Hirdetés

2018. december 13., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Bossyy

Bossyy
(tag)

48 megapixel, OK. De legalább 5-6 mindenképpen kellene belőle a hátlapra.
Sőt, előre is! Mit ér egy selfie 40 megapixel alatt?
De a csülkös bableves ételfotója is 80 MP től mutatós igazán :-)

[ Szerkesztve ]

(#2) novinyul válasza Bossyy (#1) üzenetére

novinyul
(őstag)

Elég egy is, mint annak idején a Nokia 808-1020 41Mpx kamerája. Max a portré módhoz esetleg egy plusz kamera.

Xiaomi MI 8 Lite - Sony XZ1 Compact

(#3) balazs1022 válasza novinyul (#2) üzenetére

balazs1022
(őstag)

Vegre valami... Ideje mar kicsit elorebb lepni kamera ugyben, hiszen mar egy ideje stagnál a fejlesztes. Mindenki megrekedt a 13-16mp-en. Jo volna valami rendes fotos telefon ami a 808 szintjet hozná.
Sajna a P20 Pro eleg gyengre eresztes lett, ami a 40mp-es felbontast illeti. Ott inkabb csak a megapixel szamhaborut (marketing) lattam mintsem valodi kepminoseg javulást.

Remelem szoftveres is tesznek hozza. Itt a manualis beallitasra gondolok.
Szoval eddig kíváncsian várom, h mi fog kisulni. :)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#4) moleculez válasza novinyul (#2) üzenetére

moleculez
(PH! addikt)

Ahhh az nagy csirke. Manapság 6 kamera alatt vér ciki vagy.

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...@abusalempictures

(#5) unskillful

unskillful
(tag)

A képen a kamera púp alapján nem egy kamera lesz. Ameddig viszont nincs róla semmi hivatalos specifikációs infó addig ezis csak marketing bullshit. Btw tényleg jó lenne már egy jó "kamera mobil".

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#6) Nimda válasza balazs1022 (#3) üzenetére

Nimda
(PH! addikt)

+1 ha ez megeszi a pixeleket olcsóbban, akkor már megérte.

Minden ami valaha történt és ami történni fog, az létezik.

(#7) roli543 válasza unskillful (#5) üzenetére

roli543
(senior tag)

A képen lathato szenzor pici, ugyanakkora mint bármelyik mostani telefoné. Szerintem csak a megapixel számot viszik fel és ennyi. Már eladható a történet... a Lumia 1020 kamerája kellene ide!!!!

Apple iPhone SE + iPad 2017

(#8) bordi10

bordi10
(senior tag)

Inkább azon pörögnének, hogy tudjanak 60fps-ben mindenféle mókolás nélkül videót rögzíteni min FHD-ban.

Samsung UE55KS8000 | Samsung Note8™ Deep Ocean Blue | Samsung Level On Wireless PRO Gold | PS4 PRO | PSN Id: bordi10

(#9) Luck Dragon

Luck Dragon
(PH! kedvence)

Várom mi sül ki belőle. WP után CZ nagyon hiányzik. Kellene valami új. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. Xiaomi Redmi Note 4 & Redmi 4X & MI A1 B20. Logout összehasonlítás.

(#10) Victoryus94

Victoryus94
(őstag)

Én a szenzorméret növekedésének jobban örülök, mint a megapixeleknek.
Szerintem egy 2/3-os szenzor még akár kényelmesen is elférne a telón (bár valószínűleg az optika nem lenne síkban a hátlappal). Itt talán egy kétállásos rekesz is megoldható lenne (pl.: f.1,4 -> 2.8)

Mellé mehetne egy szűkebb látószögű optika (3-4 szeres zoom) stabilizátorral, meg távolságmű szenzor a háttérmosáshoz, stb.

Persze a is érdekes lenne, ha a 2 szenzor mérete fordítva lenne, és a hagyományos szenzor mellé a "portré" lenne nagyobb szenzorral elősegítve a portrézást.

Most sem 30 ezerbe kerülnek a "fotós telók", de aki komolyabban fotózik, nem tudja kiváltani a MILC/DSLR gépét.

Egyébként mit csinál egy ilyen mobilos részleg? Hány főből áll?
Kiválasztja melyik szenzor kerüljön a telóba, és ennyi? Vagy algoritmusokat írnak, hogy leírhassák, az ő kamerájuk is "okos"?

[ Szerkesztve ]

(#11) SkyLine3000 válasza balazs1022 (#3) üzenetére

SkyLine3000
(PH! addikt)

Mire nem elég 13-16mpx? Nem a pixelszámtól fog jó képeket csinálni egy telefon. Legyen benne egy normálisabb méretű, jó minőségű szenzor 10-13 mpixelben és annyi. Akkor talán nem a szoftverrel kéne trükközni állandóan, h elfogadható képeket lőjön a teló.
A többi csak parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

Lg G3 3/32 Titan, Siemens SL45i

(#12) dz1989 válasza SkyLine3000 (#11) üzenetére

dz1989
(senior tag)

Szeritem is a felvonulás nővelés egy baromság. A szenzór növelésnek inkább több értelme van. Nem rossz amúgy a 0,5" szenzór. ;)

Remélhetőleg Nagyon durva harc lessz! Panasonic CM1 vs Nokia 808 vs Nokia 1020.(ehhez még egy kis idő kell) Légy bátor mint az oroszlán, de jámbor mint a dúká. Siemens mobilokat megveszek. Ha van eladó írj privátott.

(#13) Engikrisztus válasza bordi10 (#8) üzenetére

Engikrisztus
(kvázi-tag)

Én is pont ezt hiányolom az MI6-omból.Inkább az lenne,mint a 4K videó.

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#14) balazs1022 válasza SkyLine3000 (#11) üzenetére

balazs1022
(őstag)

Nekem pl nem eleg a 13mp. Bar tud 50mp-et is a gepem. De akkor meg nincs raw. Pl a crop-olasok miatt kellene tobb megapixel.
Nekem pl a 3:2-es keparany jon be, + innen onnan még szoktam vagni h jo helyen legyen a tema. Tajkepnel meg kötelezőnek tartom a 16:9-et. Ekkor mar rogton nem 13mp-es a kep.
Masfelol ha informacio gyűjtésből keszitek fotot es ra kell nagyitani valamire akkor jol jon a tobb pixel.
De maradjuk annyiban, hogy a tobb mindig jobb. :D

Egyebkent 808 es 1020 telefonoknal senki nem panaszkodott h minek annyi pixel bele. Aki látta mit tud, azt meggyőzte.
Vagy szerinted azoknal is ertelmetlen volt? :)

[ Szerkesztve ]

(#15) kdavid94

kdavid94
(őstag)

Aki nem érti mire jó ez, vagy a p20 pro 40 megapixele, annak ajánlom ezt a 2 cikket: [link] [link]

Ez nem számháború és nem arra van kitalálva hogy 1:1 méretben nézve kristálytiszta legyen a kép.

Az más kérdés, hogy a marketingesek nem kommunikálják ilyen részletesen, de attól függetlenül igenis vannak előnyei egy sima Bayer szűrős 12 megapixeles szenzorhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#16) forgonati válasza dz1989 (#12) üzenetére

forgonati
(őstag)

Google fordítóval írsz?

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#17) adlersson válasza Victoryus94 (#10) üzenetére

adlersson
(tag)
LOGOUT blog

"Most sem 30 ezerbe kerülnek a "fotós telók", de aki komolyabban fotózik, nem tudja kiváltani a MILC/DSLR gépét." - Szvsz, aki fotózik az a közeljövőben sem fogja tudni megtenni ezt, nemhogy most. A "zöld meg piros csíkos" obik sem azért indulnak iPhone áraktól mert rájuk van írva, hogy L.

ㄅㄨˋ ㄆㄚˋ ㄇㄢˋ , ㄐㄧㄡˋ ㄆㄚˋ ㄊㄧㄥˊ 。

(#18) Victoryus94 válasza adlersson (#17) üzenetére

Victoryus94
(őstag)

De ha képes lenne kiváltani egy olcsóbb nagylátót, vagy egy portrét, már lenne értelme néha otthon hagyni a belépős DSLR-t, vagy mobilt venni 100-150 ezres kompakt helyett.

Persze a profik, akiknek több milliós felszerelésük van, ezután sem váltanának. Ahogy én sem azt várom, hogy ezzel fotózzak Tejutat (de azt igen, hogy random a városban/kirándulás során érdekesebb témát átlagos fényviszonyoknál jó minőségbe tudjak fotózni, és ne azon bosszankodjak hogy pont most nincs nálam a gépem)

[ Szerkesztve ]

(#19) csobi1

csobi1
(kvázi-tag)

Canon EOS 1DX Mark II a márka csúcsgépe. Csak 2 milla a gépváz. Ja és csak 20,2 megapixelt tud, igaz ez full frame érzékelővel. Tehát kár ezen a megapixel dolgon rugózni.

(#20) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)

Kíváncsi vagyok mit fog mutatni. remélem kicsit felkavarja az állóvizet a mobil fotózásban.

(#21) SkyLine3000 válasza balazs1022 (#14) üzenetére

SkyLine3000
(PH! addikt)

A több mindig jobb azért nem mindig igaz. Egy telefonba teljesen felesleges 40-50 megapixel. Attól nem lesz jobb a kép. A fényképezőknél (dslr) legalább van mire felrakni a sok pixelt. Én aps-c-n nagyon jól elvagyok és bőven elég az a majd 13 megapixel. Persze nem mindegy, mire használja a végeredményt az ember.
A telefonnál akkor is fölösleges, hülyeség, parasztvakítás az ekkora felbontás.
Ha egy 808 szenzorját beleraknák egy mai telóba, mindenki elkezdene nyavajogni, h mér dudorodik ki annyira, meg miért olyan vastag a teló... Erről ennyit. Azért kíváncsi lennék, hány ember használja ezeket a Nokia telókat fényképezésre? Én továbbra is tartom, h telefonba, átlagfelhasználásra értelmetlen baromság.

Lg G3 3/32 Titan, Siemens SL45i

(#22) kdavid94 válasza SkyLine3000 (#21) üzenetére

kdavid94
(őstag)

"Egy telefonba teljesen felesleges 40-50 megapixel."

Ha megnézted volna az előző hozzászólásomban a linkeket, akkor nem írnál ilyet. Persze annak nincs értelme, ha csak a megapixelt növelik, de az ilyen 40 megapixel körüli quad bayer szűrős szenzorok egy picit többről szólnak.

De látom lesz.rja ezt mindenki, végülis könnyebb háborogni, mint utánaolvasni a technológiának és megérteni, hogy miért 40 megapixelesek az ilyen kamerák.

(#23) dz1989 válasza forgonati (#16) üzenetére

dz1989
(senior tag)

Nem. :U Ahogy írok automatikusan kijavitja a szavakat. Valamint kutyafuttában néztem mert siettem. Most néztem hogy felbontás helyett felvonulást írtam. :D :B

[ Szerkesztve ]

Remélhetőleg Nagyon durva harc lessz! Panasonic CM1 vs Nokia 808 vs Nokia 1020.(ehhez még egy kis idő kell) Légy bátor mint az oroszlán, de jámbor mint a dúká. Siemens mobilokat megveszek. Ha van eladó írj privátott.

(#24) dz1989 válasza balazs1022 (#14) üzenetére

dz1989
(senior tag)

A 808 és a 1020 az annyiból más hogy ott van PureView technológia.
Ennél az új Xiaomi-nál inkább csak nyers erő vagy is egy nagyfelbontást érzékelőt csináltak, alle nature.

(#25) balazs1022 válasza SkyLine3000 (#21) üzenetére

balazs1022
(őstag)

Nekem is van DSLR-em. Tavaly vettem es direkt volt egy kiszemelt, ami 10mp-es. Nah ott tenyleg nem annyira szamit h mennyi az annyi, (Legalabbis szamomra) mivel ezzel tudok zoom-olni meg alig zajosodik. Tehat az elkészült kép kb mindig tokeletes.
Telefonnal viszont jobbnak latom a tobb megapixelt. Alapbol jobban zajosodnak a mobolilszenzorok. Tehat ha monitoros meretben nezzuk (azaz monitor méretre tomorul a kep) akkor a nagyobb megapixelu kép kevesbe fog zajosnak látszani.

A p20 pro-nal egyebkent az vettem eszre h pixelek nagyon osszemosodnak. Nem tudom ennek mi lehet az oka. Talan lencse, vagy a kicsi szenzor..

[ Szerkesztve ]

(#26) noobsaibot válasza balazs1022 (#25) üzenetére

noobsaibot
(kvázi-tag)

Ez pont fordítva működik.Egységnyi szenzorméret mellett a nagyobb felbontású jobban zajosodik, hiszen kissebbek a képérzékelő pontok,ezért kevesebb fény jut rájuk így gyakrabban tévesztenek.

Xiaomi Redmi Note 3 SD-Redmi Note 4x

(#27) kdavid94 válasza dz1989 (#24) üzenetére

kdavid94
(őstag)

Mondom, hogy hiába linkelgetek én bármit is. :DDD

Srácok, olvassátok már el a korábbi két linket a #15-ös hozzászólásban, mielőtt hülyeséget beszéltek...

Csak a fikázást olvasom, meg hogy minek 40 megapixel, stb, közben meg senki nem veszi rá a fáradtságot, hogy utánanézzen és megértse ezt a technológiát.

(#28) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

"Sony IMX586-os modul méretes, 1/2"-es szenzorral"

Na, ez már sokkal hasznosabb infó, mint az egycsillió zigapixel. Még így is tartok tőle, hogy gyengébb minőségű lehet, mint egy 1/2.33"-os 12MP-es szenzor, uis 48MP-nyi adatot nem kis dolog jól feldolgozni és elraktározni. Ne akarja nekem senki se bemesélni, hogy veszteségmentesen fog 48MP-es 12, de akár csak 10bites nyersképeket egy telefonon rögzíteni/tárolni.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#29) Victoryus94 válasza t72killer (#28) üzenetére

Victoryus94
(őstag)

Xiaomi telókba sajna eddig se volt jellemző, hogy RAW képeket fotózott volna.

(#30) t72killer válasza Victoryus94 (#29) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

brrh, 48MP-es jpeg, 3MB-ra tömörítve :Y?

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#31) Massmurderer válasza balazs1022 (#3) üzenetére

Massmurderer
(senior tag)

Pedig a P20 Pro-t sokan agyon dicsérik.legjobb kamerás mobilnak tartják :DD :D facen vitáztam is 1-2 agyamenttel,bevágtam a nokia 808 vs P20 Pro képöszehasolitást,és lehurogatak hogy kamu,meg szivatás.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32) Victoryus94 válasza Massmurderer (#31) üzenetére

Victoryus94
(őstag)

De nem a 40MP miatt, hanem azért, mert jóval nagyobb a szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#33) Massmurderer válasza Victoryus94 (#32) üzenetére

Massmurderer
(senior tag)

Szó se volt szenzorrol ott.Csak hogy a huawei milyen jó,meg hogy összes samu mobilt veri,meg hogy megérte az árát.Feldobtak az okosok egy kisebb méretü képet,még olyan hd felbontásba se volt,2x nagyitásnál olajfestményszerü volt.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.