- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
Azért a firmware piszkálásával csak óvatosan! Egyrészt a megfelelő toolt sem feltétlen olyan egyszerű megtalálni az adott pendrive-hoz, vezérlőhöz. Másrészt ha nem stimmel, nem megfelelő a párosítás, akkor azzal rossz esetben akár "téglásítani" is lehet a pendrive-ot, azaz végképp kuka. Harmadrészt a firmware házilagos módosítása nem megengedett módon (nem a pendrive gyártójától származtatva) hivatalosan garanciát kizáró tényező lehet. Aztán hogy mennyire nézik, ellenőrzik, vagy sem, az más dolog.
Vagyis ha még garanciális a pendrive és megoldható olcsón, vagy akár ingyen a linkelt példa alapján a garanciális csere, akkor elsődlegesen azt kellene megpróbálni. Ha ez nem opció, de szeretnéd újra megfelelő működésre bírni, akkor nekiállni otthon saját felelősségre tákolni, előtte szükség esetén nyilván lementeni róla az adatokat, stb.Látom amúgy nem kapkodod el, nem sürgős.
-
talpas
aktív tag
Szerintem vezérlő, nekem íráskor volt áram elvétel.
-
King Unique
titán
Ha szoftveresen lenne írásvédettként beállítva a leírás szerint, akkor a Read-only: yes állapot lenne. Ha tartósan (vezérlő/firmware szinten) írásvédett lenne a pendrive, akkor pedig a Current Read-only State: yes kimenet lenne, legalábbis normál esetben. Vagyis ha nálad mindkettő = no, akkor elvileg tényleg nem írásvédett a pendrive. De az nyilvánvaló, hogy gond lehet vele, ha a Rufus nem tudja újraparticionálni, valamint pl. a Windows fájlkezelőjében sem lehet újraformázni. Ha másik gépen és/vagy másik OS (lehet akár másik pendrive-ról bootolt Live Linux is) alatt sem megy, akkor meg pláne.
Azt neked kell mérlegelned, hogy a belföldi / közvetlenül a gyártóval RMA útján intézett garanciális csere, annál a szállítási/visszaküldési költség számodra megéri-e anyagilag, vagy annyiért már inkább új pendrive-ot veszel, meg abból is milyet. Már ha vissza kell küldened egyáltalán a pendrive-ot, mert pl. a korábban linkelt RMA-s példánál nem kellett a fórumtagnak. Ha esetedben vissza kellene küldeni és az drága lenne, vagy eleve inkább új pendrive-ot vennél, akkor ott a "Milyen pendrive-ot vegyek?" topik, illetve annak a téma összefoglalója az ajánlott sorozatokkal, modellekkel.
-
King Unique
titán
Vagyis valószínűleg írásvédett lett, azért nem lehet rá írni, illetve semmilyen műveletet sem végrehajtani, ami írással jár. Ha a linkelt leírás alapján csekkolva írásvédett a pendrive és nem sikerül aszerint megszüntetni, akkor vsz tartósan, azaz vezérlő, firmware szinten lett írásvédett. Ez a pendrive-oknál pedig a tönkremenetel egyik tipikus jele szokott lenni, ami után rendszerint csak a garanciális csere marad, vagy annak híján a kuka...
A garanciális csere alapesetben az eszköz rendeltetésszerű használata mellett bekövetkező, gyári eredetű meghibásodásra vonatkozik. Vagyis hacsak nem a géped (pl. hibás tápegység, illetve USB-port) nyírta ki a pendrive-ot, vagy te magad nem megengedett fizikai behatással (pl. széttörted, folyadékban áztattad), esetleg extrém mértékű túlírással (pl. erre torrenteztél, nagyon gyakran teljesen telemásoltad fájlokkal), akkor nyilván nem nagyon van mibe belekötni. Meg az nyilván nem a felhasználó/vásárló hibája, ha a gyártó olyan szemetet készít, ami (garancia)idő előtt megadja magát a mindennapi használat során...
-
King Unique
titán
Mármint, ha a javítás 1x már lefutott, de újracsatlakoztatásnál utána is jön a hibaüzenet megfelelő szoftveres leválasztás mellett, akkor az nem éppen normális, az utalhat eszközhibára is. Ha egyáltalán nem lehet újraformázni, valamint törölni és újraparticionálni a pendrive-ot az előző válaszokban említett módon, akkor az szintén. Vagyis nincs olyan, hogy látszólag jó, vagy jó, vagy nem, vagy működnek normálisan az előbbiek, vagy nem. Ha nem, akkor nem érdemes vele tovább szórakozni, adja magát a garanciális csere.
-
King Unique
titán
Ott van pl. a BlueScreenView program, azzal lehet elemezni a BSOD-ot, meg fejtegetni a megfelelő Windows topikban az okát, mert nyilván nem ennek a topiknak a témája.
"Bármelyik portba dugom, figyelmeztetés jelenik meg a jobb alsó sarokban, hogy probléma adódott ezzel a meghajtóval."
Ha éppen használatban volt a pendrive, írási művelet volt rajta és közben jött a BSOD, akkor egyáltalán nem meglepő, ha sérült/piszkos (dirty) állapotba került a fájlrendszer és utána csatlakoztatáskor javítani akarja a Windows, ami amúgy kikapcsolható (alapesetben nem javasolt), ha annyira zavar. Sőt, a dirty állapot akár mesterségesen is előidézhető az Fsutil dirty beállítással. A javítás pedig nem W10 only jelenség, hanem ugyanúgy pl. W7, 8.1 rendszereknél is fennáll, amit a linkelt leírás is világosan szemléltet. Meg ha 1x le van futtatva a javítás, akkor utána már nem fog újból megjelenni, hacsak nem történik újból hasonló, vagy nem maga a pendrive hibás, azaz eszközhiba van.
Az utóbbi esetben (eszközhiba) fontos fájloknál nem javasolt futtatni a javítást, mert akkor a CHKDSK több kárt okozhat (pl. fájlok lenullázása), mint hasznot.
"Az illesztőprogram dátuma: 2006. 06. 21."
Az csak a frissíthetőség miatt van direkt visszadátumozva, amiről a téma topikjában is volt szó (példa). Vagyis nem, nem 2006-os az a driver...
"Nem szeretnék tévedésből egy 3 TB-s HDD-t formázni, inkább letöltöm holnap a Rufus-t. Lehet, hogy csak a hétvégén lesz időm megcsinálni."
Azért kell ITT az X helyére a megfelelő lemez sorszámát beírni, amit a
list disk
parancs kilistáz. Azaz pl. ennél a lemez 1-et akarjuk törölni, azért az lett kiválasztva, ez esetben X = 1.Ha nem vagy biztos a dolgodban, az előbbi módszer megfelelő alkalmazásában, akkor lehet jobb lesz inkább a Rufus, vagy egyéb hasonló program használata az esetleges adatvesztés elkerülése végett.
-
Doky586
félisten
"akartam egy multibootos pent"
Yumi UEFI - ha nem baj hogy nincs SecureBoot; de ha szükséges a SB is, multiboot is, akkor az én módszerem hogy csak rámásolom a fat32 pendrivera az iso tartalmát aztán létrehozok egy _egyik_ mappát és abba átmozgatom az összes filet mielőtt a másik isot másolom rá ugyanígy, annak pedig egy _masik_ mappát és így tovább. Lehet nem túl kényelmes, de működik.
Nyilván az ilyen fileműveletek nem teszik tönkre a pen-t, de azért az se örök életű..
-
King Unique
titán
Először is, a Windows, illetve egy BSOD normál esetben nyilván nem nyírhatta ki, ott inkább a hardverkörnyezetben (pl. gépen hibás USB-port, tápegység), vagy magával a pendrive-val lehetett alapból gond.
Ha nincsenek rajta fontos adatok és eleve a formázás a cél, akkor ezzel a módszerrel kellene megpróbálni rendszergazda parancssorban, vagy akár a másik válaszban említett programmal (Rufus). Ha nem megy, hibaüzenetet dob, netán írásvédett lett a pendrive és az utóbbi esetben ezen módszerrel nem lehet azt megszüntetni, akkor az megint a pendrive hibájára utal, ami az ilyeneknél azért nem lenne annyira meglepő. Ez esetben marad a garanciális csere (akár RMA), vagy annak híján meg kb. a kuka, ha nem működik rendesen és nem lehet formázni se...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte G5 KC Gamer notebook - i5 10500H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 6GB WIN10
- Eredeti DELL 240W töltők (LA240PM160)
- Csere-Beszámítás! Asztali számítógép PC Játékra! I5 12400F / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A26 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest