Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubid

    őstag

    válasz benoce #19 üzenetére

    Köszi.
    Igazából azért kérdeztem, mert én tegnap vettem egy Qnap-TS-251 NAS-t ( 1 GB memória van benne...)
    És a memória használat 50%-nál alább nem megy... úgy hogy az ég világon nem fut rajta semmi a kötelezőkön kívül...
    CPU használat ilyenkor pár százalék.. az rendben van, azt hiszem.

    A kérdés, hogy ez így elfogadható és betudható a gazdag gui-nak és az azt kiszolgáló programoknak ?

    Vagy ez így nem helyes és vihetem vissza...

    Avagy, érdemes plusz 1-2 GB memóriát venni... ?

    Kösz a választ.

    [ Szerkesztve ]

    -.-

  • Mankó

    veterán

    válasz benoce #19 üzenetére

    Ennek a rendszer figyelő proginak mi a neve? Hogy tudnám felpakolni a TS-251-emre? Az alap firmware-en volt valami hasonló jobb oldalt, de ahogy felment a legfrissebb el is tűnt, azóta se találom.

    Más:
    1. Milyen progit rakjak Android alá, hogy kívülről is tudjam állítgatni a nas felületét, illetve milyen progi ajánlott, hogy a transmissiont is tudjam vezérelni?
    Synology-nál egyszer belőttem a QuickConnectet és bárhonnan elértem a DSM felületét, itt meg csak a myqnap.cloud-ot ajánlja fel, de az se ér semmit, mert csak valami fapados menüt ad be, aminek semmi köze a QTS-hez.

    2. Szerintem a transmission kliense lesz a ludas nálam. Hajlamos maga a progi kifagyni és mellette lassan frissítget. Furcsa, ezt a régebbi nas-nál is észrevettem, hogy a régebbi verziójú tm-ek stabilabbnak tűntek, ahogy emelkedett a verzió szám, úgy vált egyre rosszabbá. Ez a 2.84-es meg egyszerűen siralmas. Más is tapasztalta, van jobb, ajánlottabb megoldás? Ti mit használtok?

    3. IP címet dinamikusról, statikusra állítottam, és volt egy Jumbo Frames beállítás. Mit érdemes ott állítani, van egyáltalán gyakorlati haszna?

    4. Tesztelgettem másolási, letöltési sebességeket és van amikor indokolatlanul belassul ilyen 40 mb-kra, úgy hogy nem is fut rajta semmi. SSD-re/ről másolok, 8 gb ram van a nas-ba, nem igazán fut semmi. Letöltésnél, meg van hogy egyszerűen leáll a töltés, mintha elment volna a net. Eltelik 5 s aztán folytatja, vagy éppen ugrál 512 kb és 18 mb között. Semelyik másik nas-nál nem csinált ilyet, csak a qnapnál. Nagyon furcsa és idegesítő.
    Van valami indexelő, log-oló része a nas-nak, ami fogja a rendszert? Tudtok ilyenről? S ha igen, hol lehet azt kikapcsolni?

  • dogzi

    csendes tag

    válasz benoce #19 üzenetére

    szia...
    ezügyben ma olvasgattam minden fellelhetőt.én is most akarok venni..de az az igazság hogy ez nem mai darab.a Hdmi 1.4,épp viszi a 1080p full hd.. :N .én a 251+ tipussal szemezek-az nem 2 magos,mint a tied,hanem 4x2.0Ghz,és azt tudja felhuzni 2.41-re.
    és eljutottunk a problémádhoz: RAM-ot kell bele venni! csak 1 giga van benne alapból,2x4giga ddr3L(laptop RAM) kell bele,akkor simán fut..
    viszont a 4K filmek már 2.0 uj HDMI-n futnak..az csak médiaplayer+lan kiváltással fog a Nasrol menni..
    hmm?

Új hozzászólás Aktív témák