Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz asdf_ #6 üzenetére

    Érdekes, akármennyit nézem, nem látok vibrálást (akkor sem ha mozgatom a szemem előtt), pedig itt bent nagyon alacsony fényerőn használom a tabot (10-20%).

    Most kipróbáltam fényképezővel (kevesebb mint 10% fényerőn), a legkissebb 1/8000-es záridőn látszik a flicker, de még ennél is gyorsabban vibrál (lehet 1/16000 vagy 1/32000, de annyit már nem tud a DSLR). Ezt azért durvának nem nevezném, valakinek nagyon jó szeme kell legyen és nagyon kell figyelje hogy feltűnjön. Talán más modellek jobban vibrálnak, esetleg a 9.7-es aminek teljesen más panelja van.

    Érdekességként tegyük hozzá, hogy a CRT-k másodpercenként 60szor "gyúltak fel", és azokat is meg lehetett szokni (persze ott nagyon látszott a vibrálás). Ehhez képest a minimum 10 KHz, teljesen észrevehetetlen.

    Amúgy LCD-nél (IPS, VA) sem olyan rózsás a helyzet, sok tévénél például a mozgásfelbontás javitására sötét képkockákat szúrnak be (Black Frame Insertion) ami miatt CRT-hez hasonlóan vibrálni kezd (mondjuk 120 vagy 240 Hz-en). És ez nem az olcsó gagyira, hanem főleg a drágább modellekre jellemző.

    (#8) rollins: A 2016-os VE már alapból 6.0.1-el jött úgyhogy nincs összehasonlitási alapom, de eddig jól teszi a dolgát, játékokat is próbáltam és jól mentek, kivéve az Assassins Creed Pirates, ami nagyon szaggatott (emellett nagyon ronda is), nem tudom hogy az minek köszönhető, de töröltem is nagyon hamar.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák