Hirdetés

Aktív témák

  • matilaci1

    újonc

    Tisztelt Közösség!
    Szeretnék segítséget kérni, ha van olyan vállalkozó szellem, aki nálam többet ért a programozható switch-hez és ha nem is teljes konyhanyelven, de hasonlóan inkább ehhez, el tudná mondani, hogy miként állítsam be.
    Adott egy router (Asus RT-AC86U) mely a szolgáltatótól WAN-on kapja az internetet.
    Adott egy TP-Link T1500G-10PS V1 JetStream switch és egy TP-Link TL-SG108E Easy Smart Switch. Mindkettő 8 porttal rendelkezik.
    Az alábbit szeretném megvalósítani:
    [kép]

    Nekem a T1500G túl bonyolult ahhoz, hogy egy működő hálózatot hozzak össze. Ami az SG108E-be csatlakozik, az nem kap a routertől IP címet. Valamiért nem kommunikál helyesen a router irányába. Mindegyik LAG működik, mert a router felől pingelhető a második switch is a NAS is látható a hálózaton (SW2-ből már nem), bár szintén statikus IP-vel rendelkezik. A switch1-be csatlakozott eszköz kap IP-t a routertől. A router IP címe 192.168.1.1, az SW1 IP címe statikus, 192.168.1.2, alapértelmezett átjáró a router címe 192.168.1.1, az SW2 IP címe is statikus 192.168.1.3 és az alapértelmezett átjáró a router címe 192.168.1.1.
    A router felületén látom a két switch-et.
    Van egy csomó beállítási lehetőség, amihez ennyire mélyen nem konyítok. (Spanning Tree, Multicast, Qos, ACL, SNMP, LLDP). Nem tudom milyen összefüggések vannak egyes beállítások között.
    VLAN1-ben van mindegyik eszköz. Talán ez nem lehet jó?
    Emulátor a T1500G-hez, de ez a v2-höz van, a V1-ben nem találtam az L3 Features-t: https://www.tp-link.com/resources/simulator/Emulator_T1500G-10PS(UN)2.0/index.html
    Próbáltam a gugli segítségét kérni, de vagy „egyszerűen csak összedugtam és működik”, vagy túl bonyolult magyarázatot találtam, amit nem értettem.
    Sok helyen lehet a prioritásokat is beállítani, de legalább 3 féleképpen adható paraméterekkel.
    Minden eszközön a legfrissebb firmware van.
    Kérek segítséget, ha van olyan valaki, aki többet ért ehhez, mint én! Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • kabelmania27

    félisten

    válasz matilaci1 #1 üzenetére

    Üdv!
    ITT vagy ITT választ fogsz kapni a kérdésre.

Aktív témák