Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz Rickazoid #11 üzenetére

    Amit leírtál, az nagyon jól hangzik, és így is lesz, de ettől függetlenül ez a jövő, a BD pedig a jelen.

    Noha már ma is meg lehet ezt valósítani, de egy vagyon lenne mindez, amit nem csak mi magyarok, de a külföldiek sem fizetnek még meg, csak nagyon kis réteg (még a kütyümániás amerikai ismerősöm, Dan sem költ erre, noha náluk minden új eszköz megtalálható, a tévé pedig 72"-es)

    Majd 5 év múlva lehet így, ahogy most leírtad, de addig is kell valami üzleti modell, ennyit nem várhatnak a cégek.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • janos68

    aktív tag

    válasz Rickazoid #11 üzenetére

    Remélem azért gondolnak arra is, akik szeretnék fizikai állapotban látni a filmet a saját polcán.
    Egyelőre ahogy nézem az új digitális tartalmak semmivel sem olcsóbbak a hagyományosnál, pedig elvileg lejön egy csomó költség. Ja, hogy ezt a megtakarítást is benyelik a cégek? Hogy mik vannak!

  • Gusztáv

    addikt

    válasz Rickazoid #11 üzenetére

    Azért a szeléssavú net dolog nem ennyire rózsás. A 100+ net még Budapesten is általában csak a sűrűn lakott részeken van. Meg arra is kíváncsi vagyok, mennyire lenne stabil 100+ net, ha mindenki HD filmet streamelne.

    Múltkor beszélgettem ismerőssel, aki Londonban él és egy telco cégnél dolgozik. Ő mondta, hogy kinn nagyon durva fair use policy van, ott nem töltögetsz le havi több száz gigát a korlátlan csomagokkal sem.

    Laci

  • Enclave

    aktív tag

    válasz Rickazoid #11 üzenetére

    Általában a fórumot az esetek 99%-ban csak olvasgatni szoktam, mégis amiket itt olvasok, azok mellett nem tudok szó nélkül elmenni.
    Viszont ami gondolatokat kiemelnék, mint gyári BR film és BR-író (az író csak kicsivel volt drágább mint egy BR-olvasó) tulajdonos:

    "A filmek valahol 6000 Ft környékén kezdődnek, tehát egy olcsóbb hordozható HDD-n 40 GiB-nyi tárhely 860 Ft, amire rájönne még a film ára, ami lenne mondjuk 2-3000 Ft. Ehelyett megveheti lemezen 6000 Ft-ért. A legjobb persze a kölcsönzés lenne, főleg ha havidíjas alapon még olcsóbbá tehető.
    Ki jár jól? Nem a vevő."

    - Nekem ebből úgy tűnik, BR lemezt és lejátszót még sosem használtál, ugyanis ez elméletben szép és jó, csak gyakorlatban lenne kicsit körülményes.

    1: "A filmek valahol 6000 Ft környékén kezdődnek..." : ez attól függ,h. itteni vagy külföldi árakat nézel-e. Nálunk 7000Ft körül vannak az újdonságok de akciósan lehet 3000-4000 Ft közötti árakon filmeket kapni, esetleg agyon akciózottakat 2000 Ft környékén is.
    Angliából rendelve lehet kb. 1500 Ft-ért is kapni, ami tartalmazza a házhoz szállítás költségeit is (nem kell vámot fizetni az EU miatt!), 3000-4000 Ft körüli összegekért pedig a legfrissebb filmeket, ha nem akciósak. Igaz ezeken nem mindegyikén van magyar hang vagy felirat de egyik ismerősöm így is "kilószám" rendeli ezeket és neki nem gond a magyar felirat, hang hiánya. (Usa-ban 10 $ sokszor egy újdonság, ami megint baráti ár, hát még az ottani körülményekhez képest...)

    2: "...tehát egy olcsóbb hordozható HDD-n 40 GiB-nyi tárhely 860 Ft, amire rájönne még a film ára, ami lenne mondjuk 2-3000 Ft..." : a 40 Gib-nyi tárhely fogalmam sincs,h. honnan jött. A filmek és lemezek többsége vagy 25 Gbyte-os vagy 50 Gbyte-os, utóbbiak a rendszerint 3 óra hosszúságú filmek.

    Mobil hdd-ket mennyit használtál? Tapasztalat a megbízhatóságukról? Nekem nagyon nem tetszene, ha valaki mobil hdd-ken szállítaná a filmeket.
    A mostani külső hordozható hdd-k kézikönyvébe bele van írva,h. "fontos adatokat ne tároljon rajtuk"... Ez azért valami jelent, nem?
    Másrészt ki gyártana mobil hdd-ket ilyen kisebb méretben? Az biztos,h. fajlagos költségben csak akkor érné meg,ha több 10-100 millió darabra lenne szükség, ami nem biztos,h. megérné.

    A BR lemezekről röviden: attól, hogy még korong alakúak, nem sok közük van a cd-khez és dvd-khez. Utóbbiak szerves alapú hordozóra készültek, emiatt nagyon sok tönkrement/megy idővel, nem kell hozzá semmi extra körülmény. (ilyesmit biztosan tapasztaltál régi lemezeiddel, ha nem, csak vegyél elő néhány cd-t, biztosan lesz 1-2 "meglepetés"... ).
    Viszont a BR lemezek nem szerves alapú hordozóra készülnek, hanem valami fémes vegyületre, emiatt az időtállóságuk elvileg többszöröse egy cd-dvd-nek. Illetve az első BR lemezek még nagyon sérülékenyek voltak, emiatt cartridge-okba kerültek annó. Persze ez nem sok embernek tetszett, emiatt kaptak is igyekeztek ezt javítani. Youtube-on van egy videó erről, egy srác vett egy kevésbé népszerű filmet és nekiállt a BR lemezt tönkretenni,h. mikor adja meg magát, filc,csiszolópapír(!) nem tett kárt benne, a lejátszó elindította a filmet. Aztán jött kés(!), öngyújtó(!)... Na az utóbbiak valamelyikénél adta meg magát a lemez... Igaz ez nem hétköznapi eset de ilyen időtállóságot egy mobil hdd-ről nem nagyon lehet elmondani, mégha egy mobil hdd-t nem is karcolódik de elég egy leejtés vagy áramszünet, egy apró ütés és nagy eséllyel tönkremegy . Ha időtállóságuk ettől még nem is biztos, a karcállóság jobb mint egy dvd esetén. És ez most nem "marketing maszlag",mivel utána néztem több külföldi topikban is, ahol ez volt a téma. (lehet a felépítéssel tévedek de a fő különbség a szerves és fém-vegyületes felépítés, utóbbi az időtállóság és karcállóságot javítja nagy mértékben)

    Felmerülhet a kérdés,h. mi van a flash alapú (mem.kártyás) tárolással. Mint írtam, 25-50GB-s méretnél minimum 32-64GB-s flash kártya kellene, hacsak nem gyárt valaki "közelebbi" méretben de ez megint nem valószínű a költségek miatt. Ha jól láttam, a 32-es flash 10k körüli áron van, a 64-es flash 20-25k-s áron. És akkor mi van a több lemezes filmekkel? Még mindig a BR-t látom sokkal jobb megoldásnak. (ha már csak az árat nézem)

    Esetleg lehet ezeket letölteni is, ha már a stream dolgok szóba jöttek. Egy jobb minőségű tömörített film is 10-15GB körül van. Most egy 2TB-s 3,5"-os hdd 15k körül van a boltban. Igen de egy asztali hdd mennyire lehet időtálló/megbízható? Ha pedig raid tömbök jönnek szóba, a költségek mindjárt emelkednek.
    Tudom nem minden oprendszert érint de léteznek olyan vírusok, amelyek a multimédiás fájlok utolsó 1 kbyte-ját "nullázzák ki", ettől néhány formátum már lejátszhatatlan lesz... Mondanom sem kell, ez mennyire lehet kellemes "élmény" amikor az ember azt veszi észre,h. valamiért "hibás fájl" hibaüzenetet ad vissza a lejátszó.

    Ami az "extrákat" illeti: sok filmhez jár ajándék dvd lemez, ami pl. utazáshoz vihető, vagy úgynevezett "digital copy" nevű tartalom, amit tudtommal a laptoposoknak találtak ki, illetve egyes filmeknél választható,h. melyik kiadást szeretné a lemezről elindítani: "unrated", "theatretical cut", "alternate ending" stb.

    A BR lemez leváltására csak flash kártyákat tartanám ésszerűnek de csak akkor ha egy 128GB-s kerülne 1000Ft-ba. De ennek az esélyét eléggé kicsinek találom. Ugyanis sok helyen írják,h. a flash technológia kezdi lassan a határait elérni, a csíkszélesség csökkentéssel egyre több hibás chip, amik pedig működőképesek, azok is egyre kevesebb írási ciklust viselnek el. Tehát a mostani árak zuhanása szvsz átmeneti és egy idő után meg fog állni, amíg nem jön valami másik megoldás a flash helyett...

    Ezek után én úgy vagyok vele, hogy a BR lemezeknek nagyon is van létjogosultsága és nem pedig " az utolsó éveit kéne rúgnia"...

    A stream megoldásokhoz pedig annyit fűznék hozzá, hogy nálunk még nagyon sok helyen az alap adsl net is extra a pár megabitjével, nem 100 megabitekkel...

    Arról nem is beszélve, egy lemezt, tárolót az ember csak betesz a lejátszóba és kész, nincs semmi külső körülmény, amitől függne a lejátszás. (a szolgáltató épp karban tart, a film licence éppen lejárt, az ember pont azt a filmet nem találja a listán, amire kíváncsi lenne, pont az "alternate ending" hiányzik, pedig arra lenne kíváncsi stb-stb...)

    A cikkhez visszatérve: ahogyan elnézem, ez-az egész Android-os dolog a digital copy (ez már jó pár éve létezik és ez a cikk 2008-as) kiterjesztése Android eszközökre is, tehát nem most találták fel a spanyol viaszt...

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés