Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wiipera

    tag

    válasz customer114 #3005 üzenetére

    customer114:
    Kíváncsiságból beütöttem a youtube-on amit írtál. (27" FHD monitorom van és 3,85GHz-en üzemelő E5450 van most a gépben)
    Indítottam egy feladatkezelőt, és 2 perc után az alábbi proci kihasználtság volt:
    FHD - 7-12%
    4k- 95-98%, szaggatott a videó, néha pár másodpercre meg is akadt. (Nem gondoltam volna, hogy sikerül megrogyasztani a procit, soha nem váltottam feljebb a felbontást 1080p-ről :P )
    Ezek után kicsit félve váltottam át 2160p-re:
    QHD - 45-50%

    Vga-ra visszatérve:
    A jó vga-proci párosítással más témában is rengetegen foglalkoznak. Nekem az nem tetszett, hogy a Xeont mintha kissé le(alá)becsülnék.
    Nyilván elég eszement lenne egy GTX970-et összerakni egy Xeonnal mindennapi használatra. Egyszerűen hajtott a kíváncsiság és most volt rá alkalom, hogy kipróbáljam. Most már tudom, hogy hol lehet a vége ennek a Xeon szériának. 690/780(Ti)/960-ra saccolnám. (sajnos ezek közül még egyet sem tudtam próba alá vetni)

    Felbontás- és, mint fentebb is írták, játékfüggő, hogy mit érdemes a Xeon proci mellé rakni. FHD-ban 2015/'16-os játékoknál nekem a 650Ti már kevésnek tűnt (erős kompromisszumokkal lehetett csak tartani a 24+ fps-t), a 660Ti és 670 viszont megfelelő (30+ fps, beszaggatás nélkül) élményt nyújtott (élsimítás és árnyékok terén kellett az igényeket lejjebb vinni).

    Nyilván pénztárcafüggő ki mit tud megvásárolni, ezért érdemes fórumot olvasni, hogy a legjobbat hozhassuk ki adott keretből :K
    (Szóval senki ne vegyen GTX1080-at a 77(1)5-ös Xeonja mellé! :P )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák