Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DjSteve85

    csendes tag

    Sziasztok!
    Itt nyitottam, mert ilyen kamerával bíbelődök 2 éve (most pár napja aktívabban).
    Felvételi opcióknál van 16:9 és 4:3 méretarány opció.
    VISZONT: A fájlok felbontása mindkét esetben 704*576, ami ugyebár 4:3-as arányt jelent.
    PC-n lejátszva VLC és KM is 4:3ba játsza le (torzítva), MediaPlayer meg érzékeli és le viszi is rendesen.
    Ez eddig még jó is lenne, de ha youtubra akarom menteni, vagy renderelni akarom már tönkremegy az anyagom.
    A fájlok amibe a kamera ment: alap: *.MOD - kieg.fájlok: MOI és PGI
    Olvastam olyat, hogy ezek mentik külön az attribútumokat és a VideoCamSuite már jól menti le Mpg-be, de nekem ez se lett igaz, ugyan úgy 704*576 (torz) lett. Lehet csak dvd-re írásnál (ezt nem próbáltam).
    Most már találtam egy megoldást, csak 2x kell kódolnom. 1: szinte minden beállítást hagytam eredetibe, csak a felbontást 720*576ra nyomtam (TMPGEnc 4.0 XPress)
    2: Sony Vegas 11-el pedig megvágóm és tömörítem Xvidbe vagy hagyom így.

    Aki tudna egyszerűbb és gyorsabb megoldást a felbontási problémámra, annak örömmel fogadom a hozzászólását!
    Üdv: Steve

  • simrolet

    csendes tag

    Látom nincs nagy fan csoportja a kamerának, de hátha tud valaki megoldást arra, hogy win10-ben miért nem látja a gép a kamerát, és hogyan tudnám a videókat lementeni a gépre?

Új hozzászólás Aktív témák