Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz Solar_Wind #23 üzenetére

    Solar_Wind!

    Persze, ilyen szemszögből nézve nyilván az a válasz, hogy "miért engedne az árából". A magyarázat szerintem az, hogy tőlünk nyugatra nem 600 dollárba kerül 2 év tarifahűséggel az iPhone 4, hanem mondjuk 200 dollárba, esetleg 200 euróba. Ennyiért meg nyilván viszik az emberek, és nem foglalkoznak vele, hogy már 1 éves mobil. Mindenesetre az, hogy ma esetleg valaki még 3GS-t vásárol újonnan, szolgáltatónál egyszerűen nem más, mint az emberi hülyeség legfelső határa. És ez lassan már az iPhone 4-re is igaz. Tudom jól, mert 3G tulaj vagyok, és most járt le a 2 évem nemrég. A 3G pedig már jó ideje nem tényező az iPhone világában. Csak én mondjuk 63 ezerért vettem közel 1 évvel a megjelenés után. Tehát az iPhone 4 van pont ebben a pozícióban most, mint amiben az én 3G-m volt, csak most kétszer annyiért adják... Tehát aki most vesz iPhone 4-et aranyáron, 2 év hűséggel, az egészen biztos, hogy nem húzza ki normális supporttal a hűségidő végéig. Engem ez nem zavar a 3G-nél, mert anno még fele ennyi volt az iPhone a T-nél, mint most. Na most a 3GS-re milyen support vár? 80 ezerért 2 év tarifahűséggel, havi 5k-ért? Az, hogy az Apple ilyen eladásokat tud produkálni, az a jóval kedvezőbb árnak köszönhető nyugaton. De hogy komoly elmebajjal kell rendelkezni ahhoz, hogy ma Magyarországon valaki szolgáltatónál újonnan 3GS-t vegyen, az tuti, és én már iPhone 4-et se vennék. És hogy miért? mert 2 év nagy idő. És mivel lófas*t se változott az ára egyiknek se, így nem fogom olyanért két évre lekötni magam, ami 1 évvel korábban is ennyi volt. Akkor már inkább megveszem a bevezetéskor egyből. De ha még csúszik is az utód, akkor már szerintem tényleg pofátlanság ugyanannyiért adni. Az meg, hogy viszik mint a cukrot, az az emberi butaság, esetleg a jobb fogyasztói társadalom kiépítéséből ered. Nálunk csak az előbbiről lehet szó...

    Valentino K.

    Más országban nincs beszerzési költsége? Meg egyáltalán kit érdekel? Oldják meg. Tavaly nyáron 30k volt a 3G ikon 200-ban. Most 78k a 3GS...

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák