Hirdetés
- iPhone topik
- MIUI / HyperOS topik
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Tényleg nem változik semmit a Samsung Galaxy S26+?
- Google Pixel topik
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
-
Mobilarena

Új hozzászólás Aktív témák
-
petyus_
senior tag
Sziasztok!
Javascriptben szeretnék szimulálni egy focimeccset, a kóddal nincs problémám, csak nehezen tudok rájönni, hogy lehetne ezt nagyjából életszerűen megoldani (ne legyenek ilyen 10-0-ás meccsek, de azért ne mindig ugyanannyival nyerjen az egyik csapat). Most először csak annyit szeretnék elérni, hogy mindig legyen győztes, később lehet megoldanám döntetlennel is.
A kiindulási pont minden csapatnál az UEFA koefficiens, ebből szeretném kiszámolni az egészet úgy, hogy látszódjon, ha egy csapat erősebb, de azért valamennyi random legyen benne.
A csapatok koefficiense kb 30-170 között, a legtöbb csapat 100-120 körül. Elsőként ezt raktam össze:
var team1pont = team1.uefaCoeff * (Math.random() * (10-4+1)+4);
var team2pont = team2.uefaCoeff * (Math.random() * (10-4+1)+4);
if (team1pont > team2pont) {
var diff = team1pont - team2pont
var goalsTeam1 = 1 + Math.floor(diff/200)
}
else {
var diff = team2pont - team1pont
var goalsTeam2 = 1 + Math.floor(diff/200)
}Ez azt csinálja, hogy a koefficienst megszorozza egy 4-10 közötti számmal, amelyik csapatnak magasabb, az lesz a nyertes, és a nyertes csapat góljainak száma 1 + a különbség/200. Egy 100 és egy 120as csapattal próbálgattam, nagyjából reálisnak tűnik (persze lehetne finomítani, két gyenge csapatnál a /200 miatt általában 1 gól lenne a különbség), viszont azt nem tudom, hogy a gyengébb csapat góljait hogy számoljam ki (miközben írtam, eszembe jutott, hogy kivonhatnék a győztes csapat góljaiból egy 1 és győztes csapat góljai közötti számot, de most már azért felteszem a kérdést
).Tehát ahogy írtam találtam egy talán jónak tűnő megoldást, de ha esetleg lenne valami kifinomultabb ötletetek, annak örülnék
.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- ARCTIC Liquid Freezer III 360 A-RGB Processzor vízhűtő
- Phanteks Eclipse P600S Black Számítógép ház
- Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Vengeance RGB Grey AMD EXPO / XMP
- Iphone 16 PRO 256GB Titanium BLACK - Garanciás - Akku: 94%
- Esport Gaming PC (Intel i5-9400F, 32GB RAM, RTX 2060, 500GB SSD) Eredeti Windows11 Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell Latitude 5420 14" Touchscreen i5-1135G7 16GB 256GB 1 év garancia
- HP 14 Elitebook 640 G10 FHD IPS i5-1345U vPro 10mag 16GB 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Samsung Galaxy S23 / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

).

