Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    Kis saját gondolkodás hátha segít vkinek. Magamnak lett szóval kicsit összevissza...

    Tegnap betört a kameramodul a Pocophonen. Kis darabokban esik ki az üveg, ragasztottam rá átlátszó szikszallagot... a képminsőégen annyira sokat már nem ront :) ellenben nem potyogtatom a kis üvegszilánkokat mindenhova. Hirtelen a ráérünk eldönteni mi lesz a köv telefon sürgős lett.

    Alap állapot: A Pocophoneval az elmúlt 1+évben meg voltam elégedve. Aksiban köröket ver az S7/S9 párosra, sebességben semmi mikrolag, és az 1secig gondolkodik wake on lag sincs. Snapi 845 hasít. Ami viszont nagyon hiányzik S7 minimális S9 után az az NFC és, hogy nincs OIS. Hiába van EIS az OIS más világ gyerek mellé meg amúgy is kell. Nem mellesleg a nova+miui elég jó felület.
    Tegnap este számba vettem a lehetséges versenyzőket: S10+, S10 Lite, S20+ és ultra, Mi 9T Pro, Iphone 11 PRO és próbáltam amennyire lehet utánaolvasni. Ma MMben is eltöltöttem 1.5+ órát megfogdostam képeket löttem....

    -Mi 9T PRO: ~117-130Kft. kb uaz tudja mint a Pocophone de van NFC. A soc picit erősebb (845->855), kamera minimálisan jobb viszont nincs OIS. 74.3mm széles ez még pont rendben van. van jack

    -S10+. 220-230k A fentihez képest van OIS két modulon is és vizálló. Ez nagy +. De exynos van benne ami meg elég nagy -. Jelen van a wake on lag és aksiban hát vannak gondok. Egyértelmű nyerő lenne snapdragonnal. 74.1mm ez még pont rendben van. van jack

    -S10 Lite. ~230K. Csak egyik kameramodulon van OIS. Nem vizálló. Viszont Snapi 855van benne nincs wake on lag, nincs microlag S10+ után hasít. Nagyon baba. A 855+4500mahs aksira ráadásul nagyon jó
    üzemidőket írnak. S10+hoz képest sima +50%. Viszont a 75.6mmes szélesség már tokkal vastag. van jack

    -S20 Ultra. 480K. Ami egyértelmű, hogy a 108mps érzékelő pixel biningel nagyon jó. 27mpvel használva uazt, uott fényképezve egyértelműen veri mindent. A 48/12mps zoomkamera is baba. wake on lag van, microlag minimális. Az 5000es aksi az exynos aksi problémáira sztem megoldás.. 76mm széles ami már pont sok és legmagasabb. Egy kezes használatra már nem alkalmas. Nincs jack.

    -S20+. 350K Két kameramodulon is ott az OIS. Azonnal össze lehet vetni S10+/S10Liteal. Nem látom mi indokolja a +120.000Fts árcímkét.

    -S20. Ld S20+. Azonnal össze lehet vetni S10+/S10Liteal. Sztem értelmetlen modell ennyiért ez is.

    -Iphone 11 PRO. 370K. Az első ami megüt az a minőségérzet. Kézbe veszem és agyonveri az S20+/Ultrat minőségérzetre. Ezt 350/480Kért mért nem tudja Samsung? A második ami feltünik az, hogy hiába kicsi az I11 pronak kávája van + notch. Ez nálam minusz pont. Az egyenes kijelző az + pont :) . Videozva nagyon baba az I11PRO. Ahogy nyomogattam, videoztam fotóztam egyértelműen győztesnek éreztem az 11PROt... és Ultra/S20+ mellett nem is drága.... DE aztán eszembe jutott a rendszer "zártsága" a régi Itunes "szenvedések".... Ez rakás embernek értem előny... nekem hátrány.

    Konkluzió: Nagy csoda nincs. Akinek van rengeteg pénze és fotózás/video fontos vegyen S20Ultrat vagy I11 PROt. IMO azt vegye amelyik ökoszisztéma neki jobban tetszik. MIndkettő nagyon baba. Az S20 Ultra ára akárhogy nézem csuklós. 100K+al drágább mint a 11Pro ez sztem vicc. De akinek android kell és a legjobbat akarja fotó/videoban és pénz nem számít nincs kérdés. Amúgy meg 11PRO.

    S20/S20+ sztem értelmetlen. Márkán belűl maradva ott az S10+/S10 Lite. Olcsobb és legalább annyira jó. De inkább ld S10 lite SOT+jack jobb. Márkán kívül maradva meg jön a MI 10, O+8...

    MI 9T PRO: Ha vki 130Kért veszi akkor ultrahoz képest zsebébe marad 350+KFt. na ebből lehet venni egy pl milcet jó obival. Amit cipelni kell de képminőségben elkeni Ultrat/11PROt. Sajnos gyerek mellett nehézkes még egy milc cipelése is....

    Jelenleg nem tudom mi legyen. 11 PRO adná magát de IOS. Ultra árát nem tudom elfogadni. S20+ értelmetlen akkor vagy S10+ vagy S10 Lite. (kb jobb kamera vs jobb aksi), Mi 9T PRO arra lenne jó, hogy ha esik Ultra ára 100Kt akkor megveszem. De akkor már lehet meg kéne nézni hátha cserélhető Pocophonen a kamera modul üvege....

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák