb, erősebb benne a képfeldolgozó egység."

    Egyrészt a teszteket átfutva én nem láttam közöttük ég és föld különbséget, másrészt akkor tisztázzuk mi is az amiben lényegi eltérés van. Egy fotó több jelfeldolgozón is átmegy, nagyon leegyszerűsítve először az A/D konverzió történik meg, aztán az egészet beleteszi egy DNG RAW konténerbe, végül igény esetén (bár ez mobilon kikapcsolhatatlan) renderel egy tömörített, feldolgozott (általában Jpeg) kimenetet. Utóbbi fázis az, amivel a mobil gyártók a legtöbbet szarakodnak a spéci algoritmusaikkal, hogy valamilyen benyomást keltsenek a felhasználóban és sosem rejtettem véka alá, hogy mennyire lenézem azt, ahogyan a gyártók paraméterezik ezeket az algoritmusokat. Ráadásul egyes modellek között ez az a fázis ami a legkönnyebben korrumpálható. Ha csak Jpegeket hasonlítunk össze, akkor azonos szenzorok és teljesen azonos jelfeldolgozó processzorok esetén is lehet nagyon más tömörített kimenetet csinálni, minden csak paraméterezés kérdése és nagyon könnyen lehet az egyik modellnek ilyen, a másiknak meg olyan kimenete, attól függően, hogy a marketing osztály mit szeretne elérni, például azt, hogy egy drágább modell felára megindokolható legyen.

    Ha azt mondtad volna, hogy a Mi Note 10 videóban szegényesebb, akkor azt elfogadom, tényleg nincs benne 4K 60 fps meg 8K 30 fps, mert az 730-as SoC-ban tényleg nincs meg a kellő kraft ezekhez, de ez sem a kimenet minőségét befolyásolja elsősorban (legfeljebb bitráta oldalról), hanem a keletkező adatfolyamot nem tudja kellő gyorsasággal feldolgozni.

    "Akkor ott van az 5G, asszem a 765G-ben X52-es modem van, a 865-nél meg X55-öt használnak."

    Ez engem nem tölt el aggódással, ahogy még a következő 2-3 évben az 5G felhajtás sem. De egyébként user oldalról az X52 és az X55 között nincs olyan őrületes különbség, hálózat még nagyon sokáig nem lesz hozzá, amivel az X52 limitációit el lehet érni. Ráadásul az X52 az SoC-ba integrált (alacsonyabb fogyasztás), míg az X55 nem integráltan érkezik (magasabb fogyasztás). [link]

    "Akkor vannak olyan szituk azért a napi használatban is, mikor elkell a több erő, mondjuk ha épp játszunk, ki akarunk lépni gyors és kamerát megnyitni, akkor kell az a lóerő, ami miatt gyorsan meg tudjuk nyitni, hogy el tudjuk kapni az adott pillanatot."

    Akkor nincs mese, meg kell venni a flagshipet.

    "És itt nem az a baj, hogy 765G van benne... Hanem az, hogy ezt annyiért adják, mint a Poco a S865-ös telóját."

    Akkor Poco-t kell venni. :) De tényleg, akinek ez kardinális kérdés, hogy S865 legyen benne ha már ennyit fizet, akkor vegyen Poco-t, ezen tökre nem fogunk összeveszni. De ugye az valamiért a hardver fetisiszták körében mindig el van felejtve, hogy az is sokat számít, hogy egy telefont milyen használni a hétköznapokban, melyik rendszer preferálod jobban, számít-e a kifinomultabb és hosszabban tartó szoftveres támogatás vagy érdekel-e a garanciavesztés nélküli bootloader nyitás lehetősége. Én szeretem az OxygenOS-t, míg az MIUI és EMUI rendszereket kevésbé preferálom. Nem hiszem, hogy kell tovább ragoznom.

    Ugyanakkor azt is látni kell, hogy minden drágul nagyon durván, nekem a OnePlus 5-ösöm volt 499 € három éve, most meg ugye arról beszélünk, hogy egy felső-középkategóriás vas jön ennyiért. Ne legyenek illúzióink, a Xiaomi-nál is látszik már a határozott drágulás és a Pocophone sem maradhat örökké olcsó, mert azzal a drágább modellek elől veszi el a vásárlókat. Két irány jöhet szóba: Vagy a Pocophone is drágulni fog, vagy elkezdenek olcsóbb hardvereket pakolni az ár megtartásával.

    És lehet rám a köveket dobálni, más OnePlus híreknél is kifejtettem, hogy vagy ettől a gyártótól kapom meg a következő telefonom (nem érzem égető szükségét a váltásnak), vagy megyek az Apple-höz. Nekem semmi bajom a kávákkal, legalább elöl is elfér egy teljes értékű fizikai ujjlenyomat olvasó, ha az iPhone SE 2020 mintájára kijön az SE Plus, azzal ugyanazt a megszokott méretet kapom, amivel a OnePlus 5 esetén elégedett vagyok, de a legújabb Apple hardverrel, legújabb kamerákkal és minimum 4 évre elég szoftveres támogatással és ha 499 dollárért piacra kerül (szolgáltatónál még kedvezőbben), akkor eljutunk oda, hogy az Apple már jobban érti az értelmes kompromisszumokkal telefon gyártást, mint az Androidosok.

  • Noukoum

    veterán

    válasz Stauffenberg #53 üzenetére

    Nem hiszem hogy lesz SE plus, a régiből sem volt és nem is hallani semmit róla hogy lenne.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Noukoum #54 üzenetére

    Voltak ilyen pletykák, elvileg az SE Plus idén mutatkozott volna be, de a koronavírus miatt átcsúszik jövőre. Meg egyébként illeszkedne az Apple utóbbi időben tanúsított olcsósítási politikájába. Ők is érzékelik, hogy az emberek elfáradtak és nem akarnak többé csillagászati összegeket fizetni egy telefonért. Főleg most így egy világválság alatt (de ez csak egy már meglévő trendet erősít fel).

    Ez a trend általános ebben az iparban és ezt az egészet a OnePlus szívta meg a legjobban, ők ugye a régi 1-2 éves modelleket sem tartják raktáron más gyártókkal szemben, annyit gyártatnak, amennyit el is lehet adni kb a következő modellváltásig (régen néha el is fogytak már az új modell előtt, ma már inkább a nyakukon marad és lehet leakciózni). Nem véletlen ez az egész OnePlus Nord felhajtás, miután komoly arcvesztéssel már bőven a a koronavírus előtt több régióban (köztük az EU-ban) tömeges elbocsátásokba és iroda bezárásokba kezdtek.

    Nem lehet csak drága telefonokból megélni többé, erős az 500 dollár alatti konkurencia, ezt az Apple magától felismerte, a OnePlus meg miután kapott egy gyomrost a piactól.

  • holozis_HUN

    veterán

    válasz Stauffenberg #53 üzenetére

    Persze, mindenki azt veszi, amit szeretne, meg nyilván igény szerint kell vásárolni, akinek nem kell a csúcs SoC, annak elég a 700-as széria :)

    Nem is a vásárlókra gondoltam ezzel, hanem a cégre. Hogy egy átlag user megnézi, hogy na van 500 dollárom, milyen telót vegyek, meglátja, hogy van a poco meg a nord ugyan annyiért, és látja, hogy ohh nincs kamera lyuk, csúcs proci van, nagyobb aksi - vásárlás.

    Gondolkodok én is a Nordon, szimpatikus a OnePlus, és a suoftveres optimalizációjukkal és a 90 Hz-el lehet még gyorsabb is lesz érzésre, de itt jön a hosszabb táv - lehet 3 évig kap frissítést, de 3 év múlva sehol sem lesz az SoC, főleg, ha a Qualcomm hamarabb leállítja a friss driver írását illetve a SoC támogatását, mknt a Snapi 865 esetében.

    Nyilván senkit sem akarok lebeszélni a Nordról, biztosan jó készülék lesz és én is várom, hogy meglássam mit tud, és ha nem is veszem meg, lehet még kicsit letornázza a Poco árát, mivel konkurens lesz :)

    El errar es humano y el perdonar, divino.

  • vacs

    veterán

    válasz holozis_HUN #56 üzenetére

    Szoftveresen nagyon nem egy kategória a Oneplus és a Xiaomi.
    Volt nekem Miui-s telefonom, utáltam mert túl volt bonyolítva, ezzel szemben a 1+ stock közeli rendszerét imádom.
    Ezt egy átlag józsi nem tudja sajnos.

    (^)(>.<)(^)

  • Noukoum

    veterán

    válasz holozis_HUN #56 üzenetére

    Azért a 765g nem egy gyenge soc, bőven jó lesz az még 3 év múlva is :)

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • trance89

    őstag

    válasz holozis_HUN #23 üzenetére

    "90 Hz nem ér annyit."

    :D
    Mert még nem használtál 90Hz-es telót, én már el se tudom képzelni hogy visszamenjek 60Hz-re, a realme x2 pro-m még auto képfrissítés mellett is sokkal fluidabb mint az asszony szifon 11-ese...
    Valakik szerint értelmetlen (ezek általában olyanok akik soha nem próbálták) szerintem viszont az utóbbi évek legértelmesebb újítása

    [ Szerkesztve ]

  • Ezekiell

    veterán

    válasz trance89 #59 üzenetére

    +1, de nem mindenki látja ám a 90Hzet. Aki viszont látja, annak nagyon látványos....

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Ezekiell #60 üzenetére

    Én látom a különbséget, de nem vagyok megveszve érte, sőt az első dolgom lenne 60 Hz-re visszaállítani. Nekem többet ér a hosszabb üzemidő és jobb a békesség is, amíg minden más eszközöm 60 Hz (vagy 72 Hz, mert ez a mozis 24 fps egész számú többszöröse), addig csak magamat hergelném, hogy azokon mennyivel "szarabb" a görgetési élmény.

    Simán lehet 90 Hz nélkül élni akkor is ha látod és érted is a különbséget, nem hiszem, hogy valakit le kell hülyézni azért, mert ettől nem esik hasra.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Stauffenberg #61 üzenetére

    Persze h nem kell lehülyézni senkit, mindenkinek más a fontos.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • holozis_HUN

    veterán

    válasz trance89 #59 üzenetére

    Láttam már 120 Hz-es galaxy s20-at, de tudnék nélküle élni.

    Ugy értem, hogy nem ér annyit a 90 Hz, hogy plna Pocoban snapi 865 van, míg itt 765G. A csúcs snapi szerintem többet ér, mint a 90 Hz, főleg ha komolyabb felhasználó az illető meg az egyéb tulajdonságok miatt. De majd kiderül milyen lesz a csomag így egyben, amit kínál a OnePlus, mindenféleképpen megvárom a bejelentést, mielőtt veszek telót :)

    El errar es humano y el perdonar, divino.

Új hozzászólás Aktív témák