Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Angel1981

    veterán

    válasz Touch-ko #150 üzenetére

    "Szerintem ez csak azert van, mert nem ehhez szoktal hozza."
    Lehetséges, de megpróbáltunk félretenni minden korábbi beidegződést, így sem éreztük, hogy "adná magát".

    "Tehat szerintem a baratnod telefonjaval lehet valami..."
    Ez is lehetséges, de az ő ismeretségi körében nagyon sok az iPhone tulaj, és azok is panaszkodnak, hogy mintha az utóbbi időben gyakoribbá váltak volna a szoftveres problémák - figyelni fogjuk.
    Mindenesetre jelenthet valamit, ha 4 év után elgondolkozott a váltáson.

    Végezetül, mint írtam; nem minden ájfón tulaj sznob, viszont minden sznob ájfón tulaj
    Akinek nem inge..... :)

    "rendes nep telefon, amit az atlag, sot az atlag alatti keresetuek is siman megengedhetnek maguknak"
    Az egyetlen ok, ami miatt az iPhone ennyivel elterjedtebb a többi Apple terméknél az az, hogy a mobilszolgáltatókon keresztül részletre is meg lehet vásárolni. ENNYI!
    Az USA-ban lehet, hogy tényleg mainstream, nálunk viszont kicsit hasonló eset, mint a luxusterepjárók (amik Nyugaton, főleg az USA-ban tényleg általánosak); bizonyos körökben ha nem rendelkezel ilyennel, az szinte ciki!
    Az iPhone "trendi, menő, vagány, instant get, pacek", meg hasonló. :U
    A 11 éves unokaöcsém (aki egyébként nagyon szerény természet) kezdi halkan kérdezgetni, hogy a fél éve kapott butatelefonját nem cserélhetné-e le egy iPhone-ra, mert XY osztálytársának az van, és "menő" - ezt add össze! :(((
    Folytathatnám, de már nagyon OFF lenne, kiszállok.

    Summa Summarum; egyik tábor azt mondja, hogy az iPhone egy túlhájpolt sznob sz*ar, a másik meg azt, hogy új szintre emelte a mobilkommunikációt, és szép, gyors, könnyű használni, és egyébként is Istencsászár!
    Az igazság - mint oly sok esetben - a kettő között van.
    PEACE! :R

    [ Szerkesztve ]

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Touch-ko #150 üzenetére

    persze, mert megveszi hitelre... bármibe hajlandó lennék fogadni, hogy ha az iphone lenne a cinkes telefon, akkor kb 80%al lenne kevesebb az olyan vélemény, hogy "hú de jó, hű de fasza", pedig a tudása ugyan az lenne, mint most. az emberek szeretnek a többséghez tartozni, és nem szeretnek kívülállók lenni. aki úgy érzi ez nem vonatkozik rá, vegye úgy, hogy ő a maradék 20%ba tartozik.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • dezs520

    senior tag

    válasz skylaner #142 üzenetére

    ...ez szép volt,csak alig pár hozzászolást kellett volna visszaolvasnod...gratula!!

  • Touch-ko

    őstag

    válasz skylaner #142 üzenetére

    `A hanyatlás elkezdődött Apple-fanok.`

    Erre csak annyit tudok irni, hogy nezd meg es tanulmanyozd az Apple utolso negyedeves eladasait. Megint sikerult rekirdot donteniuk. Elkelt majdnem 50 millio iPhone, es igy 30%os novekedest ertek el.

    A ceg netto 13.1 milliard dollarnyi profitot zsebelt be. A Google 2,9 milliard dollaros netto profitot..

    Termeszetesen az ujabb rekordok megint azt mutatjak, hogy az Apple hanyatlik. Az pedig, hogy tobb mint 4X annyi profitot realizaltak mint a konkurens Google, az megint sok mindent elarul.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Angel1981 #151 üzenetére

    Végezetül, mint írtam; nem minden ájfón tulaj sznob, viszont minden sznob ájfón tulaj
    Akinek nem inge.....

    -lol, felreolvastam.

    "Az egyetlen ok, ami miatt az iPhone ennyivel elterjedtebb a többi Apple terméknél az az, hogy a mobilszolgáltatókon keresztül részletre is meg lehet vásárolni. ENNYI!"
    Az elso generacios iPhone dragabb volt mint a mostaniak. Azt is vettek. Az meg sem fordul a fejedben, hogy a keszulek tenyleg jobb?

    "Az USA-ban lehet, hogy tényleg mainstream, nálunk viszont kicsit hasonló eset, mint a luxusterepjárók (amik Nyugaton, főleg az USA-ban tényleg általánosak); bizonyos körökben ha nem rendelkezel ilyennel, az szinte ciki!"
    Ha emiatt valaki lenez, mert nem futja iPhone-ra az hulye. Nem hinnem, hogy telefon alapjan kell megitelni valakit...

    "Az iPhone "trendi, menő, vagány, instant get, pacek", meg hasonló.

    "A 11 éves unokaöcsém (aki egyébként nagyon szerény természet) kezdi halkan kérdezgetni, hogy a fél éve kapott butatelefonját nem cserélhetné-e le egy iPhone-ra, mert XY osztálytársának az van, és "menő" - ezt add össze!"
    Te most egy 11 eves gyerek erveire hagyatkozol? :) kulonben is bejarta a vilagot az egyik Apple ellenes hir, misserint a tizenevesek koreben mar nem trendi az iPhone...
    "Folytathatnám, de már nagyon OFF lenne, kiszállok.
    Summa Summarum; egyik tábor azt mondja, hogy az iPhone egy túlhájpolt sznob sz*ar, a másik meg azt, hogy új szintre emelte a mobilkommunikációt, és szép, gyors, könnyű használni, és egyébként is Istencsászár!"

    Egyetlen kerdesre valaszolj: az iPhone megvaltoztatta-e a mobiltelefon vilagat, avagy sem. Gondolkodj, elotte milyen telefonok leteztek, (n95,SE P szeria) aztan az iPhone utan milyenek lettek.
    Az igazság - mint oly sok esetben - a kettő között van.
    Nemhinnem, hogy tulhype-olt lenne. Eros marketinggel rendelkezik, hiszen igy lehet valamit eladni. A Samsung is kezdi ugyanezt csinalni.
    PEACE!

  • skylaner

    senior tag

    válasz Touch-ko #154 üzenetére

    Nem a pénzügyi helyzetére és eladásaira gondoltam.
    Hanem a piaci trendek diktálására és az egyediség "elvesztésére".

  • Touch-ko

    őstag

    válasz skylaner #156 üzenetére

    Nezd, az iPod-ot, 2001-ben mutattak be. Eleg nagy hatassal volt a zenehallgasai szokasainkra es egy iparagat valtoztatott meg. Aztan 2007-ben bemutattak az iPhone-t. Kesobb jott az Android, akkor mar egy teljesen atdolgozott UI-val, ami az akkori iPhone OS-re hasonlitott.
    Aztan jott a retina kijelzo. Akkoriban a csucs androidok 800x480-asak voltak. A retina kijelzo megint dobott rajta, es az uj A4-es processorrol nem is beszelve. A design-t most hagyjuk.
    Aztan jott az iPad, szinten 2010-ben, ami pont ugy, mint az iPod, iPhone megvaltoztatott egy egesz iparagat. Aztan jottek Mac fronton a retina kijelzok 2012-ben a retina iPad-del, ami ujfent csucs, hiszen nincs van olyan notebook amit a gyarto a sajat OS-mel arulja sajat hardware-et, es ami ilyen biztonsagos, egyszeru hasznalni, es a kijelzoje is ilyen minosegu.
    A MBA szinten megvaltoztatta a notebook-okrol az emberek velemenyet, hiszen akkoriban meg nem letezett ennyire vekony gep. A konkurens cegek megint , szokasukhoz hiven, az Apple utan dobtak piacra a termekeiket.
    Mutass jobb asztali Os-t mint az OSX. En hasznaltam Windows-t, Ubuntut, sot meg DOS-t is, es nalam az OSX viszi a palmat. Ezek mid-mind olyan eszkozok (foleg utobbi)amiket a konkurens cegek probalnak utolerni.

    Erdemes megnezni hol tart most az Android, a toredezettsegevel. Most jott ki 2010-es Samsung SGS2-re az uj software.. Az S3 mikor is kapta meg? Tehat ebben sem tudjak utolerni az Apple-t. A Mac frontrol ne is beszeljunk. Az iPad jelenleg uralja a tablet piacot, az iPhone5-bol az elmult 3 honapban 47 millio fogyott el. Az SGS-bol osszesen 100 millio. Ezt az eredmenyt 2010 ota ertek el.

    Attol mert valaki nem ad ki 6-7-8 colos mobile eszkozoket, meg nem biztos, hogy fut a paic utan. Tovabba nem az az innovacio ha te legyartasz egy 402. eszkozt aminek 5-6 colos kijelzoje van. Az innovacio az elso iPhone, iPad volt.
    Tovabba arra viszont reagalnek, hogy az iPad mini sokak szerint a piaci igenyek utani futast jelenti:
    Gondolom hallottal mar az iPod Classicrol, ugye? Akkor azt is remelem, hogy hallottal mar az iPod mini, vagy iPod nano modellekrol is. Ezeknel is ugyanugy kulonbozo meretu kijelzok voltak.. Tehat az Apple mar elotte is gyartott kulonbozo meretu eszkozoket, mielott ezt a baromsagot kitalaltak volna, hogy az Apple fut a Google es a Samsung utan.

    Szerintem itt fejezzuk is be. Ha akarsz valaszolni, kerlek privat uzenet formajaban tedd. Koszi.

    [ Szerkesztve ]

  • HuMarc

    addikt

    válasz Touch-ko #157 üzenetére

    Mondj legalább 1 dolgot, amit OSX-en könnyebb csinálni, mint Ubuntun... :U A DOS-ról annyit, hogy az első Apple gépeken Apple-DOS futott, amit a Microsoft csinált...

    2010-es Samsung SGS2-re

    A cikk alcímében benne van, hogy 2011-es :U

    ami ilyen biztonsagos

    Ezt nyugodtan tedd idézőjelbe, mert nem igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • Touch-ko

    őstag

    válasz HuMarc #158 üzenetére

    Oke, letezik iTunes Ubuntura? Pont ezert szedtel le anno a gepemrol, mert iPod-om csak valami szutyok kulso programmal lehetett volna sync-elni..

    Az idopontot elirtam, mivel az SGS 3 tavaly jott ki, de szerintem nem a felregepelesemen kellene obegatnod.

    Mellesleg Mac-re en meg sosem kaptam se virust, se semmit.. Tobb eve hasznalok Mac-et. En windows-ra a 3 ev alatt tobszor is belefutottam mindenfele sz.rba. Nincs az ami egy Windows-on, hogy egy ido utan beszaggat minden. Probald ki, hogy 1 honapig nem kapcsolod ki a gepedet. Meglatjuk, hogy mennyire lesz lassu. Egyik baratom ezt anno megcsinalta, ugy, hogy nem alap software-eket hasznalt. Mukodott.. Ennyi. Mellesleg privatban is elerhetsz, szoval inkabb oda irj, mert ennek mar semmi koze sincs a forumhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Ricardo

    titán

    Én nagyon kíváncsi leszek, hogy meglépik e az ilyen fokú méretnövelést.

    Furcsa helyzet, hogy a rekord bevétel ellenére esnek az árfolyamok, de ez egy ilyen móka. Túl gyorsan emelkedtek idáig. Várható volt, hogy nem tudják tartani a gyorsulás ütemét.

    Miért gyűlöli a tőzsde az Apple-t?

    "A helyzet nagyjából olyan, mintha Usain Bolt világcsúcsot futna száz méteren, erre a közönség kifütyülné, a szponzorok meg visszavonnák a támogatásaikat. És ami egy atlétikai verseny nézőitől egészen elmebeteg reakciónak tűnne, az a tőzsde sajátos szabályok szerint működő világában bizarr módon egészen logikus. Az Apple most annak issza meg a levét, hogy az elmúlt pár évben túl jól ment a szekér, túl meredek növekedést mutatott be, túl nagy rekordokat döntött, amit egy idő után már nem tud hová fokozni. A tőzsdén pedig soha nem az számít, hogy éppen most mi van, hanem az, hogy mi várható a jövőben – és ez logikus is, egy részvényt nem akkor vesz meg az ember, ha a cégnek jól megy, hanem akkor, ha úgy látja, hogy jól fog menni, és az értéke növekedni fog."

    Aztán itt van még ez:

    " És itt elérkeztünk arra a pontra, ahol az Apple is elismeri, hogy már nem tud hová gyorsítani tovább: a következő negyedéves előrejelzéshez."

    Itt jön elő Jobs hiánya. Ő abban volt zseniális (a marketingen kívül ), hogy jól ráérzett a trendekre, és nem csak az éppen aktuálisra, hanem az jövő trendjeire is. Tudta, hogy milyen technológiához, és hogyan nyúljon hozzá, hogy az sikeres legyen. Ez a tulajdonsága, és a jó marketing képessége (ha kellett , megteremtette az igényt), emelte oda a céget ahol van.
    Sokszor hittük már hogy "most aztán már nincs hova fejlődni", aztán néha megállva, és visszanézve döbbenünk rá, hogy milyen gyorsan pörög a mobil ipar pedig már anno azt hittük, hogy már nem lehet.
    Ezért mondtam Jobs halálakor, hogy az Apple soha nem lesz ugyanaz. Nem rossz a mostani vezetés, de semmivel nem tűnik ki a többiek közül. Ez látszik is. Nem véletlenül hiányolják az emberek az "innovációt"
    Sokszor jön az a kérdés, hogy
    "Miért? mi kellene még bele?"
    Erre az a válaszom, hogy nem tudom, és pont ettől voltak olyan innovatívak, hogy egyszer csak kijött a telefon, és az emberek némely tulajdonságára, és megoldására azt mondták.
    "Hű, erre nem is gondoltam"
    Most csak hozzák a kötelezőt.
    Ezért esnek a részvények. :U

    [ Szerkesztve ]

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Ricardo #160 üzenetére

    az emelkedés és esés túl rövid idő alatt és nagy ugrással (40%-os az ív) ment végbe. ilyen nagy íveket általában osztalék szokott okozni, de az apple nem fizet osztalékot (azért is van annyi cash a bankban). amit te írsz, az flow folyamatot feltételez, viszont osztalék nélkül a részvény stock folyamat. mielött elérte a 700at anno, túlárazták. (spekuláció is lehet). most meg kezd beállni a tözsde által feltételezett valós értékre.
    már a 700as ár elött is látható volt, hogy csökken a lendület, csökken az előny és részesedés, mégis ment felfelé az ára, amit az új készülék piacra dobása tovább erősített

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • Yeffy

    veterán

    válasz Ricardo #160 üzenetére

    nagyon jó cikk, remekül leírja a helyzetet...

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Bici

    félisten

    válasz Ricardo #160 üzenetére

    Én azért ezt is hozzátenném:

    "Az Apple bevételének legnagyobb részét adó iPhone-okból 47,8 millió darab fogyott, ami új rekordot jelent, éves szinten pedig 29 százalékos növekedést - a teljes okostelefon-piac a korábbi elemzői becslések szerint továbbra is 40 százalék felett bővül, vagyis az Apple részesedése lassan, de biztosan csökken"

    Forrás: [link]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • adam320

    senior tag

    Én úgy gondolom az Apple meg fogja ezt lépni, nem tehet mást, ha mégis erőltetné a 4colt,szerintem az egész iost ujra kellene gondolni, szerény véleményem szerint egy hulladék, ha az iPhoneok alatt tegyük fel android lenne, ilyen minőséggel, 40 de inkább 55ezerrel olcsóbban, a samsung elbújhatna, ilyen ami sosem lesz, de engednie kell a hülyeségeiből, ilyen kötött rendszer meg a vele járó értelmetlenségei számomra egy hulladékká tette azt, ami ellenben hangsúlyozom minőségi, kiváncsi leszek mi lesz 1, 5 - 2 év múlva,de ha nem áll be a sorba, vagy nem lép egy olyat ami forradalmi ( és ezalatt nem a hologramra gondolok) nagyon erősen kieshetnek, bár eltűnni nem fognak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés