Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

(#1) bLaCkDoGoNe

bLaCkDoGoNe
(PH! kedvence)

Engem Apple userként elkeserít, ha valóban igaz a hír és ilyen fingreszelgetéssel töltik az időt... Persze párszáz dollár pluszt rá lehet majd számolni az MBP-k eddigi, amúgy sem olcsó árához képest – sajnos jó ideje már ez az egyetlen, amit a raktáros vezette cég szem előtt tart.

(Btw. Ming-Chi Kuo mióta a MacRumors elemzője?)

[ Szerkesztve ]

"The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] http://www.flickr.com/photos/blackdogone [+] 

(#2) cellpeti válasza bLaCkDoGoNe (#1) üzenetére

cellpeti
(PH! nagyúr)

sztem a 13.3as kijelzővel a legpraktikusabb egy notebook :U

Huawei P10+

(#3) [CsuCsu] válasza cellpeti (#2) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Szerintem pedig hasznalattol fugg. Mar annyira utaljuk az Apple-t, hogy mar egy uj notebook meret bevezeteseert is fikazzuk? Van ezer dolog, amiert lehet utalni oket, de ezt tenyleg nem ertem.

[ Szerkesztve ]

(#4) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

Sztem amire nem elég 13" arra 15" meg 17" sem, ergo kell egy külső 20+" monitor.
Annyi előnye van, hogy több akksit lehet(ne) bepakolni, nagyobb felületen oszlik el a hő, esetleg némi modularitás is belefér (cserélhető RAM és/vagy SSD)

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...@abusalempictures

(#5) sheratan válasza moleculez (#4) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Ide például jó lehetne egy kihajtogatós kijelző, mondjuk 13-14"-os gép 4:3 aránnyal, aminél oldalra két irányba kihajtható a kijelző, kb 2:1-es széles megjelenítőt adva használat közben.Laptopoknál annyira nem kritikus a vastagság amúgy sem, mint telefonnál.

(#6) moleculez válasza sheratan (#5) üzenetére

moleculez
(PH! addikt)

Vannak ilyen kiegészítők a piacon, igaz hajlítható AMOLEDekkel azért más lenne a kotta. (Az Appletől mondjuk olyan 3 misibe meg is állna a történet)

(#7) bLaCkDoGoNe válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére

bLaCkDoGoNe
(PH! kedvence)

Kezd a totális káosz képe kirajzolódni a korábbi erősen fókuszált és letisztult termékportfólióhoz képest, ami számomra azt sugallja, hogy halvány lila fingja nincs Timnek arról, hogy mégis mit meg milyen irányban kellene fejleszteni, és az ilyen inch-ekkel való bűvészkedés értelmetlen pótcselekvés csupán szvsz.

Én nem utálom az Apple-t, viszont rettenetesen zavar az irány, amerre tart. (Értük (és userként magam miatt) vagyok mérges, nem ellenük.)

"The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] http://www.flickr.com/photos/blackdogone [+] 

(#8) [CsuCsu] válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére

[CsuCsu]
(senior tag)

Alapvetoen egyetertek, de szerintem a kijelzo meret az pont egy olyan dolog, amibol jo a nagyobb valasztek, minden egyebtol fuggetlenul.

[ Szerkesztve ]

(#9) Beerheart válasza moleculez (#4) üzenetére

Beerheart
(újonc)

Fordítóként nagy 21:9-es monitoron dolgozom. Igen, a 17" is kicsi, de azért ha olyan nap van amikor mozogni kell, de közben van idő munkára is, akkor azért 5-7 óra megoldható róla simán. A 15" nekem már fájna, fizikailag, FHD-ban használva, hogy elférjenek rajta a dolgok. 13"-en megoldhatatlan ez a feladat (munkavégzési céllal).

The system can not detect parking spaces made after detecting or before detecting; --- Renault

(#10) Raysen623 válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

+1, sajnos nálam még az ár min tényező is erősen játszik. Túlmentek egy határon nálam és ez zavar. Pedig anno a 13"-os fekete MacBook-om sem volt olcsó, de azt még kifizettem mert megérte használhatóságot tekintve akkoriban.

Kissé hiányolom azt az Apple féle ökoszisztéma erősítését amit régen Jobs-nak hála hírdettek a végén. Jobs legalább belátta ha nehezen is hogy zsákutcába ment adott esetben az elején.

Ezzel a 16"-al nem látom értelmét a 17-es kivezetésének. Öntökönrúgás Level99.

[ Szerkesztve ]

(#11) CMan válasza Raysen623 (#10) üzenetére

CMan
(újonc)

Én örülök neki, ha jön egy nagyobb kijelző. Sokszor nagyon jó lenne....
Nem is értem azokat akik sírnak... amikor levették a 17-est a palettáról, akkor azért ment a rinyálás - most hoznak egy 16-ost vagy 16.8-ast akár bitang jó felbontással és színhelyes LCD-vel, akkor meg az a baj... nevetséges komolyan.

ElectronicLove

(#12) hszilard666

hszilard666
(PH! addikt)

Szerintem szuper kesz ez a méret! :K Anno 2012 körül még voltak 17" es gépek a gyártótól, nagyon nehezek voltka, konkrétan verekedni lehetett velük, viszont ott volt a legjobb a hűtés valamint a kijelző is ott volt a legjobb, míg nme jöttek a retinás masinák. De ha már kijelző, fél lábamat odaadnám ha oled panel lenne benne :D

ELADÓ MACBOOK PRO 15" 2018 6CORE, PRO 560X, 16GB, 512SSD, Silver! tinyurl.com/y43964up VALAMINT UGYANITT ELADÓ DELL ALIENWARE 18” 32GB RAMMAL!

(#13) Jesus_Shaves válasza hszilard666 (#12) üzenetére

Jesus_Shaves
(kvázi-tag)

Ha a fél lábad nem is, a fél veséd lehet, hogy új gazdára talál majd az árcédula láttán ;]

(#14) Marvinyo válasza moleculez (#4) üzenetére

Marvinyo
(fanatikus tag)

Ez azért messze nem igaz. Programozáshoz 13" katasztrófa, 17" meg egészen használható.

Vagy csak én vagyok valahol rosszul bekötve :DDD

(#15) hszilard666 válasza Jesus_Shaves (#13) üzenetére

hszilard666
(PH! addikt)

Úgy úgy! ;]

Marvinyo:

Szokás kérdése! Én 15" ről váltottam 12" re, és képeket editálok. Picit szűkös, de kárpótol a 0.9 kg os súly! :B

[ Szerkesztve ]

ELADÓ MACBOOK PRO 15" 2018 6CORE, PRO 560X, 16GB, 512SSD, Silver! tinyurl.com/y43964up VALAMINT UGYANITT ELADÓ DELL ALIENWARE 18” 32GB RAMMAL!

(#16) -Skylake- válasza hszilard666 (#15) üzenetére

-Skylake-
(őstag)

Tehát ha jól értem akkor (a "cuccaid" alapján) egy MB12 az a gép , amin fotóeditálós munkát végzel. Megkérdezhetem milyen programmal és milyen méretű fájlokkal dolgozol ? Abszolút semmi rosszindulat , csak eddig el se tudtam képzelni , hogy az MB12 hardware-e jó lenne bármire is starbucks-ban blogíráson kívül.

[ Szerkesztve ]

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#17) hszilard666 válasza -Skylake- (#16) üzenetére

hszilard666
(PH! addikt)

Semmi komoly, pici retus, és 21mp es raw editálás. 15mb os képek kb. Lassúcska a 15” tb hoz képest, de nem keresek pénzt vele, hobbi, valamint nem sietek sehova. :D CS6 PS.

(#18) Picco

Picco
(PH! addikt)

lehet meg az USB A-t is ujra feltalaljak valamint a kartyaolvasot ilyen meretben...fotosok ki is voltak bukva rendesen amikor ezek elmaradtak, rengetegen hasznalnak/tak kozuluk Apple termeket.
A 2012 koruli 17"os igen jo masina volt, nagyon jo kijelzo, eros proci, atom hangszoro...nem is ertem miert szuntettek be, jol kib*sztak a neppel.

Love doesn't show up on X-Ray...but it's there!

(#19) hszilard666 válasza Picco (#18) üzenetére

hszilard666
(PH! addikt)

Szerintem jól tették anno hogy kivezették. Pokoli nehéz masina volt. Én akkoriban 14 éves fejjel egy 15" es "kistesót" használtam, és éltem a váltáskás korszakomat, pár hónap hurcibálás után, nagyon keményen megfájdult a balvállam. Mondjuk volt még nálam fényképező, meg minden cucc, és gyalog mentem mindenhova, de akkor sem volt jó élmény. De a mostani 15 ös! Na az pehely! A méretéhez képest! :K

De a legszürreálisabb a 12" es macbook. Már a 3, ilyen gépemet nyúzom, best of the best! :B

(#20) Marvinyo válasza hszilard666 (#15) üzenetére

Marvinyo
(fanatikus tag)

Nem tudom, nekem ez a súlyprobléma még mindig furcsa. Ezer éves Dellem van, 3 kiló körül. Emellé könyv, füzet, kábelek, minden túró van, rohangálok vele jobbra-balra, egyetemen, cégen, és valahogy soha nem estem úgy haza, hogy belehalok. Pedig messze vagyok a sportosságtól. :-)

12"-on el nem tudom képzelni, hogy bármi hasznosat végezzek, mondjuk nekem a "munkaasztal" az minimum 4 ablak, amit jó ha egyszerre látok.. :DD

(#21) Picco válasza hszilard666 (#19) üzenetére

Picco
(PH! addikt)

na nehogymar az hogy neked megfajdult a vallad(csillio oka lehet) egy masik termektol, jo ok legyen egy termek kivezetesere...hihetetlen hogy egyesek mennyire nem tudnak elvonatkoztatni sajat maguktol/igenyeiktol. :W :F
***egyik nagy ceg sem neked szemelyesen gyart termeket***
erdekes a vasaggyal 45 kilos torpilla meretu ex baratnomnek nem volt baja hurcibalni a 17"-os MBP-t, en ebbol azt a kovetkeztetest vonom le hogy veled van a baj fonok, nem egy 2.5kg-s 15" MBP-vel

kepzeld nekem meg sohasem volt apple termekem es nem is szeretem a ceget megis kepes vagyok elvonatkoztatni ettol a tenytol ha letesznek valami jot az asztalra...nameg akkor is ha nem. :U

[ Szerkesztve ]

Love doesn't show up on X-Ray...but it's there!

(#22) hszilard666 válasza Picco (#21) üzenetére

hszilard666
(PH! addikt)

Ne haragudj rám. Leírtam a tapasztalataimat. De azért abban igazad adhatsz hogy ha tele vagy cuccal, akkor nem mindegy hogy 3kg vagy 0.9 kg. Ugye?

"veled van a baj fonok"

Ezt már tudom. A hangok is ezt mondták a fejemben!

;]

(#23) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Tök jó lesz ez, a 4 helyett 8 Tündérbolt porttal. :)

(#24) Tigerclaw válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Én is ugyanezt gondolom. Az elmúlt pár évben tapogatózás folyik. Hasraütés szerűen jönnek az új modellek, amiknek gyakran már házon belül van konkurenciája...és sajnos többnek közöttük komoly hiányossága is van. Szinte alig tud az ember kompromisszum mentes dolgot választani náluk és az árat még nem is említettem ezzel. A másik probléma szintén ez, mivel azt is szondázzák, hogy meddig lehet még feljebb tornászni az árat. Azt már látni hogy az iPhone X(akármi) esetén nem a várt reakciót kapták a piactól, de szerintem az új Macbook, Macbook Air és Mac Mini sem lett sikeres. Én pl. szívesen lecserélném az MBA-mat, de nem látom hogy mire kellene. Ráadásul a fél milliós ár szóba sem jöhet...és az még csak a legalapabb verzió. Annyi a szerencsém hogy tökéletesen fut a jelenlegi gép is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) bLaCkDoGoNe válasza Tigerclaw (#24) üzenetére

bLaCkDoGoNe
(PH! kedvence)

Nekem a "kedvenc" példám a csatlakozók körüli mizéria, a mostani hordozható Mac-eken már csak USB-C van, az iPhone-okon Lightning (Lighting – USB-A kábellel), az új iPad Pro-k meg szintén USB-C-vel (USB-C – USB-C kábellel). Tiszta agyrém.

(#26) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Nekem semmi bajom a 13-as merettel, konnyu hurcolni, itthon meg ugy is ratolom egy monitorra, azt jolvan. Inkabb a szutyok billentyuzetjukkel kezdenenek valamit, jovon'

[ Szerkesztve ]

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ rcx.pw

(#27) moleculez válasza Marvinyo (#14) üzenetére

moleculez
(PH! addikt)

Szintén zenész.
Nekem a 13 MBA addig elég, amíg a doksikat olvasom, kutatok. De ha neki is állok csinálni valamit, akkor megy a 27"-es monitorra, oda meg mindent szépen kipakolni, amire szükség lehet, gép kijelzőn editor fullscreen.

[ Szerkesztve ]

(#28) awexco válasza Raysen623 (#10) üzenetére

awexco
(senior tag)

Jobs egy gondolkozó lelkes tech buzi volt :)
Míg tim csak símán buzi :D

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#29) awexco válasza hszilard666 (#19) üzenetére

awexco
(senior tag)

Ha nem cipeled akkor nem nehéz . És van amikor nagy kijelző kell .

(#30) hszilard666 válasza awexco (#29) üzenetére

hszilard666
(PH! addikt)

Megértem. De ha nem cipelem akkor nem macbookot veszek hanem imacet! :D

(#31) tothzoltan válasza awexco (#28) üzenetére

tothzoltan
(lelkes újonc)

Hát barátom, az a 'buzi' egy kicsit többre vitte mint te - azzal a húgy agyaddal, aminek arra van csak kapacitása hogy ilyen poénokkal szórakoztassa magát.

I'm thinking different.

(#32) moleculez válasza tothzoltan (#31) üzenetére

moleculez
(PH! addikt)

Miért, miért kell minden Apple topicban tolni, hogy bezzeg SJ idejében?! 10 évvel ezelőtt más szelek fújtak, más volt a piac, Ő sem biztos hogy sokkal jobban csinálná, mint Tim. Máskor kell más embereknek megfelelni, az utóbbi 5 évben nagyon átrendeződött a piac, megváltoztak az igények, stb. Biztos, hogy máshogy csinálná, de az nem biztos, hogy jobban.
-bocs nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#33) awexco válasza moleculez (#32) üzenetére

awexco
(senior tag)

Azért látványosan el kezdtek lemaradni termék fejlesztés és innováció terén . Pedig ahogy termelik a pénz igazándiból nem összeg jelenleg számukra . És nem a farok csóválja a halat .

(#34) awexco válasza hszilard666 (#30) üzenetére

awexco
(senior tag)

Néha még is cipelni kel na :D Tudjon ilyen opciót :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Kopi31415 válasza hszilard666 (#19) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Csak baráti jótanácsból, létezik hátizsák, két vállra vehető, amit lelopni is nehezebb rólad. Nekem a csak vackokkal teleszórt zsákom van vagy 8 kiló, a 17-es WS-em ha betenném észre se enném benne. Cserébe normális a hűtés és a hardver is.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#36) hszilard666 válasza Kopi31415 (#35) üzenetére

hszilard666
(PH! addikt)

Megértem, most már azt használok! :K de anno 14 éves fejjel nem ezt tettem. :D

(#37) awexco válasza Kopi31415 (#35) üzenetére

awexco
(senior tag)

Csak IPAd pró-t ne tégy a táskádba mert felveszi a gerinced formáját mint a memória szivacs .

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.