Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    De kedvesek. Ha már megvetted BluRay-en a filmet, megengedik, hogy letöltsd agyontömörített mobilos verzióban. :W Az nem jutott eszükbe, hogy aki így akar filmet nézni, annak esetleg nincs szüksége azokra a lemezekre, amiknek ma már létezniük sem kéne, ha haladtak volna a korral az elmúlt években? Meg gondolom felárral lesz majd elérhető a dolog.
    Hány év még, mire globálisan elérhető lesz egy olyan, alacsony árú, legális filmletöltési lehetőség, ahol nem lesz többé szükség lemezekre? 15?

    (#4) hodostamas: de épp ez az, hogy nekik semeddig nem tartana eleve így elérhetővé tenni őket, de plusz profitot akarnak, mert a BD sokkal drágább, mint az online letölthető film. Valahogy már nem tudok pozitív lenni, bár az tényleg bizakodásra ad okot, hogy előrébb léptek, mint az eddigiek és globális terveik is vannak. De sajnos csak erre a megoldásra..

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz fateless #10 üzenetére

    Ez most egy kisebb OFF lesz, bár mégis kapcsolódik:
    Kis túlzással holnap már 100+ Mb-es net lesz az általános és hétköznapiak lesznek a több TiB-os HDD-k. Az okostévékbe meg bármilyen háttértárat betehetnek (plusz a bővítési lehetőségek) és rá lehet kötni a netre. Nem nálunk, de nyugaton igen. 46 GiB 100 Mb-en 50%-os elérhetőséget feltételezve lejön ~2,1 óra alatt. De ha nincsenek extrák, egy vagon nyelv, másolásvédelem, a méret csak csökkenhet, főleg hogy ezeket a minőségeket nagyon emelni úgysem érdemes már, a filmek nem is kerülnek fel három- vagy négyrétegű BD-kre, nem is hiányolja ezeket a piac. Hol lenne itt a gond? Ott, hogy hamarabb válik valósággá és megfizethetővé az ilyen net és HDD még nálunk is, minthogy utolérje végre az online árusítás a mostani (tehát nem az akkori) elvárásokat. Az ilyen lemezek a több TiB-os hordozható HDD-k és az 256 GB-os microSD-k korában már elképesztően feleslegesek lesznek, bár már ma is azok. A ragaszkodás ezekhez csak visszahúzza a fejlődést.
    Az extrákra meg ki kíváncsi? 0.01-0.02%-a a vásárlóknak? Többen biztos nem.
    És akkor a streamingről még nem esett szó, nem feltétlenül kell megvenni, letölteni és őrizgetni a filmet, az maradjon a gyűjtők hobbija.
    Nem túl öreg a BD, de már az utolsó éveit kéne rúgnia, ahogy minden hasonló megoldásnak.

    Hogy egyéb felhasználás és az árak? Elégedjünk meg a magyar árakkal, arányaiban biztosan hasonlóak nyugaton is. Mondjuk legyen a legolcsóbb egyrétegű BD 300 Ft (kb. innen indulnak tudtommal), az GiB-onként ~12,88 Ft. A legolcsóbb 1 TB-os hordozható 2,5"-os HDD meg kb. 20.000 Ft, ami ~21,5 Ft GiB-onként. Eddig a BD vezet, már ha a HDD előnyeit nem vesszük figyelembe.
    A legolcsóbb kétrétegű legyen 3000 Ft/db, ami ~64,38 Ft/GiB. Mennyi lehet a három- vagy négyrétegű?

    A filmek valahol 6000 Ft környékén kezdődnek, tehát egy olcsóbb hordozható HDD-n 40 GiB-nyi tárhely 860 Ft, amire rájönne még a film ára, ami lenne mondjuk 2-3000 Ft. Ehelyett megveheti lemezen 6000 Ft-ért. A legjobb persze a kölcsönzés lenne, főleg ha havidíjas alapon még olcsóbbá tehető.
    Ki jár jól? Nem a vevő.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Enclave #17 üzenetére

    A flash chipeket átmeneti tárra említettem, hosszú távon annál megbízhatatlanabb technológia csak a floppy volt, de hordozásra ma még mindig ideálisabb, mint bármi. Másolásvédelem nélkül meg hordozhatóvá válik egy film bármilyen hordozón és lejátszhatóvá bármilyen lejátszón (elég megegyezni az alkalmazott szabványokban, de ezt vehetjük késznek), nem kell BD olvasóhoz vagy multimédiás eszközökhöz ragaszkodni.
    40 GiB úgy jött ki maximumra, hogy egy kétrétegű BD 46,6 GiB-ot (tehát 50 GB-ot) tud tárolni, de ha nincsenek extrák és felesleges hangsávok, biztosan nem fogja elérni a maximum méretet, bár szerintem eleve nem nagyon érik el.
    Amúgy ha megfigyeled úgy kezdtem, hogy "holnap" (tetszőlegesen behelyettesíthető 2-3-4-5 év) lesz a 100+ Mb-es net és az olcsóbb több TB-os HDD tényleg elterjedt nyugaton. Abban ugye egyet érthetünk, hogy amire bármi elér hozzánk, addigra már rég továbbléptek ott, ahol indult.
    Hosszú távon tárolni egyébként nem hordozható eszközökön kell, egy belső, 3,5"-os HDD élettartama átlagos használattal meg minimum 10 év, inkább több, ennyi idő alatt mindenki vesz már újakat és átmenthet mindent. És akkor éveken belül már itt lesznek a PRAM-ok is, amik a flash háttértárakat leválthatják a 100x-os sebességük és 10x jobb élettartamuk miatt, később, 10-20 éven belül meg jön a memrisztor, ki tudja mit hoz magával. Addigra már nyilván nem is lesz BD, csak arra célzok, hogy nagyon abba az irányba haladunk már ma, ahol a digitális tartalmat online kéne vásárolni, globálisan, mert hosszú távon bedől a jelenlegi értékesítési modell. És minél tovább ragaszkodnak hozzá, minél inkább ezt a régi modellt akarják lenyomni az emberek torkán, miközben hiányoznak az alternatívák, annál rosszabb és költségesebb lesz az átállás. Persze nekünk lesz költségesebb, hisz ha már ma meglenne a technológia, akkor amire az teljesen kiváltaná a lemezeket, kész lenne a globális gyakorlata az online árusításnak és vele az árak is szép alacsonyan lennének már.
    Az említett árakról írtam, hogy a hazaiakat néztem, hogy az arányok megmaradjanak.
    Akciós filmek? Azoknak még az is sok lenne, ha az eredeti áruk lenne annyi.
    A hálózatok megbízhatóságára meg annyit, hogy ha lenne kellő igény a fejlesztésre, megkapnák a pénzt is a szolgáltatók (bankoktól és a kormányoktól), hogy 100+ Mb-es netet is elérhetővé tegyenek felhasználónként a nyugati nagyvárosokban már 5 éven belül, hisz az igény a legnagyobb hajtóerő és pénzforrás.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Rickazoid #19 üzenetére

    És akkor a különböző országok különböző törvényeit és jogait nem is említettem, a globális online értékesítéshez el kell törölni a határokat az interneten, ami jó pár évig fog tartani onnantól számítva, hogy elkezdik. Nem arról beszélek, hogy különböző nagy cégek megegyeznek bizonyos kormányokkal az értékesítésről, hanem hogy egy olyan jogi környezetet teremtenek az országok, hogy bárki belépve egyikük piacára egyből jelen lehet bárki más piacán, magyarul egyetlen nagy online piacot alkotnának, ahol mindenkire ugyanazok a törvények vonatkoznak. Ez nagyon-nagyon sok időbe fog telni. De meddig akarnak várni a kezdéssel? Valakinek már ma lépnie kéne, hogy 5-10 év múlva elkészüljön az a globális piac.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés