Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    Nocsak hova téved az eNber ha a mini-itx topicot olvasgatja. :D

    Én elkezdtem egy munkaállomást építeni amibe majd idővel el fog kelleni a bifurkáció.
    Az alaplap egy MSI X299 PRO, amihez már megvan a 10940x proci. Ezek együtt tényleg kezelik a 48 PCIe sávot, amivel annyira beharangozták az intelnél a cascade lake X szériát, hátha mentenek vele némi piacot, aztán látva a folyamatos árcsökkentést a procik terén nem jött be nekik. :D

    Ugye x299 alaplapok közül ez az egyetlen aminél ki is lehet használni a 48 sávot, a többinél csak marketing, mert soha az életben nem fogsz 3 db NVME SSD-t munkaállomás felhasználásban úgy meghajtani. A raidnek sincs sok értelme ha olyan hálózatod van ahol le tudod menteni kellő rendszerességgel az adatokat, vagy az egész rendszert klónozni.

    Ennél a lapnál ameddig a 4 pcie slotból csak 3-at használok (2 db x16 és 1 db x8), addig az utolsó 8 sávból 4-et megkap az elsődleges SSD és 4 pedig elveszik az éterben. De nekem szúrja a szemem hogy lopnak tőlem, hisz 4 sávot bukok.
    Szal a cél majd az lesz hogy a jelenlegi 1 db gtx 1070 vidkari helyett 3 db 3xxx szériás vga, a 4. slotba meg bifurkációval 2 db x4-es eszköz.
    Valszeg az egyik az elsődleges winboot nvme SSD, aztán hogy mi lesz a másik azt majd a VR meg AR jövő eldönti. :D
    Gondolkodtam hangkártyán, de azok meg csak x1-esek.
    Homeofficehoz meg nekem elegendő az alaplapi 2,5G LAN, a serverembe raktam külön ennek megfelelő lankártyát.

    Amúgy azért 3 vga, mert elvileg nem a multi gpu halott, hanem csak az hogy ehhez külön sli vagy crossfire hid kéne, mivel mostanra már az alaplapok maguktól le tudják kezelni a pcie slotok között a VGA-k egymásközti kommunikációját.
    Persze az NVLINK azért kell a legerősebb kártyánál, mert az simán gyorsabb mint a pcie gen 4.0

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz arabus #139 üzenetére

    Na most nem egészen látom át a valódi problémát.
    Adott egy processzor generáció, ami összesen rendelkezik 16+4 PCIe sávval.
    Ami a gyakorlatban 1 db x16 VGA-t jelent, meg 1 db X4-es SSD(mármint függetlenül attól hogy kihasználja-e, alapbeállításban hozzá van rendelve).
    Erre beraktál az alaplapba még egy VGA-t és rácsodálkoztunk hogy az x16-al nem tud 2 db x16-ot ellátni, ezért automatán átváltott x8-x8-ra, ami mellett megmaradt az SSD-nek dedikált x4 sáv...hmm.

    Csak kérdezem hogy jól értem-e...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák