Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imi3est

    csendes tag

    válasz Csandi #37 üzenetére

    Na igen, de ez a méret+felbontás már 10-15 éve megy, innen szerettem volna én is tovább lépni, hogy több hely legyen a képernyőn. Persze a frissítés is jó ha minél magasabb, de fontosabb a képpontsűrűség és a méret. Teszteltem, használtam 144Hz-et, de visszaléptem 60-re, de sokkal nagyobb képpontsűrűségre és sokkal jobb lett. Tehát én ebből azt következtetem hogy munkára nem elsődleges szempont a frissítés. Igen van 4K-ban 144Hz, a legolcsóbb 300 ezer környékén. Biztos jobb mint a 60Hz, de nem annyival. Én is sok reményt fűztem a 144Hz-hez, de nem volt meg az az érzés hogy úristen ez mennyivel folyamatosabb. Egy kicsit észrevehető ha arra koncentrálsz hogy simábban mozognak a betűk görgetés közben. Ha nem koncentrálsz rá fel se tűnik. (még mindig nem játékra értem). Pl ha megnézed egy filmet milyen fps-el játszanak a tv-ben vagy moziban? 24 vagy 50? Ha 60Fps-el rögzítesz egy videót telefonnal akkor már teljesen folyamatosnak tűnik. Böngésző görgetéshez meg excel táblához se kell sokkal több szerintem. Persze ha van végtelen összeg rá akkor én is 144Hz 4K-t vennék. (bár nem tudom a gépem támogatja-e)

Új hozzászólás Aktív témák