Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz .Szaki. #3 üzenetére

    "A "Q Hybrid" névre hallgató darab kifejezetten tetszik. Úgy néz ki elértünk oda, hogy végre tényleg értékelhető, igényes megjelenésű okosórák is kaphatók lesznek. (Tudom egy analóg óra sokkal igényesebb, nem ahhoz képest értendő, nem egy kategória a kettő)"

    A mondandód utolsó mondatán van a hangsúly. Szvsz nagyon jól látod. Mint felhasználó tudok nyilatkozni, használtam Fossil, Armani, Donna Karan órákat is.
    A Fossil-on a szíj ment tönkre 1 év után, aminek a cseréje fele annyiba került volna, mint maga az óra (15k :DDD, végül vettem rá szíjjat és elajándékoztam egy családtagnak, akitől viszonzásként annyi megjegyzést kaptam rá, hogy hetente több, mint 10 mp-et késik...azóta is a fiókja mélyén pihen :DDD ), A DKNY-n összeakadt a kis és nagymutató kb 3 hét után(az órásom kinevetett kb, hogy adhattam érte pénzt), az Armani pedig vállalhatlanul pontatlan volt. Természtesen mind eredeti volt. A fentiekből azt akartam kihozni, ha a cikkben említett gyártók digitális/quartz órái sem túl acélosak, nyilván az okosóráik is hozni fogják ezt a szintet.

    Fossil csoport= :DDD ;] Bocs! :DDD

    Remélem olvassák. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz Csapoati #14 üzenetére

    A gyártónak ipari hulladék kategóriába tartoznak a quartz órái is. (Ha évente órát szeretnél venni 30-40k-ért , ami cserébe legalább sz@r is, akkor optimális választás. :DDD )

    Hagel nagyon jól fogta meg a lényeget.

    [ Szerkesztve ]

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz Csapoati #20 üzenetére

    Nem értek az órákhoz, jól belekérdeztél, hogy melyik gyártó, milyen alktrészből dolgozik, annyit tudok, hogy Fossil és társai kategóriájó órát többet nem veszek, kb annyira mentem velük, mintha a hátam mögé dobtam volna a pénzt, amibe kerültek. :DDD (Mint említettem az órás kinevetett, amikor meglátta a két hetes Donna Karan-en az összeakadt mutatókat.)

    Szerintem ezek ilyen alkalmi használatra való, lemeled a polcról, beállítod, (fontos lépés, mert két hét után már pontatlanok) használod fél napot, majd megy vissza a polcra órák.

    Ellenpéldának mondhatnám, hogy 15+ éve van Seiko, Longines órám (nem a milliós, hanem a 100-200k-s kategória), amikkel semmi problémám nem volt.

    [ Szerkesztve ]

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz Csapoati #25 üzenetére

    Értem a gondolatmeneted, és egy okosórának jók is lehetnek majd ezek a kütyük.

    DE !!! engem a gyártó quartz óráival kapcsolatos rossz személyes tapasztalatom tart vissza.
    Mostmár leírom pontosan a sztorit, hátha más okul belőle. :)
    Pár éve vásároltam egy Fossil quartz órát kb. 35k ba került, amit alig használtam, de így is 1 év után kb. lerohadt a szíjja, aminek a pótlása 15e-be került a gyártótól rendelve. Más lehetőségem nem volt a szíj cseréjére, mint a gyártóval cseréltetni, mert nem szabványméretű szíj volt. (Nyilván nem véletlen egybeesés, hogy az egy éven belül tönkremenő nem szabványos csak a gyártó által pótolható szíj ára az óra árának a fele. :U )
    Slusszpoén, hogy miután lecseréltettem a szíjjat, elajándékoztam és akkor derült ki, hogy egy pontatlan hulladék... Az nem kizárt, hogy amíg használtam valamennyire pontos volt, bár azt nem tudom elképzelni, hogy ez egy quartz szerkezetnél hogyan fordulhat elő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák